Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

prośba o pomoc - praca magisterska!

edytowano sierpień 2011 w Pomagajmy sobie
Kochani! Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc!

We wrześniu i październiku mam przeprowadzić badania do mojej pracy magisterskiej.

W skrócie:
- adaptuję amerykańskie narzędzie do badania środowiska domowego dziecka
- w związku tym potrzebuję danych z polskich rodzin, tak, aby jak najlepiej "wykalibrować" to narzędzie na naszym rodzimym gruncie
- poszukuję więc rodzin z dzieckiem (dziećmi) mieszkających na terenie Krakowa
- dzieci w wieku 21-27 mc i 33-39 mc
- procedura wygląda prościutko - zawitam na ok. godzinkę żeby porozmawiać o typowym dniu dziecka i zebrać w obserwacji "próbkę" codziennych zachowań malucha
- potem przez ok. pół godzinki pobawię się z malcem różnymi zgadywankami (i zbiorę kolejne potrzebne informacje do tej "kalibracji")
- w międzyczasie dam rodzicowi krótką ankietę do wypełnienia

Wszystko nie zabierze więc więcej niż 2 godziny.

Jestem mobilna i dostosuję się do każdego adresu i każdej godziny.

Nie zamierzam wprowadzać zamieszania, ba, nawet zależy mi na tym, by przez ten czas móc popatrzeć na typowy codzienny schemat życia:)

Jeżeli znacie takie rodziny i moglibyście to przekazać, bądź sami macie takie Maluchy i przyjęlibyście na kawę studentkę psychologii, byłabym wdzięczna! Bardzo mi to pomoże, a i wkład w naukę niemały! Oczywiście przyjdę z uwierzytelnieniem w postaci listu z uczelni :D

mój mail: bluebrown.mk@gmail.com

dziękuję za wszelki odzew! :bigsmile:
«1

Komentarz

  • Zaufać psychologowi... Hm...
  • Ile takich rodzin potrzebujesz?
  • o, Bea@, Ty też z Krakowa? :) to koniecznie trzeba się spotkać , przy innej okazji - lub bez:) Bardzo chciałabym poznać krakowskich Wielodzietnych! ;)

    i dziękuję za chęć pomocy :) napisałam tu, bo wiem że jest duża szansa, że ktoś albo sam będzie miał takie dzieciątko, albo będzie miał znajomą rodzinę, której będzie mógł przekazać info.. Ale i tak największą pomocą będzie modlitwa (o którą bardzo bardzo proszę:)
  • @Berenika - póki co jeszcze nie-psychologowi :wink: Nie śmiałabym jeszcze w pełni korzystać z wiedzy, którą mam (ba, nawet etyka zawodowa tego zabrania ;) Tym bardziej, że akurat w moim temacie nie da się za bardzo "namieszać" - nawet gdybym chciała.. ;)

    40 rodzin - 20 z młodszymi maluchami i 20 ze starszymi - (i obecnie każda rodzina jest na wagę złota :)
  • Myślę sobie, że znam pięć takich, które spełniają Twoje kryteria.
  • Ja jestem jedną z nich.
  • Druga jest na forum, może się odezwać sama.
  • Trzecia też jest na forum.
  • I trzy poza, czyli znam sześć, ale chęci współpracy zapewnić nie mogę.
  • cudooooo!!!!!!! to wspaniale!!!! :) ja wiedziałam, że kto jak kto, ale ludzie z .org pomogą!
    To ja się zgłoszę gdzieś tak w drugiej połowie września, kiedy moja promotorka zatwierdzi teorię :)

    (łał....:bt:)
  • Mogę jedynie to, co napisałaś wysłać do nich w mailu.
  • [cite] Berenika:[/cite]I trzy poza, czyli znam sześć, ale chęci współpracy zapewnić nie mogę.

    nie, no, jak mówiłam, choćby jedna rodzina się zgodziła, to już wielka pomoc :)


    @Bea@ - no niestety, moja mobilność ogranicza się do krakowskiego MPK... ;)
  • [cite] Berenika:[/cite]Mogę jedynie to, co napisałaś wysłać do nich w mailu.

    byłabym wdzięczna :) :ct:
  • A muszą być z Krakowa, czy może być promień, np. 20 km?

    To, oczywiście komunikacyjnie duża różnica.
  • w przyszły poniedziałek idę na dyżur do promotorki i dowiem się dokładnie co i jak. Wiem, że planowała ograniczyć do Krakowa, żeby potem można było wyliczyć normy dla dużego miasta, ale może coś się zmieniło.. Także dam znać! :D jeszcze raz dzięki! :D
  • @Kresowianko ja się kwalifikuję. Jedna ma prawie trzy lata druga prawie dwa. Z krakowa jesteśmy tej chwili. Myślę że Berenika mnie miała na myśli piszą c że zna taką jedną z forum:)
    Z forum to znam jeszcze chyba trzy takie osoby z Krakowa i okolic. Jakby co to pisz na priv. Pozdrawiam
  • Kresowianko, rodzin nie znam, mieszkam w BB, ale powodzenia +++

    edit

    Tak mi przyszło do głowy - ja nie mam namiarów na Krakowskich neonów, ale może Cart ma, albo ProMama? Jak byś przed Eucharystiami takie "ogłoszenie duszpasterskie" zapodała? Dzieci w tym przedziale wiekowym dość łatwo będzie znaleźć:ap:, tylko czy grupa - specyficzna, bo wielodzietna i wierząca - będzie Ci pasować? Takie luźne pomysły.
  • E.milio - dziękuję za modlitwę! I... dziękuję za rewelacyjny pomysł! Właśnie takich podpowiedzi mi potrzeba! :D Co kilkadziesiąt głów forowych, to nie jedna ;)
    Koniecznie się tam wybiorę:)
  • Witaj, Kresowianko! Ja tu mało piszę, ale mój synek ma skończone 30 miesięcy - jeśli Ci to odpowiada, to zapraszam na Stary Prokocim :bigsmile:
  • @Kresowianko - ja wprawdzie z Warszawy, więc Ci się nie nadam (ale jakbyś zawitała do stolicy, to zapraszam - mam pannę 33 m-ce) ale jako osoba z pewnym doświadczeniem naukowym chcę zwrócić uwagę na pewien aspekt merytoryczny. Jak zrobisz te badania w środowisku wielodzietnych tudzież neonów, to normy na podstawie tego można sobie... no... do ozdoby nad łóżkiem powiesić... :wink:
  • @magmonda - dziękuję!!! normalnie łza się w oku kręci :) napiszę we wrześniu i dam znać kiedy dokładnie się wproszę :)

    @Katarzyno - dziękuję za podpowiedź. Wiem, że wielodzietni i neoni to pod wieloma względami homogeniczne grupy, ale szukam też poza forum i poza środowiskiem :) Co nie zmienia faktu że trzeba będzie bardzo kontrolować te zmienne. W mojej pracy chodzi też o sprawdzenie korelacji wyników z różnych zadań i wtedy nie wiem - może dobrze jak grupa jest homogeniczna, wtedy odpada wpływ wielu pośrednich czynników i można próbować wnioskować co z czym współwystępuje... A że z normami mogę się wtedy pożegnać... no cóż, tu zadecyduje promotorka :)

    A skoro już jesteśmy w temacie - mogłabym mieć pytanie metodologiczne? :tooth: Planowałam obliczyć spójność wewnętrzną narzędzia, tak jak autorzy oryginału, 20. wzorem Kudera-Richardsona. Promotorka stwierdziła jednak, że dobrze byłoby znaleźć coś nowszego. Miałabyś jakiś pomysł na alternatywę?

    Jeszcze raz ogromne dzięki Wam wszystkim! :)
  • Kresowianko, jeśli szukasz też poza forum, to zapraszam na moją ulicę :bigsmile: mówię poważnie: ja mieszkam pod numerem 2 (czworo dzieci), pod numerem 4 znajdziesz dziewczynkę o 4 miesiące starszą od mojego Mateuszka (z rodziny dwudzietnej), pod numerem 6 mieszka chłopiec 2 miesiące starszy (rodzina z trójką dzieci), a na przeciwko - pół roku młodszy (jedynak) - pełen przekrój i rodzinna atmosfera :bigsmile:
  • Magmonda, super! :D myślisz, że zgodziliby się? Jeżeli możesz, przekaż im mój "apel" I będę się z nimi kontaktować :)


    ::ciągle-nie-może-wyjść-z-podziwu::
  • Wczoraj nie zdążyłam się skontaktować, postaram się dziś / jutro i dam znać.
  • [cite] magmonda:[/cite]Wczoraj nie zdążyłam się skontaktować, postaram się dziś / jutro i dam znać.

    Magmonda, nie ma sprawy! ja dopiero za tydzień mam konsultacje, potem pilotaż.. więc nie ma pośpiechu. Po prostu napisalam troche wczesniej, zeby potem nie szukać na ostatnią chwilę:)

    jeszcze raz dzięki! :D
  • Niezamaco, Kresowianko. Z tymi neonami Katarzyna ma rację, ale widzę, że to uwzględniłaś. Powodzenia.
  • [cite] Kresowianka:[/cite]A skoro już jesteśmy w temacie - mogłabym mieć pytanie metodologiczne? :tooth: Planowałam obliczyć spójność wewnętrzną narzędzia, tak jak autorzy oryginału, 20. wzorem Kudera-Richardsona. Promotorka stwierdziła jednak, że dobrze byłoby znaleźć coś nowszego. Miałabyś jakiś pomysł na alternatywę?
    Nie znam żadnych szczegółów dotyczących Twojego narzędzia, więc trudno mi się mądrzyć. Myślę sobie jednak, że jeśli autorzy oryginału wybrali do analizy rzetelności wzór Kudera-Richardsona (KR20), to może wiedzieli, co robią. Nie mam poczucia, że ten wzór się zdezaktualizowała i należałoby obecnie używać czegoś bardziej "na czasie". Ja go lubię :wink:
  • Kochani!

    Przepraszam za ciszę w temacie...

    Sprawa wygląda tak: mam małe problemy z teorią i jestem właśnie w trakcie zmieniania tejże.

    Na początku listopada powinnam ruszyć z badaniami. Na dniach dam znać, kiedy dokładnie...

    Dziękuję jeszcze raz za wszelaki odzew, przepraszam za niepoinformowanie Was wcześniej i proszę o modlitwę!

    :D
  • no bo za 2 miesiące nasza A. wypadnie ze scopa!:wink:
  • W ramach dopingu: nasz Mateusz pod koniec XI łapie się na 33 miesiąc, a córka sąsiadów, którzy też wyrazili zgodę - 36 :smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.