Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

18-stka

edytowano styczeń 2013 w Pomagajmy sobie
Nasza najstarsza córka za moment kończy 18 lat. Chciałam podpytać tych z Was, którzy już mają za sobą osiemnastki dzieci o pomysły na prezent, na świętowanie. Mamy jakieś tam swoje koncepcje, ale miło byłoby sie dowiedzieć jak to u Was wyglądało. Nie myślę oczywiście o super kosztownych prezentach ani o wielkiej imprezie. Bardziej chodzi mi o pomysły na wspólne swiętowanie, na jakąś pamiątke  z tego dnia. Pomóżcie, proszę.
«1

Komentarz

  • ja mam juz 3 za soba ....1.synek zaprosil kolegow i kolezanki na impreze do fajnego klubu bylo 20 0sob w dzien urodzin z rodzicami i rodzenstwem tylko i 2 dni impreza dla rodziny oczywiscie w knajpie unas urodziny swietuje sie bardzo...co do prezentu to kasa mial juz prawojazdy i zbieral na auto...
    corki podobnie tez kasa ten sam problem prawojazdy byly tylko auta nie hehehehe
    Dostal tez fajnych pare prezentow ale najlepszy od swojego przyjaciela ktory jest tylko mlodszy o 20 dni super ksiazka z wspolnymi fotkami opowiesciami jak spedzali czas razem i dowiedzialam sie wiele ciekawych zeczy o nim hehehehe...
    w dzien urodzin byl oczywiscie super tort... i bardzo chcialam zeby zrobic to wszystko w domu ale bylam bez szans a mysle ze kazdy na miare swojch mozliwosci finansowych a nie patrzec na innych co robili zapytac tez jubilatow jak to widza ...to tyle Matka juz 3 imprez 18-stkowych
  • edytowano styczeń 2013
    Bardzo Wam dziekuję, ja nawet nie myslę o jakiś ekscesach finansowych, raczej szukam fajnego pomysłu. Też myslałam o jakims albumie ze zdjeciami, własnoręcznie ozdobionym - koleżanka coś takiego zrobiła synkowi na roczek. tylko ja wybitnie niezdolna plastycznie jestem :(
  • Przyjacółka wręczyła córce na 18 pudło a tam były jej ulubione książeczki z dzieciństawa, małe jej butki, ubranka (jedynaczka), kartki urodzinowe, zeszyty takie pamiątki.

  • Podbiję. Może jeszcze ktoś coś podrzuci...
  • Można zrobić film - ponagrywać życzenia/ wspomnienia  od rodziny/ przyjaciół dla Jubilatki, i tam też dodać zdjęcia archiwalne.
    Albo zrobić, zamiast albumu - kolaż na ścianę - wybrane zdjęcia (wycięte, jeśli trzeba) z podpisami, to wszystko w ramę, albo antyramę - super pamiątka. Jako podpisy można wykorzystać tytuły z gazet (najlepsze są z tzw. "prasy kobiecej") - jest dużo śmiechu.
  • Podbiję. Może jeszcze ktoś coś podrzuci...
    Nie wiem co lubi twoja córka i jaka suma jest na prezent przeznaczona. Ja dostałam od mamy kurs robienia biżuterii-bardzo mi się podobał i był to taki pierwszy "niematerialny" prezent jaki dostałam. Od przyjaciółki był exlibris (a to już taniej wyszło), zrobiła go z jednego z moich obrazków i używałam pieczatki aż do niedawna, zawsze myśląc o niej.
    Wiem, że moja koleżanka na którąś rocznicę związku podarowała chłopakowi kalendarz ze wspólnymi zdjęciami, fajnie wyglądał...
    Jeśli chodzi o imprezę to przychylam się do zdania Theresy-zapytaj córki czego by chciała. Może marzy o spotkaniu z przyjaciółmi? A może przeciwnie, chce świętować tę uroczystość tylko w gronie najbliższej rodziny?
  • Nasz chrześniak teraz obchodził 18-kę .Nie chcieliśmy dawać kasy ,bo z pewnością szybko by wydał .Dostał skórzany portfel .Przynajmniej dłużej będzie pamiętał .

    Z kolei jeden z synów wyprawiał urodziny w domcio ,drugi wolał konkretniejszy prezent ,a trzeci nie wiadomo co wymyśli .
  • Ze tak sie podczepie pod watek: czy ktos z Was zna jakis fajny park rozrywki w okolicach Krakowa, Nowego Sacza, moze nawet Zakopanego? Chce wlasnie sprezentowac chrzesnicy wejscie do takiego parku.
  • http://www.parkwodny.pl/ byłam dobrych parę lat temu. Jak na Polskę byłam miło zaskoczona.
  • Ja wogóle się na obecnych osiemnastolatkach nie znam, ale juz wiem, co zrobię za 6 lat. Album lub porfolio ze wszystkimi skarbami z okresu dzieciństwa, napisany półżartem, półserio, z całą genealogią rodu włącznie.

    Nocną porą wyciągnę ją na spacer (urodziła się o 3.30), opowiem wszystko, co jeszcze będę pamiętać, przygotuję jakąś niespodziankę po drodze.

    Pamiętam, miałam takie marzenie kiedyś, by w dzień urodzin wyjść o północy i iść aż do świtu i zobaczyć, gdzie dojdę.

  • A na prezent może wycieczkę? Najcenniejsze są zawsze wspomnienia.

    Jaki fajny wątek!

  • Koleżanka z okazji ukończonych studiów i wyjazdu do innego miasta dostała od paczki foto książkę - kupiona na gruponie kosztowała ok 50zł (49zł). Potem trzeba poświęcić trochę czasu na kompozycję i jest wszystko w jednym - i niemowlęce buty i zdjęcia i dyktando i rodzina itp, a równocześnie nie zajmuje to dużo miejsca i można zawsze mieć ją wśród szpargałów.

    A z podobnych motywów w filmie "biały oleander" bohaterka z każdego okresu w życiu przygotowała sobie walizki i zapakowała do nich wszystko, co cenne - były to walizki ozdobne - wyklejane w środku, zawioerające przedmioty itp. Myślę, że można coś takiego zrobić z czymś mniejszym - buty niemowlęce się zmieszczą ;)
  • Średnio widać, ale jest fotka z filmu:

    image
  • Pamiętam, miałam takie marzenie kiedyś, by w dzień urodzin wyjść o północy i iść aż do świtu i zobaczyć, gdzie dojdę.

    AnkoMario, jakie piękne marzenie! Chyba Ci je skradnę ;)
    Podziękowali 1Mle
  • Koleżanki napisały mi piosenkę o mnie na 18. Jak ja wygrzebalam w zeszłym roku to się popłakałam ze wzruszenia.
  • Dzięki za inspiracje. @AnkaMaria - chyba zgłosze się po wskazówki szczegółowe tworzenia albumu - myślę,że po tym co widziałam to najlepszy adres. Moja sie urodziła 6.05 więc spacer o tej porze to już luzik ;) Jeszcze raz dzięki wszystkim.
  • edytowano luty 2013

    Ja w zeszłym roku zrobiłam lody pod gwiazdami na 11 urodziny córki. Była 3.30, piękna, chodź nieco chłodna noc sierpniowa. Pouwieszałam jakie miałam lampiony w ogrodzie, stoliczek z tealighcikami, krzesełka, szmer wody z fontanny w tle, mówię wam - jak w nad-rzeczywistości. A mina wybudzonej córki pierworodnej na widok tego wszystkiego  

    !!!!

    Tylko lody były za zimne, trochę.

    Podziękowali 2MartusKa203 Mle
  • Rany!!! Świetne! I cała rodzinę udało Ci się zgromadzić czy tylko jubilatka brała udział w imprezie nocnej? @AnkaMaria jestem twoją fanką ^:)^
    A swoją drogą szczęście, że moje rodziły sie o bardziej kulturalnych porach
    ;)
  • Nie, no cała atrakcja w tym, że to było tylko dla niej, żadnych tam małolatów!

    @agnodike5

    TY mnie nie komplementuj, bo się odwdzięczę!

  • Wykopuję!
    @AnkaMaria, to już te sześć lat minęło! 

    A ja mam osiemnastkę chrześniaka, który wszystko ma...
    Jakieś inspiracje, pomysły, doświadczenia? :smile: 
  • Tez o tym myślałam, ale... on właśnie skończył kurs i tyle co zdał egzamin.
  • My tez w maju zaczynamy sezon osiemnastek w naszej rodzinie:)


    Na pewno montujemy film z 18 lat życia J.

    Krecilismy filmiki skrupulatnie od  dnia urodzin każdego z dzieci.

    Trochę mnie też przeraża montaż, ale damy radę :)


    Myślę też  o kursie na p.j.

    Wykupieniu jakiegoś fajnego kursu wiolonczelowego


  • a 18 pasów już w Pl nieaktualne?
    Nie wiem czy to był żart czy nie, mi właśnie mówiono że na osiemnasce, dostoje sie od każdego 18 pasów...
    Podziękowali 1Wela
  • @Isako, był taki dowcip. :) 
    Podziękowali 1Isako
  • a u nas kilka lat temu córka musiała odszukać 18 prezentów ukrytych  w całym domu
    to był pomysł męża ( realizacja też)  :)
  • In Spe powiedział(a):
    a u nas kilka lat temu córka musiała odszukać 18 prezentów ukrytych  w całym domu
    to był pomysł męża ( realizacja też)  :)
    Fajowe :-)
    Podziękowali 1Sylwunia
  • edytowano marzec 2019
    Mój syn dwa tygodnie temu zaprosił do domu 11 przyjaciół - przygotował przekąski napoje, zamówili pizze i cała noc świetnie się bawili grając w planszówki. 
    W sobotę robiłam osiemnastkę dla  rodziny. Zamówiona msza a potem bardziej uroczysta kolacja z tortem.
    A prezenty od kolegów super fajne  i pomysłowe zrobione częściowo samodzielnie - gadzety surwiwalowo harcerskie w sumie z przeznaczeniem na letni obóz i pracę roczną w harcówkach plus książki z dedykacjami ...
    no a rodzina  to prezentowa klasyka... dziadkowie (wszyscy) zrzucili sie na karnet kursu na prawko a reszta życzenia i bilety NBP.
  • @Daga ;
    wyobraź sobie, ze mąż sam kupował kosmetyki, torebkę, gadżety
    niektóre niezbyt trafione... no cóż
    miał dobre chęci  :D
  • @Elunia, z przeżyciowymi to nieco też, NIESTETY, BUUUUUUUUU, nie bars, bo chłop jest domator okrutny. I generalnie go nie bawią tego typu rozrywki (no comments...). Ma hopsia na punkcie piłki nożnej i literatury science-fiction (Sapkowski?) i tyle. I do piłki ma wszystko, i Sapkowskiego komplet. 

    Myślałam, a jakże, o jakiejś pięknej ikonie św. Patrona, ale co mi się podoba, to już nie ma na stanie.

    Ale z tymi 18. prezentami poukrywanymi, to, @In Spe , sympatyczne bardzo! Muszę podpowiedzieć rodzicom jubilata (?). Może wykorzystamy :smile: 
  • Polecam album ze zdjęciami od pierwszych godzin życia z płytą CD...
    Mojemu synowi zrobiłam. Tydzień ciężkiej pracy ;-)
    4 tys zdjęć na płycie posegregowanych na lata życia. ..

    Powiedział ze to najlepszy prezent jaki można dostac
    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.