Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nebulizator - inhalator jaki ?

edytowano styczeń 2012 w Pomagajmy sobie
Jak w temacie. Macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem ? Nasz 2,5 letni Jaś strasznie się dusi gdy pojawi się jakiś katar. Śpi w pozycji siedzącej a ja z mężem na zmianę pilnujemy ,żeby się nie udusił. Chcemy kupić nebulizator tylko tyle tego jest ,że nie wiemy na jaki się zdecydować. Jakieś podpowiedzi ?
«1

Komentarz

  • My używamy FLAEM NUOVA model: Nebulflaem Super
    Jesteśmy z niego zadowoleni. Korzystamy dużo bo dwie córki mają skłonności do problemów oskrzelowych. Dostaliśmy go, więc tym bardziej nie marudzimy :wink:
  • Na Katar Dianko to Katarek
    header.png

    ... a nebulizator polecam taki:
    943_5.jpg
  • Widziałam coś takiego dla najmłodszych- nie stosowałam - ale zmyślnie wygląda
    http://gattino.pl/777-414-large/babyair-inhalator-komplet-ze-sprark-i-nebulizatorem.jpg
  • Moje dziecię by tym rzuciło w ciągu jednej minuty.
    Z tym, że od czasu, kiedy zaczęło używac rąk
  • Dla śpiącego malucha myślę, że super - nie zauważy i wyzdrowieje:)
  • O ile odgłos go nie obudzi
  • My mamy nebulizator Medel do podawania lekarstw i soli - rzecz droga ale dla nas niezbędna - chodzi prawie 24h, szczególnie dla Michałka który ma astmę. Zawsze się dziwiłam jak ktoś nie ma i mówiłam "i ty się nie boisz nie mieć!?!?" teraz wiem że dzieci innych nie chorują tak jak nasze (mam na myśli duszności, przewlekły kaszel), zaraz po urodzeniu przystawiałam Michasiowi maseczkę blisko twarzy jak spał - ale rzadko , bo lepiej działa jak dziecko jest w pozycji siedzącej no i potem trzeba oklepywać, nebulizator + oklepywanie chroni nas przed szpitalem.
  • My mamy OB Concept firmy Aeromedika.
    Podajemy tym i sól fizjologiczną i leki na astmę.
    Na początku inhalowaliśmy po kilka razy dziennie, głównie starszego (wtedy 2 latka) ale i młodszego (wtedy kilka miesięcy).
    Teraz po 3 latach jest tak, że ostatnio inhalator był w użyciu prawie 4 miesiące temu :bigsmile:
    Nie wiem czy pomogło ogólnie leczenie czy konkretnie sposób podawania leków (głównie przez nebulizator)
    Jesteśmy zadowoleni. Innych nie znamy
  • Ja mam Philipsa, model Family. Kupiłam na allegro. Mam porównanie ze szpitalnym Bora (dużo droższym) - nie widzę różnicy, oprócz tego, że model Philipsa musi odpocząć po pół godzinie działania.
    Inhalowałam nim nawet 6tyg niemowlę. Ma małą maseczkę, dużą maskę i "wtyczkę do nosa" - do zatok (uratowało mnie to przy zapaleniu zatok). Działa głośno, ale dzieci bajkę przy warkocie oglądają, a najmłodszą odgłos inhalatora usypia.
    Uważam, że warto. Odkąd używamy zapalenie oskrzeli to przeszłość.
  • s_1278965988.jpgMamy Socho coś tam w tym stylu. Jest ok przydaje się ale z nebulizatorem były problemy (był wymieniany na gwarancji). To znaczy dali mi nowy...(starego nie zabierali) i okazało się że problem jest z tą małą piramidką w środku, a niby wygląda dokładnie tak jak ta działająca (nie łapie powietrza). Teraz od roku na z nowym działa.
  • Też mam Medel Family (Philips, zdaje się) i jest OK.
  • my mamy medel FAMILY
  • Taki pingwin kupiłam jakiś półtora roku temu i jestem zadowolona.
  • uzywalismy pozyczony soho... zadowoleni - wyleczal mala z infekcji 2 czy 3 razy.. ale tez sie zastanawiamy nad kupnem wiec podbijam... czy cos tanszego bywa podobnego? np. w lidlu w tym roku przez tydzien jakies byly- tam przewaznie dobra jakosc idzie w parze z niska cena, ale spenialismy :), ze moze slaby bedzie...
  • dziękuje za odzew :) dzisiaj z mężem siadam i zamierzam zamówic na e-bayu (choć wolałabym pomacać) bo tutaj w żadnym sklepie , aptece nie mogę tego dostać.
  • czym się różni inhalator od nebulizatora? Moja córka ostatnio ciągle choruje i chciałabym kupić jakieś urządzenie do inhalacji.
  • A TO NIE TO SAMO? :)
  • @Katarzyna czy mogę zastąpić wodę do inhalacji domową mieszanką wody i soli morskiej? Jeśli tak, to w jakich proporcjach, bo już nie wyrabiamy na te apteczne wody, choć wydają się groszową sprawą   ;) pomnożone razy 6 kosztują troszkę więcej  :)
  • A TO NIE TO SAMO? :)
    nie mam pojecia i dlatego pytam
    :))
  • Czy nebulizator to jest to samo co inhalator?
    Nie. Nebulizator to pojemnik na lek, który wytwarza mgiełkę. Powszechnie przyjęło się nazywać słowem "inhalator" - zestaw w skład, którego wchodzi nebulizator, kompresor i akcesoria (maseczki, ustnik, przewód, końcówka do nosa).
  • Z INTERNETU:)
  • @AnkaAso - a czemu inhalujesz wodą, a nie solą fizjologiczną?
  • Wyraziłam się nieprecyzyjnie - inhaluję solą fizjologiczną, szukam innych opcji  ;) jeśli istnieją.
  • fajnie ,że wątek się odgrzebał bo ten co kupiliśmy po założeniu wątku uległ zniszczeniu i teraz trzeba kupić nowy :)
  • Z INTERNETU:)
    e tam, forumowe matki wiedzą lepiej:) to po co grzebać w internecie?
    :-))

    no to skoro terminologia została już wyjaśniona to czy na allegro można kupić coś godnego polecenia?
  • edytowano listopad 2013
    @AnkaAso - Pozostałabym przy soli fizjologicznej. Szczególnie, jeśli pomaga. Przekonuje mnie to, że ona jest w małych opakowaniach, takich dosyć adekwatnych do objętości zbiornika w nebulizatorze. Nie musi więc stać otwarta i nie namnażają się w niej bakterie. Co do ceny - można kupić 100 ampułek po 5 ml poniżej 30 zł. Rozumiem, że woda z kranu z solą kuchenną wyszłaby jeszcze taniej ;-) ale ja bym nie ryzykowała.
    @kitek - nie wiem, co jest dostępne aktualnie na Allegro, więc się nie wyrażę. Ja mam MedelFamily i jestem bardzo zadowolona.
  • Dzieki, żeby kupić 100 ampułek  soli muszę przejść się do kilku aptek, wykupując ostatnie sztuki. W niektórych przemiłe panie robią taaaakie oczy, po co mi 30 sztuk soli fizjologicznej, czy aby tego nie używam w jakimś niecnym celu  @-) Może kiedyś i do mojego miasta cywilizacja dotrze  ;) Trzeba się w internecie hurtowo zaopatrywać.
  • @Lila - wręcz przeciwnie jest, niż piszesz - ta dostępna bez recepty sól fizjologiczna nie nadaje się do iniekcji. Do innych zastosowań (do oczu, przemywania ran, nebulizacji itp.) może być. Ta do iniekcji jest na receptę.
  • Przerabialiśmy temat miesiąc temu...Pulmonolog u nas w szpitalu twierdzi że każdy w okolicach mniej więcej 200zł, żeby nie kupowac najtańszych.
  • Mam inne zdanie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.