Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Aby Kościół trwał

edytowano sierpnia 2011 w Czytelnia
Pojawiło sie wreszcie polskie tłumaczenie książki "Aby Kościół trwał. Abp Lefebvre w obronie Kościoła i papiestwa. Dokumenty z lat 1971â??1990"

1146.jpg

Książka stanowi zbiór dokumentacji związanej z istnieniem Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, obejmującej lata 1971â??1990. Dokumenty â?? przemówienia, wywiady, listy, interwencje itp. â?? zostały podzielone na osiem części: I. Powstanie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X; II. Decyzja o likwidacji Bractwa, III. Suspensa a divinis; IV. Końcowe lata pontyfikatu Pawła VI; V. Początkowe lata pontyfikatu Jana Pawła II; VI. Współdziałanie z biskupem de Castro Mayerem; VII. Konsekracje biskupie; VIII. Po konsekracjach biskupich.

Komentarz

  • Ja bym wolał, żeby przetłumaczyli na polski książkę o planowaniu rodziny, wydaną przez francuski dystrykt Bractwa.
  • Napisz do nich.
  • a już myślałem, że wywątek odnosi się do tego sławnego 'trwa w..."
    Chociaż autora wątku zgadłem bez pudła :wink:
  • może przeczytam...
  • @Greg
    Wysłałem maila
  • a tak książka ma imprimatur?
  • Po ostatnim Soborze imprimatur de facto przestało istnieć. A po za tym to dokumentacja a nie katechizm.

    Taw: uściślij. Albo coś zaraz zrobię i potem dasz cynka czy OK
  • a ja myślałem, że Ty przedSoborowy jesteś?...:shocked:
  • Przedsoborowe dokumentacje też (chyba) nie musiały mieć imprimatur.
  • [cite] Gregorius:[/cite]Po ostatnim Soborze imprimatur de facto przestało istnieć. A po za tym to dokumentacja a nie katechizm.

    Taw: uściślij. Albo coś zaraz zrobię i potem dasz cynka czy OK
    Ciebie uściskac?
  • Przekażcie sobie znak pokoju.
  • Zanabyłem rzeczoną publikację i muszę przyznać, że to pasjonująca lektura.

    Przede wszystkim muszę docenić szacunek okazany czytelnikowi, któremu nie podaje się jedynie słusznej wersji wydarzeń, lecz przedstawia argumenty obu stron, np. w sporze abpa L. z Pawłem VI. Wcale nie jest przesądzone, gdzie ulokują się sympatie czytelnika po dojściu do ostatniej strony.
  • Aha, bo ja się własnie zastanawiam skąd budżet na tę lekturę dostać. Zwłaszcza, ze planuję też nabycie "Stat Veritas"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.