Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyciskarka do warzyw i owoców

edytowano wrzesień 2013 w Ogólna
Czy ktoś ma takie ustrojstwo w domu i chciałby się podzielić informacjami? :)
«1345

Komentarz

  • Ja mam, ale tez jestem chętna do korzystania z wątku.
     Zastanawiam się nad zakupem sokowirówki, do której nie trzeba by było przepoławiać np. jabłka.
     Są takie na rynku?

  • Są i jestem jednego takiego egzemplarza szczęśliwą posiadaczką. Mam sokowirówkę Philipsa, kosztowała ok. 500 zł i radzi sobie ze wszystkimi owocami i warzywami, ma dwie prędkości pracy; wolniejszą do miękkich owoców i szybszą do twardych. Jabłka wrzucam tylko umyte, jak jest jabłuszko bardzo duże to muszę przekroić na pół, ale z ogonkami wrzucam i z gniazdami nasiennymi. Ostatnio przerobiłam sokowirówką ogromną ilość winogron, 15 min i ponad 20 l soku gotowe do pasteryzacji.
    Do cytrusów mam najtańszą wyciskarkę z biedronki za 30 zł i też jest świetna.
  • Właśnie pytanie czym się różni sokowirówka od wyciskarki? Bo ktoś mi opowiadał o takiej maszynie i mówił, że właśnie poleca bardziej wyciskarkę.
  • Wyciskarka na mój rozum  ;) jest do cytrusów, ma taką końcówkę w kształcie miąższu cytrusów, nakłada się na to połówkę owocu, a wyciskarka obracając się powoli dokładnie wyciska sok  :D 
    Sokowirówki używam do soków z buraków, marchwi, jabłek, winogron, pietruszki.... itp. Moja sokowirówka ma dodatkowo seperator piany - jak ja tej piany na soku  nienawidziłam w dzieciństwie  8-X
  • A jest coś, co łączy sokowirówkę i wyciskarkę? W sensie, że jedno urządzenie do obu rodzajów (warzywa+owoce / cytrusy)?
  • Ototo właśnie mi coś takiego pokazywano @Wanda.. ale cena..... ja nie mogę...
  • Zachorowałam na nią już dawno, niedawno kupiłam i nie żałuję :)Moja wyciska wszystko łącznie z natką pietruszki. Zasadnicza różnica pomiędzy sokowirówką a wyciskarką jest taka, że przy tej drugiej silnik obraca się bardzo wolno i nie dochodzi do utleniania się cennych witamin.
  • Byle nie kupować przystawki do maszynki do mięsa zelmera. Sama się zmieliła podczas wyciskania aronii. A pan na infolinii bezczelnie mi powiedział, że za taką cenę tak ma być.
  • A jest coś, co łączy sokowirówkę i wyciskarkę? W sensie, że jedno urządzenie do obu rodzajów (warzywa+owoce / cytrusy)?
    wyciskarka wyciska wszystko
    :D
  • A jest coś, co łączy sokowirówkę i wyciskarkę? W sensie, że jedno urządzenie do obu rodzajów (warzywa+owoce / cytrusy)?
    wyciskarka wyciska wszystko
    :D
    Zalezy jaka wyciskarka. Moja nawet nie dała rady z aronią. Ale takie za 3 tysie to pewnie i kamienie zmielą ;)
  • Zachorowałam na nią już dawno, niedawno kupiłam i nie żałuję :)Moja wyciska wszystko łącznie z natką pietruszki. Zasadnicza różnica pomiędzy sokowirówką a wyciskarką jest taka, że przy tej drugiej silnik obraca się bardzo wolno i nie dochodzi do utleniania się cennych witamin.
    Właśnie mówiono mi o tych witaminach, że przy takich wyciskarkach mniej się traci niż przy sokowirówce.
    Agusia, a Ty też kupowałaś w tej cenie co tu Wanda prezentowała?
  • Kurcze jak takie ceny to termomix kosztuje podobnie, ale nie wiem czy on wyciska soki ;) choć z drugiej strony słyszałam o soku z pietruszki z termomixa.

    Ktoś coś jeszcze wie? :) i chce mnie zachęcić do zakupu? :)
  • Ja mam pionową wyciskarkę HUROM za 1200 zł
  • Ok poszukam sobie jak to cudo wygląda. Dzięki wielkie!! :)

    A robiłaś już sok marchewkowy może? ;) bo mnie zastanawia, jak ta wyciskarka ma dać radę takiej marchewce :)
  • Wyciska owszem, ale marchew akurat jest mało wydajna. Trzeba jej sporo na szklankę soku. Ja zawsze dodaję jakiś owoc do smaku, najczęściej łączę z jabłkiem. I sok z wyciskarki nie jest tak klarowny jak kupny z kartonu, wyczuwa się miąższ (mnie to nie przeszkadza :)
  • A dzieciom? Bo tu przede wszystkim myślę o dziecku w kontekście tej wyciskarki.
  • edytowano wrzesień 2013
    Moja mama ma taką wyciskarkę, mnie nie stać na takie cudo, ale soki robi rewelacyjne, prawie w ogóle nie ma odpadów. Soki robi ze wszystkiego natki pietruszki, buraka, selera no wszystkiego co jej się nawinie pod rękę, czasami są nie smaczne ale na pewno zdrowe.
    A w termomixsie sok z pietruszki to zmiksowana pietruszka z jakimiś tam dodatkami cytryna i coś tam jeszcze, piłam to u koleżanki, takie coś to zwykłym blenderem można zrobić.

  • A dzieciom? Bo tu przede wszystkim myślę o dziecku w kontekście tej wyciskarki.
    Zależy od dziecka;)Mój antywarzywny i owocowy do tej pory się nie przekonał, ale on jest pod tym względem wyjątkowy. Najstarszy i najmłodsza nie wybrzydzają. Z tego co wiem do mojego modelu wyciskarki dodawane są sitka, które odcedzają miąższ i sok jest wtedy klarowny. To do wyciskarek zakupionych  ze strony zalinkowanej przez Wandę. Nie mam tych sitek (kupowałam gdzie indziej) więc się nie wypowiem. Mnie je odradzono , bo  niby w miąższu jest sporo błonnika i szkoda go odrzucać
    :)
  • jak z pietruszki  to i  z pokrzywy zrobi sok
  • pierwsza wyciskarkę zbudował  Gerson  on sokami  i lewatywa z kawy  leczył raka    
  • Słyszałam że ok 700zł wystarczy by kupic taką podstawową wyciskarkę, i że te droższe to juz bajery są.
  • upne sobie :) może ktoś coś jeszcze powie ;)
  • Sokowirówka czy wyciskarka?
    Dylemat.
    Kurcze, czemu te wyciskarki są takie drogie?

    I czy one są trwałe?
    Ile lat wytrzymują przy intensywnym użytkowaniu?
    Bo moje doświadczenia z sokowirówkami są takie, że niestety ich żywot jest mocno ograniczony. Może to kwestia stosunku ceny do jakości?
  • wyciskarka, tylko i wyłacznie
  • A możecie mi przybliżyć różnicę pomiędzy tymi "ślimakowymi" a tymi "tarczowymi"?
    Plusy i minusy obydwu?
    @manka? @Katarzyna? @Anulcia? @Wanda?
    @Kto tam jeszcze???
  • Wyciskarka ślimakowa. Zdrowsza technologia.
  • Słyszałam, że trzeba zwracać uwagę na części - te plastikowe są mniej trwałe.
  • Slimkowa dokladnie wyciska sok, nic nie zostaje tylko wiory
  • Ja z naszej wyciskarki jestem bardzo zadowolona, ach ten smak... :) niepowtarzalny, ale denerwuje mnie mycie tego ustrojstwa. Drogie są, ale dobre. My używamy wyciskarki, ale raz na jakiś czas, natomiast mam znajomych co codziennie używają i wyciskarka śmiga :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.