Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ptaki

edytowano kwiecień 2013 w Ogólna

Ponieważ wypisuje o ptakach w różnych wątkach, więc zakładam specjalny :P . Wytrzymacie?

Number one. Dziś dzięcioł z czerwoną czapeczką, jasnozielony.

 Two. Przed chwilą nad naszym blokiem pruły do Parku Poniatowskiego dwie kaczki

 

~:>
«13

Komentarz

  • Oj ale byś u mnie miała radość ,mieszkamy w lesie :D
     Nasza Córeczka mówi ,że tu są Jej ptaszki a wszędzie innych ludzi a te są tylko Jej.
     Byście miały temat.
     ps.wiedziałam ,że to Twój wątek znów
    :)
  • Sójki, kawki, sroki, sikorki, szpaki. Dziś obudziłam się przed świtem. Był jeden pisk i świergot.

    Bridget, cudne, że Jej ptaszki

    :D
  • Ja też uwielbiam podglądać, a potem konsultować się z atlasem "Jaki to ptak"... Moimi ulubieńcami są śliczne oliwkowe dzwońce mieszkające na naszym świerku :) o, a zimą jemiołuszki były, miały takie fajne czuprynki...
  • Też lubię ptaki. Gęś i kaczkę. 
  • Mikołaj woła: taszek, taszek, po "imieniu" też zna kilka, ulubione to: ćpak i bobcian. 
  • Kto to jest ćpak? Aaa, szpak!

  • Ćpak?
    Czy to przypadkiem nie taki co ćpa?

    =))

    Bobcian?

    =))
  • edytowano kwiecień 2013
    Nie wiem, czy ćpak ćpa, za to szpaki mają fajne enzymy do trawienia alkoholu - mogą się "zdrowo naćpać" fermentujących owoców i nie latają pijane.  :-j
  • oooooooo a może ktoś z Was wie co zrobić z dzięciołem który się do drewnianego domu dobiera i dziury w nim robi?
  • U nas przez kilka dni szybował nad domem bocian czarny. Piękne ptaszysko! :-)

    Moje ulubione to raniuszki, szczególnie zimą gdy latają stadami.

    Z ciekawszych, których lęgi udawało mi się podglądać (włącznie z zaglądaniem do dziupli) to krętogłowy.

    I w ogóle to ja świr ptakowy jestem ;)
  • U nas sikory wszelakie, rudziki, zima jemioluszki. Sojki i rozmaite krukowate tez sie kreca, golebie i synogarlice lataja. Kosy i szpaki szaleja, a nocami pohukuje sowa:) Kiedys zas na dachu u sasiada usiadla czapla siwa:)
  • Kiedyś, wracając z suwalszczyzny dostałam od myśliwego czaplę (jeszcze ciepłą) do wypchania. I co? I... zostawiłam w autokarze. ~X( Mam nadzieję, że ktoś sprzątał w dość szybkim czasie ;)
  • Oj, chybabym sie wsciekla... doszloby do rekoczynow!
  • Też lubię ptaki. Gęś i kaczkę. 
    O, to widzę mam sojuszniczkę :) Wspaniałe są te ptaki, owszem. Piękne. Kuszące. Cudowne... szkoda że na tak krótko starczają ;)
  • Oj, chybabym sie wsciekla... doszloby do rekoczynow!
    Na kim?
  • Na mysliwym:)))) ktory, jak rozumiem,czaple ustrzelil - a wszak nie jest to zwierzyna lowna...
  • edytowano kwiecień 2013
    Na mysliwym:)))) ktory, jak rozumiem,czaple ustrzelil - a wszak nie jest to zwierzyna lowna...
    ale on miał pozwolenie na kontrole populacji czapli i kormoranów, bo były zagrożeniem dla wysp na jeziorze. Ich nadmierne odchody niszczyły drzewa, których korzenie trzymały wyspy w kupie. Tyle pamiętram, bo to bardzo dawno temu było...
  • A.to zwracam honor... myslalam, ze to jeden z mysliwych-idiotow ktorzy strzelaja do wszystkiego, co sie rusza:) Zeby od razu wyjasnic sprawe - moj Szanowny Maz jest mysliwym i ja tez nie mam nic przeciwko lowiectwu - zwlaszcza, jesli owoce tego hobby laduja u mniena talerzu:)
  • U nas na wsi (dla co nowszych: warszawski Grochów) najciekawszym gościem była sowa uszatka image
  • Żebyście widzieli minę technika kryminalistycznego, który badał nas i samochód po próbie kradzieży, gdy nagle zza krzaka wyszły dwie dzikie kaczki :-))
  • My kaczki widujemy codziennie, a zimą była u nas para kaczek mandarynek, samiec wymiata - przepiękna kaczuszka.

    A dziś kosa widzieliśmy z tych ciekawszych okazów.

    Kaczki krzyzówki, gołębie, wróble mam non stop, a zimą pod okna przychodzą. 

  • O Moniko, miło Cię widzieć. A jak Twoja głowa dzisiaj kobieto? U nas jest zmiana pogody, wiatr i mnie dosłownie się w tej głowie kręci i mdli

    i spaaać

  • O Moniko, miło Cię widzieć. A jak Twoja głowa dzisiaj kobieto? U nas jest zmiana pogody, wiatr i mnie dosłownie się w tej głowie kręci i mdli

    i spaaać
    Moja głowa w obecnym stanie boli mnie praktycznie codziennie, ale to jest ból do zniesienia i do przetrwania. 
  • edytowano kwiecień 2013
    Widzę, że tu wiecej ptasich świrów..@annamaria  Na dzięcioła (amatora jajek i piskląt) jedynym sposobem jest obicie wlotu blaszką. Ponoć sam dźwięk przy uderzeniu juz go zniechęca. Tyle, że to nalezy zrobić wcześniej, a nie jak budka juz ma lokatorów. :(
  • Dziś nas obudziły.
  • Do nas też przylatuje dzięcioł, śliczny, duży z czerwoną czapeczką.
    Uwielbiam gdy budzą mnie kosy i słowiki, po prostu kocham te romantyczne śpiewy. A ostatnio dają czadu.
    Dzisiaj jednak nasz kogut tak przekrzykiwał słowika , że ten sobie poleciał śpiewać gdzie indziej.
    :(
  • @MonikaN u nas kosy to poranny standard. I drozdy, sójki, sikory różnej maści, pleszki też. :-)

    Z naszych ciekawszych: stadka szczygłów, jemiołuszki, gile. Para kruków gnieździ się w pobliskim lesie.

    Kiedyś bywały przepiękne makolągwy, od lat ich nie widzę...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.