Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dzbanek filtrujący do wody

edytowano grudzień 2013 w Pomagajmy sobie
Jaki dzbanek do filtrowania wody warto kupić?

«13

Komentarz

  • Brita. Filtry wymienne łatwo dostępne.
  • Ja mam ( Brita)  . Jakoś o nim zapominam wielokrotnie w ciągu dnia i do czajnika leję z kranu, bez filtrowania. Przefiltrowaną wlewam tylko do ekspresu do kawy.
  • Rozważałam.
    A w praktyce jak to się sprawdza? W sensie jak filtruje?
    U nas woda dobra smakowo, ale problemem jest mega kamień.
    Czy taki dzbanek poradzi sobie z tym?
    I czy w takim układzie nie trzeba będzie częściej wymieniać filtra?
  • Czy taki dzbanek dobrze filtruje wodę z kranu?
    w sensie czy można ją pić bez przegotowania?
  • Wymieniam częściej wkłady, niż jest to sugerowane, tak średnio co trzy tygodnie, bo bardzo dużo wody filtrujemy. Jeśli chodzi o kamień, to odkąd zaczęłam do ekspresu używać wody przefiltrowanej, nie ma potrzeby odkamieniania ekspresu, to samo z żelazkiem. Też mam britę, a wkłady kupuję w tesco - tańsze zamienniki. 
  • Filtr zbiera kamień, widzę po czajniku, bo malutko się osadza. Poprawia smak wody.
    Co do wymiany, to w okienku na pokrywce pokazuje się zużycie filtra. Nie wiem, czy to będzie częściej.
  • Ten wskaźnik zużycia filtra jest raczej orientacyjny, wielodzietni i ich zużycie filtrowanej wody raczej nie były brane pod uwagę przez producenta. Zmieniam wkład,  gdy miga trzecie okienko, później woda filtrowana  zmienia smak, czuć różnicę.
  • My mamy Brita. Pijemy wodę z dzbanka bez gotowania. Smak o niebo lepszy (przedtem nie mogłam pić nawet herbaty, jechała chlorem). Kamienia znacząco mniej. Ja nie zapominam korzystać, nos mi przypomina :-) Filtry wymieniam co 4 tygodnie, ale czasem zapominamy... Przypomina nos :-) Warto, warto, warto!
  • Ja mam wskaźnik cyferkowy, przy napełnianiu informuje, że to np. 67 użycie.
  • Dzięki!

    W sprzedaży widziałam też dzbanek Dafi.
    Filtry ma tańsze niż brita
    Ale nie wiem czy porównywalny.
  • Ale BRITA sa naj naj Lpsze i unas czesto sa w premoci filtry...ale moga tez byc nie orginalne ja niewidze roznicy
  • Brita maja tez wskazniki i pokazyje kiedy masz wymienic filter ...a nie orginalne filtry tez hehehehe ja widze tylko roznice miedzy orginalnymi a nie w cenie hehehehe
  • Ja niedawno kupiłam w Rossmanie dzbanek DAFI za 8 zł, kupiłam tam też filtry 3 szt. za 29 zł. Filtry mają ten sam kształt co Brita, więc jak ktoś lubi może i ich używać. Osobiście nie widzę różnicy.
  • Mamy Brite. Jakość wody zdecydowanie lepsza. Nie ma kożucha na herbacie i innych napojach, ani kamienia w czajniku. aby zredukowac koszty zastanawiam się nad zamontowaniem takiego dużego filtru pod zlewem... może o tym rozwiązaniu powie więcej @karolkakostrzewa - u nich je właśnie podpatrzyłam :)
  • http://allegro.pl/dzbanek-filtr-do-wody-brita-marella-4-wklady-24h-i3748960435.html

    czy to cenowo dobra oferta?

    od 2 tygodni myślę o takim dzbanku i proszę na wielodzietnych jak zwykle jest wszystko :)
  • kupujemy jeden wkład za 19-20 zł
  • no to jeszcze jedno pytanie
    czy do Brita XL - podejdą również nieoryginalne wkłady?
    czy musi być zwykła Brita?
  • @uJa - my Marelle XL mamy i w tej cenie kupowaliśmy (60-70 pln)- ale u nas chyba były 2 wkłady Maxtra (britowskie). Z zalinkowanej aukcji nie wynika wprost, że te wkłady są oryginalne britowskie. Wg mnie zamienniki proponują. Oryginalne Maxtry kosztują w okolicy 18-20 pln. My na razie cały czas kupujemy oryginały. Ale rozmiarowo są takie same, jak do mniejszych dzbanków, bo moja siostra ma mniejszy dzbanek, a wkłady takie same. Trzeba szukać zamienników dla MAxtry po prostu.
  • Nie proponują zamienników,wkłady są oryginalne.
  • Jeszcze taką znalazłam:
    http://allegro.pl/dzbanek-do-wody-brita-marella-xl-4-wklady-filtry-i3762876012.html
    i tu jest właśnie ten większy dzbanek i tak się zastanawiam na 4 osobową rodzinę ten większy czy mniejszy
    co prawda przy karmieniu będę mnóstwo wody wypijała, więc może większy, skoro mówisz że wszystkie filtry pasują.
  • Jeszcze taką znalazłam:
    http://allegro.pl/dzbanek-do-wody-brita-marella-xl-4-wklady-filtry-i3762876012.html
    i tu jest właśnie ten większy dzbanek i tak się zastanawiam na 4 osobową rodzinę ten większy czy mniejszy
    co prawda przy karmieniu będę mnóstwo wody wypijała, więc może większy, skoro mówisz że wszystkie filtry pasują.
    Ja bym brała ten większy - ten 2,4 litra jest naprawdę malutki. Ja używam tej wody też do gotowania potraw i wtedy ten rozmiar ma znaczenie :) Chociaż woda się szybko filtruje - pełny duży dzbanek to tak raptem kilka minut.  Przy XL pojemność całego dzbanka to 3,5 litra, ale przefiltrowanej wody to 2 l. Przy tym mniejszym to już tylko 1,4 l.
  • Nie proponują zamienników,wkłady są oryginalne.
    Wg mnie i w jednej i w drugiej aukcji dzbanek jest Brita a wkłady Filter Logic - w drugiej zalinkowanej aukcji przez uJa jest wyraźnie napisane, że to są zamienniki typu Maxtra.
  • Zastanawiam się czy filtrowanie wody nie pozbawia jej cennych minerałów. Ma ktoś informacje na ten temat?
  • Czyli w sumie opis aukcji to też małe "oszustwo" bo nie dzbanek filtruje wodę tylko filtry, w takim razie później przejrzę jeszcze raz dokładnie czytając :)

    a widzicie dużą różnicę między oryginalnymi filtrami a zamiennikami?
  • Polecam większy filtr pod zlew, moja mama zrobiła sobie do niego osobny kranik i nalewa wodę przefiltrowaną osobno filtr starcza na dłużej i wychodzi dużo taniej.
  • Mam dzbanek z Tesco "AQUA OPTIMA" może być na filtry tesco lub brita,już ponad rok jest u mnie i jest dosyć intensywnie używany.Pijemy prosto z dzbanka.(tzn.z dzbanka do szklanki oczywiście).Jestem bardzo zadowolona,tez ma wskazniki zużycia filtra.
    :)
  • Ja kiedyś trafiłam na badania wg których większe niedobory magnezu i co za tym idzie częstsze problemy sercowo-naczyniowe są tam, gdzie woda zawiera mniej "kamienia". Od tego czasu odpuscilam sobie filtr. Z tym ze u nas jest woda nie ustępują a smakowo butelkowej. I faktycznie o standardzie wody pitnej-mam znajomą w wodociągach. Także ja piję kranowkę. Ale zdaje sobie sprawę,ze nie wszędzie się da.
    Podziękowali 2Katia wielorybek
  • Martyna, mój mąż też twierdzi, że nasza kranowa dobra
    ale ja nie mogę tak wprost z kranu no nie mogę
    przegotowuje
    i piję
  • Moja mama się przemogła, męża to w ogóle niewiele rusza, ale już babcia - ie ma takiej opcji. Mnie z kranu lepiej smakuje niż gotowana.
    I pomyśleć, że jak byłam mała, to nawet zęby kazali płukać przegotowaną. Jednak coś się chociaż na lepsze zmienia .
  • Mamy Brite. Jakość wody zdecydowanie lepsza. Nie ma kożucha na herbacie i innych napojach

    @-)

    Dotąd znałam kożuch tylko na gotowanym mleku...

    ;))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.