Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Medjugorie

DotDot
edytowano wrzesień 2013 w Ogólna
Dostałam dziś info od koleżanki, której siostra jest siostrą zakonną (obie znam osobiście) i napisała jej, że ponoć nie ma jeszcze o tym na stronie, ale:
 "Matka Boża w Medjugorje wezwała do odmówienia dziś całego różańca w intencji uniknięcia światkowego konfliktu, który miałby zacząć się w Syrii"
«1

Komentarz

  • Jak nie ma na stronie to plotki.
  • No właśnie też się zastanawiam na tym, ale skoro  wiadomość od siostry zakonnej i to znajomej to stwierdziłam, że nie zaszkodzi.
  • Przypominam, ze wedle Stolicy Apostolskiej w wypadku Medjugorie nie można nazywać tamtejszych zjawisk   objawieniami NMP
  • Niemniej jednak...Modlitwa o pokój nie zaszkodzi.
  • i post o pokój też nie zaszkodzi
  • Post w wigilię święta to pomieszanie porządku
  • Niemniej jednak...Modlitwa o pokój nie zaszkodzi.
    I jak się to ma do przekazu "w M. objawia się Matka Boża" - zasadniczej treści niniejszego ogłoszenia?
  • Sytuacja jest dość dziwna. Jacyś ludzie publikują komunikaty w imieniu Matki Bożej. Komunikaty w treści słuszne, ale fałszywie podpisane. To tak, jakbym ja wklejał wpisy: "Oszczędzajcie wodę. Jezus".
  • Jeśli Watykan nie uznał tych objawień, to dlaczego organizowane są z kościołów pielgrzymki do Medjugorie?
  • Jeśli Watykan nie uznał tych objawień, to dlaczego organizowane są z kościołów pielgrzymki do Medjugorie?
    Dobre pytanie. Zwłaszcza, że Stolica Apostolska wydała zakaz takowych pielgrzymek.

    Odpowiedź: bo duchowni mają zakazy tam gdzie słońce nie dociera
  • ja dostałam takiego smsa w niedziele....:( boję się tego wszystkiego,,,,,,,,,,,
  • Jeśli Watykan nie uznał tych objawień, to dlaczego organizowane są z kościołów pielgrzymki do Medjugorie?
    Dobre pytanie. Zwłaszcza, że Stolica Apostolska wydała zakaz takowych pielgrzymek.

    Odpowiedź: bo duchowni mają zakazy tam gdzie słońce nie dociera
    Przeczytaj dokładnie a potem pisz prawdę.
  • O ile się orientuję, zakaz nie dotyczy pielgrzymek do Medjugorie jako takich, co pielgrzymek akcentujących fakt objawień w tym miejscu.
  • Ja też dostałam 3 takie smsy , różaniec odmówiłam. Uważam że jesli to spam to wyjątkowo pożyteczny. Co do objawień w M. Jestem bardzo ostrożna, znam sporo osób które tam jeździ i wracają bardzo uduchowieni, ale sama wolę nie wchodzić w coś co nie jest zatwierdzone przez KK. Pomimo zapewnień o cudowności tego miejsca. 
  • Jeśli Watykan nie uznał tych objawień, to dlaczego organizowane są z kościołów pielgrzymki do Medjugorie?
    Dobre pytanie. Zwłaszcza, że Stolica Apostolska wydała zakaz takowych pielgrzymek.

    Pierwsze słyszę.

    Zacytujesz jakiś dokument?

    Dotychczas miałam przekonanie że Medjugorie nie jest zatwierdzone, ale i nie zakazane.
  • Ja słyszałam , że objawienia nie są uznane oficjalnie przez Kościół, ponieważ wciąż trwają. Dopiero jak się zakończą będzie to rozpatrywane. I generalnie tak jak napisałam w pierwszym poście nie ma tego na stronie oficjalnej, a napisałam bo dostałam to od zaufanej osoby, którą znam wiele lat, poza tym siostra zakonna jest dla mnie jakimś autorytetem w temacie wiary, stąd ta informacja, a że modlitwy nigdy dość to zdecydowałam się napisać.
  • edytowano wrzesień 2013

     

    Dopóki objawienia tudzież "objawienia" trwają nie ma możliwości stwierdzić czy są prawdziwe ( jak napisano powyżej)

    Dla mnie to wyznacznik i czytelna granica.

    Pomodlić się zawsze warto, a zatwierdzonych miejsc objawień i niewypełnionych próśb i poleceń Matki Bożej jest tak dużo,  że szkoda czasu na gadanie ciągle o tym samym.

     

    Poza tym Greg ma rację.Kościołowi nie wolno  organizować ani propagować pielgrzymek do Medjugorje z opieką duszpasterską księży.

     

  • Post w wigilię święta to pomieszanie porządku
    Tak, zupełnie jak 24 grudnia.
  • Tak czy inaczej, byłyby to pierwsze w historii objawienia związane z kradzieżą jabłek.
  • Kilkanaście lat temu sama się choinka dałam na takie dwie "wycieczki" nabrać.

    Przed południem "pielgrzymi" zaliczają basen albo wodospady, a po południu modlitwy do Gospy.

    Żałuję tego czasu i nakładów bo może szybciej mogłabym odkryć to co naprawdę wartościowe.

  • Z tym, że siostra zakonna przesyła i dlatego należy temu bezgranicznie ufać - to ja bym nie przesadzała.

    Jakiś czas temu od księży i sióstr też szły informacje na temat jakiś strasznych wypadków na misjach - jak się okazało potem zdementowane.
  • @Savia gdieś miałem link do stolicy apostolskiej ale mi się zapodział. Na szybko znalazłem takie coś z mojej Archidiecezji:

    http://www.poznancr.pl/kosciol/konferencja-episkopat-polski/177-komunikat-w-sprawie-pielgrzymek-do-medjugorie.html
  • Dziękuję. :-)


    Dla mnie konkretna siostra zakonna, konkretny kapłan są autorytetami, ale (niestety) nie z urzędu, bo nie raz blade pojęcie mieli. :-(
  • Post w wigilię święta to pomieszanie porządku
    Tak, zupełnie jak 24 grudnia.
    24 grudnia nie obowiązuje post.
  • edytowano wrzesień 2013
    .
  • edytowano wrzesień 2013
    "Podobnie jak w 2010 r. pojawiła się informacja o orędziu Matki Bożej, mówiącym o zbliżającej się wojnie. Tym razem tekst orędzia dotyczy wojny w Syrii i wzywa do modlitwy różańcowej, aby zapobiec temu konfliktowi. Informujemy, że orędzie to nie znajduje u nikogo potwierdzenia i nie jest ono prawdziwe."

    Przyganiał kocioł garnkowi :)
  • http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,29467,bp-peric-maryja-nie-objawila-sie-w-medjugorje.html

    Trafilam przypadkiem na taki artykul. Szczerze mowiac, nie wiem, co o tym wszystkim myslec.
    Podziękowali 1beabea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.