Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dieta krwiotwórcza

edytowano styczeń 2014 w Kuchnia
co radzicie?
po dwóch dniach megakrwawień jestem trochę zdechława

floradix jest już na liście zakupów, najstarsza córa gotuje barszcz ukraiński (póki co z mrożonki)

zakwas buraczany musi poczekać kilka dni zanim będę miała siłę zacząć, ale co poza tym?
«1

Komentarz

  • Na anemię bardzo mi pomogła spirulina (taki glon) do kupienia w aptece bez recepty.
  • dobrze pamietac ze zielona pietrucha zawie duze dawki azotu, wiec z umiarem ja w diecie. herbatka z pokrzywy?
  • Na anemię bardzo mi pomogła spirulina (taki glon) do kupienia w aptece bez recepty.
    spiruliny niestety nie mogę - za dużo jodu, a ja mam hashi
  • herbatkę z pokrzywy mam w domu :)
    pietruszkę też

    za mięsem się rozejrzę
  •  żółtka jaj
  • ja mam  , tak jak Marsjanka  + niedoczynność

    od lat wielu anemia
    biorę różne preparaty z różnym skutkiem

    próbuję nie pić kawy i herbaty do posiłków , ale tylko próbuję 

  • edytowano styczeń 2014
    pokrzywa,wątroba.
  • Rooibos - to tak z innej kategorii, bo pić też coś trzeba
  • Rukolę warto kłaść na kanapki :)







    U nas odwrotnie - mąż mój ma żelaza sporo ponad normę, w zw. z tym namierzamy wszystkie bomby żelazowe i ograniczamy w diecie.

    Ulubione danie mojego męża to właśnie gryczana z buraczkami, na deser paczka rukoli i to wszystko popijane rooibosem - po takim daniu kilka razy w tygodniu poprawa gwarantowana :))
  • Na anemię bardzo mi pomogła spirulina (taki glon) do kupienia w aptece bez recepty.
    A jak to się je :> ?
  • Zazwyczaj jest w tabletkach albo kapsułkach - starałam się wybrać bez dodatków i ulepszaczy. Łyka się kilka dziennie, przy jedzeniu.
  • A to w ciąży można?
  • Ja brałam pod koniec ciąży właśnie, poleciła mi dziewczyna, która też w ciąży przyjmowała.
    Ale lepiej zapytaj lekarza, albo jeszcze lepiej Katarzyny 
    :D
  • edytowano styczeń 2014
    Czyli podsumowując:


    - buraki
    - natka pietruszki
    - kasza gryczana
    - miód gryczany
    - rukola
    - zółtka jaj
    - morele suszone
    - orzechy (tylko jakie? - wszystkie?)
    - dla jedzących mięso - czerwone mięso

    Do tego dodawać to, co zawiera dużo wit. C, a unikać kawy/herbaty czarnej.


    Słyszałam jeszcze o: sardynki, tuńczyk, pokrzywa do picia, sok z marchewki, warzywa strączkowe (jakie konkretnie?) Prawda to?

    Coś jeszcze @Katarzyna?
  • edytowano styczeń 2014
    Nie ma co dodawać :-) Chyba, że floradix żelazo.
  • edytowano styczeń 2014
    ja mam  , tak jak Marsjanka  + niedoczynność

    od lat wielu anemia
    biorę różne preparaty z różnym skutkiem

    próbuję nie pić kawy i herbaty do posiłków , ale tylko próbuję 

    Zbadałabym ukryte nietolerancje pokarmowe, jeśli Cię stać (niestety drogie badanie bardzo). Nietolerowane produkty niszczą kosmki jelitowe, przez co jest upośledzone wchłanianie.
    Niezależnie od badań ograniczenie glutenu może pomóc, bo gluten zapycha jelita, przez co jest zaburzone wchłanianie.

    Ja zawsze miałam hemoglobinę poniżej normy i nic jej nie podnosiło, a po 6-tyg diecie w-o i potem przejściu na 3xbez  hemoglobinę mam do teraz powyżej 13 (wcześniej wynik nieosiągalny), mimo po drodze ciąży i poronienia z trzytygodniowym krwawieniem.

  • A można spirulinę w ciąży?

    O wszystko o czym słyszałam, to też pomaga?
  • Małe dawki nie powinny w ciąży zaszkodzić.
  • A coś naprawdę smacznego?

    Np. pączki...?



    ;;)
  • Ejjj @Berenika

    bez przesady - ja to nawet zaskoczona jestem, że z tylu rzeczy można wybierać! :)
  • A coś naprawdę smacznego?

    Np. pączki...?



    ;;)
    Pączki pełnoziarniste ze szpinakiem proponuję...
    ;-)
  • A coś naprawdę smacznego?

    Np. pączki...?



    ;;)
    naprawdę smaczna to jest wątroba z cebulką.zdrowa i dobra.
    :)
  •  Nie wiem czy tu juz pisałam ale kaki jest polecanym owocem bo ma duuużo żelaza a na dodatek jest baaardzo słodkie 
  • @IDUSIA - jeśli zdobędziesz dla mnie świeże kaki, najlepiej jeszcze wyhodowane w Polsce, to biorę! :-D
  • edytowano styczeń 2014
    Serio to ma dużo?

    Bo tu u nas bardzo popularne jest? Ja nie lubie tego :( Ale może się przełamię...
  •  @Katarzyna w PL rosnięte to raczej nie o świeżości się nie wypowiem ale zbyt słodkie były. 

      @Chabrowa tak czytałam ale u Was może świeże są 
  • A ciekawe - może ma ktoś wiedzę - po jakim czasie takiej diety mogą się poprawić wyniki badań?
  • @chabrowa ; - nie wcześniej niż po kilku tygodniach.
  • zachęcam do picia naparu z pokrzywy
    pewna miła Forumowiczka przysłała mi suszoną pokrzywę zbieraną w lesie
    i po czterech miesiącach hemoglobina podskoczyła mi z 9 do 13
    nigdy wcześniej nie miałam takich wyników hgb
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.