Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

edytowano styczeń 2016 w Edukacja domowa
«13456720

Komentarz

  • Tak się zastanawiam czy macie na to wszystko czas, w szczególności jak sie uczy więcej niż jedno dziecko.

  • nie nie mają czasu
    tak sobie tylko gadają o ED a dzieciaki całymi dniami siedzą przed TV


    P.S. Monia zlituj się !
  • Przecież wierzę w to, że forumowicze uczą dzieci w domu.Jednak wydaje mi się, że to jest dla rodzica ciężkie, w szczególności gdy dzieci są starsze niż pierwsza, druga, trzecia klasa i na naukę trzeba poświęcić więcej czasu. Najpierw samemu trzeba przygotować się do lekcji.

    No ale może odpowie ktoś kto prowadzi ze swoimi dziećmi taką edukację domową. Dziś czytałam artykuł, gdzie mama twierdzila, że to dla niej ciężki kawałek chleba i gdy chłopcy byli w wieku gimnazjalnym poszli do szkoły bo juz nie dała rady.
  • Monia. weźże NAJPIERW przeczytaj http://wielodzietni.org/discussion/15805/homeschoolersi-sa-the-best-2/p1 , potem się wypowiadaj.  Co do jednego z Tobą się zgadzam - WYDAJE CI SIĘ. Masz konkretne pytania - napisz do Agnieszki63, czy Tawów, czy Namorów. Oni prowadzą ED dla więcej niż jednego dziecka. 
  • To ja pytam - jak rozwiązujecie sprawę katechezy? Czy ktoś wybrał opcję egzaminów z religii w Koszarawie, bo słyszałam, że jest taka możliwość? Czy raczej dogadujecie się ze swoim proboszczem? 
    Konkrety poproszę ;;)
  • edytowano maj 2013
    Emilio alez ja sie nie wypowiadam, nie wiem tego, tylko się zapytałam. Myslałam, że dostanę raczej inną odpowiedź - np bywa ciężko ale... (i tu zalety).. a nie takie potraktowanie z góry...

    Już więcej nie pytam i nie oczekuję odpowiedzi, bo mi sie oberwie, nie moja sprawa
  • Jak jeszcze ktoś tu będzie trollować, to usunę wątek i zawnioskuję o bana.
  • Ej, M_Monia, edukacja domowa pewnie do łatwych nie należy, ale dużo cięższą rzeczą od niej jest ŻYCIE - to ono zazwyczaj do śmierci prowadzi, a nie ED  :D
  • To ja pytam - jak rozwiązujecie sprawę katechezy?
    Po prostu uczymy.
  • edytowano maj 2013

    - jak wyglada wasz dzien?

    Sądzę, że u każdego inaczej.

    - czy zerowkowicz zdaje jakies egzmainy PO zerowce w ED?

    Nie.

    - PO co opinia psychologa ??? do zalatwiania spraw zwiazanych z ED?

    Po nic, wymóg formalny. Można by znaleźć jakieś pozytywne uzasadnienie, ale w sumie po co.

    - czy dyrektor szkoły moze nie wyrazic zgody na ED?

    Tak.

    - CZY coś traci? jak ma dziecko w ED? 

    Nie, raczej zyskuje, zwłaszcza w szkole prywatnej.

    CO z dodatkiem na dziecko idace do szkoly

    Dodatek się należy, bo dziecko się uczy. Jest zapisane do szkoły. To
    jest warunek uzyskania tego zasiłku, a nie okoliczność, jak często bywa w
    szkole.
  • Dziękuję za kompendium o ED - będę sobie czytać. Jesli chodzi o religię to można dziecko zapisać korespondencyjnie do Bractwa Piusa X - przysyłają pocztą lub na maila. szama tak zamierzam zapisać dziecię.....
  • Znajoma tak robi z religią i dwoje dzieci już do wcześniejszej Komunii przystąpiło.
  • A co ze świadectwem z religii? Czy proboszcz uzna taką formę katechezy w późniejszym przygotowaniu do sakramentów?
    Czy należy się na dziecko w ED stypendium rzeczowe wypłacane przez Urząd Miasta? Pytam, bo w tym roku na jedną córkę to ponad 1500 zł i trochę uzupełniliśmy domową biblioteczkę pod kątem ED :D
  • A co ze świadectwem z religii?

    Można zdawać egzamin i uzyskać normalną ocenę na świadectwie.

    Czy proboszcz uzna taką formę katechezy w późniejszym przygotowaniu do sakramentów?

    Powinien uznać.

    Czy należy się na dziecko w ED stypendium rzeczowe wypłacane przez Urząd Miasta?

    Stypendium ma jakiś regulamin, prawda? Trzeba go przeczytać lub dopytać w urzędzie miasta.
  • Dobre pytanie, można by uzupełnić innym -- co ma wspólnego chrzest z rejestracją noworodka w urzędzie.
  • Słuchajcie - a może faktycznie można byłoby zrobić oddzielną kategorię ED?
  • edytowano maj 2013
    Pytałem Admina, zrobienie osobnej kategorii niewiele daje, ponieważ forum nie publikuje listy kategorii. Tyle tylko, że wątki ED byłyby zebrane w jednym miejscu.
  • Niby tak, ale wystarczy znaleźć jeden wątek ED, kliknąć w kategorię i wyświetlą się wszystkie wątki, które są dostępne w tej kategorii. To chyba byłoby ułatwienie.
  • Apelujcie, ja już apelowałem i niniejszym to znowu czynię.
  • ja też jestem za osobną kategorią, łatwiej będzie szukać informacji.
  • @Maciek co Ty na to? ;-)
  • edytowano maj 2013
    Zaproponowałem przeniesienie bazy informacji na portal wielodzietni.info.

    Rozumiem Wasze intencje, ale na forum rodzice wysyłają dzieci do różnych szkół (ED, Sternik, Montessori, etc) i trudno dla każdego typu zakładać osobną kategorię.
  • Tak się zastanawiam czy macie na to wszystko czas, w szczególności jak sie uczy więcej niż jedno dziecko.

    jeśliby zliczyć czas faktycznej "nauki" dziecka w szkole, to wyjdzie część tego, ile czasu spędza w szkole
    nawet na lekcji-tam nauczyciel ma do "obrobienia" 22-30 dzieci
    nawet, jeśli edukator domowy ma pod opieką kilkoro dzieci to i tak wiele spraw, które są typowo szkolne odpada
  • To ja zbiorę wszystkie linki z wątków forumowych i uporządkuję w miarę tematycznie. Postaram się w tym tygodniu. Chciałabym tylko prosić, żeby ktoś to sprawdził czy tematycznie dobrze uporządkuję, bo ja na razie to ED tylko w teorii ;)
  • Pewnie wiesz, że linki są zbierane w tym wątku, ale bez pełnego uporządkowania. Nie wiem, jak to byłoby sensownie zrobić, chyba w jakieś innej formie, np. rzeczywiście na portalu info, gdzie można dawać kategorie i tagi. Mogę pomóc od strony technicznej.
  • edytowano maj 2013
    Myślałam, żeby zebrać linki i uporządkować np. w wordzie, a potem mogłabym przesłać do obróbki technicznej i do opublikowania.

    edit:
    nad kategoriami pomyslę i się skonsultuję czy są logiczne.
  • A ja mam takie pytanie - do jakiego etapu najpóźniej udało się tu rodzicowi/rodzicom edukować dziecko w domu? Tylko plisssss nie każcie mi znowu czytać 170 str  =(( bo dom mi zarośnie a dzieci z głodu pomrą ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.