Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta pielgrzyma

2

Komentarz

  • Na wieczór coś jednogarnkowego, jakiś forszmak albo pichelsteiner, ew. stroganoff, na deser ciasto drożdżowe z owocami. W takim garnku każdy coś znajdzie dla siebie. I ten chleb, koniecznie.
  • [cite] E.milia:[/cite]Naleśniki na 30 osób, hm, to wyzwanie. Ja bym zrobiła jakieś leczopodobne cuś. Cukinie, ziemniaki, pomidory, takie tam. Na ciepło, bo pogoda - przynajmniej u nas - niezbyt. Do tego bagietka i mniam, mniam. A na zimno - sałatki rzeczywiście. Jedną na bazie ryżu, drugą makaronu, i trzecią nieśmiertelną grecką.
    Naleśniki-jak robię to w codzien jakby na tyle osób,każda ilość spałaszują:wink:
  • Dziękuję za wszystkie rady,z tego napewno super jadłospis ułoże.A dowiedzialam sie ,że dostane fajną ilośc skrzydełek kur.to pewnie na kolacje będzie,moze gril.cieszę ,sie ze dostane!
  • Warzywne leczowate bym zrobiła. Danie jednogarnkowe i chyba wydajne.
  • Ja jak pielgrzymowałam to zjadłabym co podali bez wybrzydzania :bigsmile:
  • I co zjedli na kolację pielgrzymi?? smakowało? byli już?
  • 9tego będą (sierpnia):wink:
  • aaa to zazdroszczę perspektywicznego myślenia :)

    ja bym pewnie zaczęła myśleć 8 mego :)
  • Popieram tych, co zaproponowali zupki. :smile: Jak będzie gorąco, to idzie się z zaschniętym gardłem i wtedy taka ciepła zupa to wybawienie :tongue:. A jak będzie chłodno i deszczowo, to też z radością się rozgrzeją ciepłą zupą :cool:
  • Ufff!
    Są pielgrzymi już,po kolacji.Wyszło tak ,że te 30osób koniecznie chciało na sianie spać,sąsiadka im udostępniła,tamci dostali leczo ,kanapki ,schabowy ,bulki.Dla dzieci ktoś mial ugotować zupke.


    A nasi dostali obiad-zaraziki wołowe ,gołąbki w kapuście,buraczki ziemnaczki,ogórki po żydowsku i małosolne.
    Na deser upiekłam pleśniak.
    Są bardzo bardzo fajni ,miło się gawędziło.Jest małżenstwo z coreczką i koleżnka..
    I co sie okazało ta pani to pani dr okulista !!!bardzo dobra i znana.
    A druga pani grafik naszych podręczników..
    przesympatyczni!!


    A teraz najwżniejsze-pisze intencje i dam im rano
    Słuchajcie te intencje biora od nich siostry karmelitanki i cały rok są Msze w tych intencjach,jeśli ktoś zechce przepisze i przekaże.
    Na pierwszym miejscu mam Agaski -bardzo piękna i wzruszająca.Pani dr ją wezmie i sie popłakała jak jej opowiedziałam...
    Aga Maria razem z Agaską będzie ijak zawsze razem:bigsmile:
  • Kochani-rano o 7mej zaczynam śniadanko,wiec intencje bym do 6.30 odczytała..mozna na priv.
  • Bridget, to ja się podłączę - o życie wieczne dla śp. Czesłąwa, mojego Dziadka. Oraz o łaskę sakramentu małżeństwa dla Emilii i Janusza (czyli mnie i J:wink: ), o miłość, zgodę i dobre wychowanie dzieci. Dzięki serdeczne...
  • Bridget - ja także proszę - za naszą córkę Dorotę i jej narzeczonego Piotra - o dobre przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa i szczęśliwe pożycie oraz o porozumienie z jego rodziną.
  • Wydrukuj im wątek "przy nadziei" i niech się pomodlą o szczęśliwe narodziny naszych dzieci :bigsmile:
  • Ja proszę o łaskę bycia dobrą żoną i matką. i prozaicznie - o dom.
    dziękuję:bigsmile:
  • Poproszę o łaskę wiary dla naszych bliskich i zrozumienie, co jest w życiu podstawą.
  • Bardzo prosze o modlitwe w intencji nawrocenia sie moich rodzicow - i dalszej rodziny rowniez. Sa bardzo zagubieni, a nasze relacje trudne :sad:

    Oraz w intencji ich przyjazdu do nas jesienia- aby byl malo konfliktowy i abysmy umieli byc przy nich soba i pokazac, jak zyja chrzescijanie...

    Bardzo dziekuje za te inicjatywe :ih:
  • Bridget, ja też bardzo dziękuję Ci za tę inicjatywę.
  • Oj tam nie mnie dziękować:shamed::bigsmile:
  • Ja poproszę o modlitwę w intencji naszej rodziny, o miłość i zgodę w naszej rodzinie. Za mnie również abym była dobrą żoną i matką. O błogosławieństwo dla męża.
  • O bezpieczną podróż całej rodziny do Madrytu na spotkanie z Ojcem Świętym. O obfite owoce tej pielgrzymki w naszym życiu.
  • A ja o dobrego męża (serio). I dla całej mojej Rodziny o zdrowie i miłość.
  • Za mojego ojca (Janusz), aby wyszedł alkoholizmu, bo chyba już sięgnął dna. I by pojednał się z Bogiem i rodziną; żeby nie było za późno.
  • Bardzo proszę o modlitwę w intencji mnie i moich dwóch braci, abyśmy doszli do porozumienia i zgody.

    Bridget - dziękuję Ci za to, że pomyślałaś :ih:
  • @Bridget - jeśli się zmieści, to gdzieś na dole karteczki dopisz jeszcze intencję, o znalezienie drogi do Boga dla Ł. i M.
  • I ja nieśmiało proszę o to aby mój mąż Michał pojednał się z Panem Bogiem i o znalezienie dobrej pracy dla niego .

    Dziękuje serdecznie Diana .
  • Nie mam drukarki-musiałam przepisac ,wyszło 6stron.Za chwile idę przygotowac śniadanie.
    jak pisałam każdą z osobna -wyobrażałam sobie każdego z was.Miłe uczucie.
  • U nas lało całą noc:sad:rano też,ale gdy pisałam nawet nie zauważyłam,że przestało padać:bigsmile:w prywatnych bylo coś o pogodzie:wink:
  • Bridget - dziękuję! :kissing:
  • Ja też . Wzruszyłam się .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.