Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nie odpuszczajmy... ;)

edytowano listopad 2012 w Polecamy
Proponuję wątek z zaproszeniami na odpusty w parafiach naszych, albo i cudzych, ale zaprzyjaźnionych :D

Jako, że w piątek jest wspomnienie Matki Miłosierdzia, zapraszam na Ostrobramską, na warszawskiej Pradze.
Dla zachęty dorzucę, że uczestnicy Mszy odpustowej mają dyspensę od postu ;))

Ktoś tu jeszcze jest od Miłosiernej z Ostrej Bramy?

Komentarz

  • edytowano listopad 2012
    Dla warszawiaków wklejam...

    DEKRET

    Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego o odpustach w Roku Wiary

    Mając na względzie duchowe dobro wiernych Archidiecezji Warszawskiej oraz kierując się normami zawartymi w dekrecie Penitencjarii Apostolskiej z dnia 14 września 2012 r., ustanawiam następujące warunki uzyskania odpustów w Roku Wiary, który zaczyna się 11 października 2012 r., a kończy 24 listopada 2013 roku. 

    Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (wyznanie grzechów w sakramencie pokuty, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa według intencji Papieża, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego), mogą zyskać wierni:

    1. gdy w Roku Wiary wezmą udział w co najmniej trzech konferencjach misji świętych lub co najmniej trzech wykładach na temat dokumentów II Soboru Watykańskiego i artykułów Katechizmu Kościoła Katolickiego, w jakimkolwiek kościele lub stosownym miejscu;

    2. za każdym razem, gdy odbędą pielgrzymkę do którejś z bazylik papieskich, katakumb chrześcijańskich czy sanktuarium wskazanego, z okazji Roku Wiary, w niniejszym dekrecie i wezmą tam udział w nabożeństwie, bądź będą się modlić, medytować, kończąc modlitwą "Ojcze nasz", Wyznaniem Wiary, wezwaniem do Matki Bożej lub świętych;

    3. gdy w dniach wyznaczonych z okazji Roku Wiary, w niniejszym dekrecie, zgromadzą się na Eucharystii lub liturgii godzin i odmówią Wyznanie Wiary;

    4. w dniu dowolnie wybranym podczas Roku Wiary (najlepiej w rocznicę własnego chrztu) za pobożne nawiedzenie baptysterium lub innego miejsca, w którym otrzymali chrzest, jeśli odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

    Zgodnie ze wspomnianym dekretem Penitencjarii Apostolskiej, wyznaczam w Archidiecezji Warszawskiej,
    oprócz bazylik mniejszych:

    Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie;

    - kościoła Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie;

    - kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie,

    następujące kościoły związane z kultem męczenników, jako szczególnych świadków wiary:

    - kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (diecezjalne Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki);

    - kościół św. Andrzeja Boboli na Mokotowie.



    Wyznaczam także dni, w które w czasie Roku Wiary, można będzie uzyskać odpust zupełny, pod warunkiem uczestnictwa w Eucharystii lub liturgii godzin i odmówienia Wyznania Wiary:

    - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny (8 grudnia),

    - Święto Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia),

    - Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni (2 lutego),

    - Święto Katedry św. Piotra (22 lutego),

    - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny (19 marca),

    - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (8 kwietnia),

    - Niedziela modlitw o powołania do służby w Kościele (IV niedziela Wielkanocna - 21 kwietnia), 

    - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (12 maja),

    - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19 maja),

    - Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Łaskawej (2 czerwca),

    - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (24 czerwca),

    - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca),

    - Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny (15 sierpnia),

    - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (24 listopada).


    † Kazimierz Kardynał Nycz
    Arcybiskup Metropolita Warszawski

    Ks. Janusz Bodzon
    Kanclerz Kurii




  • Pytanie mam:
    czy oprotestowanie punktu pierwszego automatycznie stawia tę osobę w szeregu protestantów?
  • Pytanie mam:
    czy oprotestowanie punktu pierwszego automatycznie stawia tę osobę w szeregu protestantów?
    magg: mowie Ci jest wiele wiele innych sposobow na uzyskanie odpustu :)
  • Ale to pytanie jest do Grega
    ;)
  • No cóż, ja nie z diecezji abp Nycza ;)
    I rzadko w niej bywam, zwłaszcza w kościołach, praskie bliższe memu sercu :)
  • Pytanie mam:
    czy oprotestowanie punktu pierwszego automatycznie stawia tę osobę w szeregu protestantów?
    wykłady o ostatnim soborze podstawą do odpustu. zatem można iśc na krytyczny wykład organizowany przez FSSPX.
  • Podbijam, a co :D
  • W tematyce odpustowej :D

    Przypominam, że jutro jest wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, czyli odpust Porcjunkuli :) W każdym kościele na świecie :D  :D  :D

    Dla porządku przypomnę jeszcze podstawowe warunki otrzymania odpustu zupełnego: zupełny brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Św..

    Ponieważ znikam na dwa dni (poszczę! :D ), to do zobaczenia w niedzielę!
  • Nie całkiem na temat, ale jeśli są w okolicy fani św.Alojzego Orione, to jutro po Mszy o 18.00 będzie możliwość uczczenia jego relikwii w kościele pw.Najczystszego Serca NMP na pl.Szembeka na warszawskim Grochowie.

    A z odpustów w mojej okolicy:

    22 września - św.o.Pio (Gocław, tu więcej szczegółów)

    28 września - św.Wacław (póki co, nie mam więcej info, muszę się wybrać na przeszpiegi;)

    22 października - św.św.Jan i Paweł (Gocław, odpust ku czci bł.JP2)

    16 listopada - Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej :x

    Koniec jesiennych ogłoszeń dziekanalnych :D
  • Hop, hop, fani o.Pio! image

    Przypominam, że to dziś, choć na główną Mszę już chyba nikt nie zdąży :( Ale cały dzień jest pełen atrakcji. W zeszłym roku dotarłam na ostatnią Mszę, spóźniona ciut (bo na szpilkach) i weszłam akurat na TE DEUM, które PO PROSTU UWIELBIAM!!!!!!! Tak więc, polecam przybycie, choćby i wieczorem.
    Dla fanów o.Pio, którzy nie dotrą na Gocław, bo np.nie mieszkają w W-wie, na Mazowszu, w Pl i ogólnie tej części Wszechświata, prezent. Jak już chwaliłam się niektórym, dostałam ostatnio relikwię o.Pio image. Był do niej dołączony dodatek modlitewny, którego kawałkiem się z Wami niniejszym dzielę:

    PROŚBA O ZOSTANIE DUCHOWYM DZIECKIEM O.PIO

    Święty Ojcze Pio, pamiętam to, co powiedziałeś Jezusowi: "Panie, będę stał przy bramie Niebios dopóki nie ujrzę ostatniego z moich duchowych dzieci przekraczającego próg".
    Zachęcona/y twoją łaskawą obietnicą, proszę cię o przyjęcie mnie do grona twoich duchowych dzieci oraz o wsparcie u Boga moich intencji:...
    Chwała Ojcu...

    PS.Ale wspomnienie o.Pio dopiero jutro, przypominam na wszelki wypadek.
  • Najbliższy odpust w okolicy jednak w niedzielę:

    ODPUST PARAFIALNY

    Uroczysta Msza św. odpustowa ku czci bł. Jana Pawła II

    zostanie odprawiona w Niedzielę – 20 października o godzinie 13.00.

    Serdecznie zapraszamy.


    PS.Nad Balatonem jest spory plac zabaw i liczne Anas platyrhynchos do karmienia :D







  • Dziś w moim kościele rozpoczynamy nowennę przed 16 listopada. Za 9 dni zapraszam :D
  • Zapraszam chętnych na odpust w Sanktuarium Matki Miłosierdzia (W-wa, ul.Ostrobramska 72) w środę o 18 :)
  • Katia powiedział(a):
    W tematyce odpustowej :D

    Przypominam, że jutro jest wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, czyli odpust Porcjunkuli :) W każdym kościele na świecie :D  :D  :D

    Dla porządku przypomnę jeszcze podstawowe warunki otrzymania odpustu zupełnego: zupełny brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Św..

    Ponieważ znikam na dwa dni (poszczę! :D ), to do zobaczenia w niedzielę!
    No wlasnie...
    To dzis. Moze Kos jeszcze zdąży skorzystac.
    Dla przypomnienia:


    2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.

    Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
    Podziękowali 2Katia Polina
  • Właśnie zaczął się odpust w mojej parafii :) Warszawiacy i okoliczniacy, zapraszam na 18.00, ul.Ostrobramska 72 :smiley: 
    Podziękowali 1Malia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.