Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Krucjata różańcowa za Ojczyznę! Nareszcie!!!

edytowano wrzesień 2011 w Polityka
Konferencja Episkopatu Polski w wydanym 1 września komunikacie zachęca wszystkich do włączenia się z modlitwę za Ojczyznę:

Nawiązując do podejmowanych ostatnio inicjatyw związanych z modlitwą za Ojczyznę, w tym do tzw. Krucjaty Różańcowej, biskupi zgromadzeni na Jasnej Górze w dniu 25 VIII 2011 r. zachęcili wszystkich do włączenia się w modlitwę Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Od kilkudziesięciu lat jednoczy ona licznych wierzących na wszystkich kontynentach. Ma charakter czysto religijny i nie jest związana z żadną organizacją społeczną. Jest to wspólnota kościelna budowana na żywej wierze, rozważająca w modlitwie różańcowej, razem z Maryją, Matką Jezusa, najważniejsze tajemnice naszego zbawienia, odnosząc je do życia Kościoła, narodu i każdego człowieka.

Od kilku lat â?? w ramach Ogólnokrajowej Krucjaty Modlitwy Różańcowej â?? Jasnogórska Rodzina Różańcowa wyprasza Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny i narodu.



ks. dr Józef Kloch
rzecznik KEP



Warszawa, 1.09.2011 r.



http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl

http://episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=201191_1

Komentarz

  • Tak jest, piękne owoce krucjaty, trzeba ruszyć w ich ślady.
    Krucjata, wytrwała, codzienna.
    Codziennie conajmniej jeden dziesiątek różańca.
  • Myśłe, że na Węgrzech to też owoc niezłomnej postawy kard. Mindszentego.
  • To jest to, o czym mówiło się po pokazie filmu "Kolumbia. Świadactwo dla świata."
    Obecność satanisty w TV to sygnał że taka krucjata jest potrzebna.
  • nie zauważyłam tego tematu i dopisałam o krucjacie w innym :) Wielorybek, dzięki wielkie
  • Oboje z mężem modlimy się za ojczyznę. Jest to dla nas bardzo ważne.
  • Ja jak Iza a dopisałam się w innym, ale właśnie włączyłam się w tą krucjatę :)





  • Jak zwykle ks Małkowski potrafi zaintrygować...
  • Osuszył czas mokradła krwi,
    Czerwone słońce znów w zenicie...
    Czy warto było w wojny dni
    Za taki kraj oddawać życie?

    Słychać pokoleń drwiący śmiech,
    To komuniści mają święto,
    Lecz Mądry Bóg w Osobach Trzech
    Pojmuje, za co Was wyklęto.

    Zanim ostatni pójdzie z Was
    W niebieskiej partyzantce służyć,
    Wszyscy staniemy jeszcze raz.
    Może historia się powtórzy...

    Ujada sztab lewackich szmat
    I wściekle wrzeszczy swołocz UBecka
    Że tamtą Polskę uznał świat,
    Gdy armia tkwiła w niej sowiecka.

    Amerykański pisze Żyd
    O Waszej za holocaust winie,
    Obce Żydowi słowo "wstyd",
    Choć w polskiej chował się rodzinie.

    Zanim ostatni pójdzie z Was
    W niebieskiej partyzantce służyć,
    Wszyscy staniemy jeszcze raz.
    Może historia się powtórzy...

    Wystawę oto macie dziś,
    Skoro najlepszą bronią pamięć
    I groźna tej wystawy myśl
    - Że wolnych ludzi nic nie złamie.

    Niech się prostuje nieszczęść splot
    I niechaj drżą moskiewskie karły.
    Hańba wierzącym w Sierp i Młot,
    Chwała za niepodległość zmarłym.

    Zanim ostatni pójdzie z Was
    W niebieskiej partyzantce służyć,
    Wszyscy staniemy jeszcze raz.
    Może historia się powtórzy...
  • Wiecie co -zazdroszczę Wam takiego ducha patriotyzmu.Nie zebym obojętna była,ale:wink:
  • Ja się tym interesuję, bo nie chcę, żeby władza mi mówiła co mam myśleć, a czego pomyśleć "nie wypada", bo nie jest to "poprawne" i nie chcę też, żeby ktoś mieszał w głowach moim dzieciom. Chcę, żeby żyły w normalnym kraju. To wszystko
  • Dziś wszystko w Polsce woła, by zmobilizować duchowe siły Narodu do obrony życia nienarodzonych, do wierności ślubom małżeńskim, do podniesienia moralności współżycia małżeńskiego, do cnoty męstwa i wstrzemięźliwości, do czujności nad wychowaniem moralnym i religijnym młodzieży i dziatwy, aby z rodzin katolickich nie wyrastali ateiści i poganie.

    Stefan Wyszyński

    Starajmy się o to, żebyśmy tę Ojczyznę, którą dostaliśmy, całą pozostawili. My za naszego życia już pięknych i wygodnych czasów nie będziemy oglądali - to sobie wybijmy z głowy. Jeszcze może być, że na wielkie próby, na wielkie cierpienia będziemy wystawieni, ale starajmy się, ażeby przez te ciężkie czasy Ojczyzna przeszła cało i aby nasze dzieci nas potem błogosławiły, żeśmy im pozostawili lepszy spadek, niż nam pozostawili nasi ojcowie.

    Roman Dmowski


    Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna.

    Seneka Młodszy
  • ale to cos powaznego ta krucjata? bo zachecaja do modlitwy to zawsze i za wszystko.. czy tu jest cos bardziej? konkretniej? jakis link czy cus...?
  • Taką myśl dzisiaj przeczytałam:

    â?žGWâ?, powołana do istnienia przy Okrągłym Stole, z założenia miała być gazetą polityczną. Do dziś pracują w niej byli posłowie Adam Michnik, Witold Gadomski, Mirosław Czech i Waldemar Kuczyński. Ideologiczną linię pisma nakreślił na samym początku Michnik. Napisał, że największym zagrożeniem dla Polski są trzy fundamentalizmy: religijny, moralny i narodowy.

    â?žRozszyfrowując Â?fundamentalizmyÂ? Michnika, okazuje się, że są to odwieczne ideały Polaków: Bóg, Honor, Ojczyznaâ? â?? napisał niedawno w â?žCodziennejâ? Jan Pospieszalski, przypominając swoisty manifest naczelnego â?žGWâ?.


    Ta równoległość nie jest przecież przypadkiem

    Ludzie "Gazety wyborczej"
  • http://www.krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

    Tak, to poważne.
    Sytuacja w kraju jest poważna. Myślę że to widać.
    A jeśli nie, niedługo pewnie będzie.

    Krucjat różańcowych w historii dziejów kilka było ...trzeba by poguglać bo to ciekawe W każdym razie W. Łaszewski teraz jakoś chyba wydał książkę, "X Krucjata".
    Z Matką Bożą i różańcem niemożliwe stawało się rzeczywistością.
    Na to liczymy teraz...
    Może tak pesymistycznie, ale po wyborach jeszcze mi nie przeszło.


    Edit: Dlaczego mi się tak wkleiło dziwnie?
  • jest pierwszy numer biuletynu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

    http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/assets/Biuletyn-nr-12.pdf

    :smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.