Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaki abonament dla telefonów komórkowych w rodzinie?

edytowano październik 2011 w Pomagajmy sobie
Przeszukałem ale nie znalazłem podobnego tematu. Jakich używacie abonamentów na tel komórkowe głównie w telefonach Waszych dzieci? Macie jakieś zniżki, specjalne taryfy dla rodzin? Póki co mamy dwa telefony dla dzieciaków: mix i prepaid (orange). Mix'a ma starszy syn, prepaid to taki przejściowy tel dla pozostałych jak gdzies podrózują, zeby kontakty był w razie problemów. Żona ma abonament (orange), ja tel służbowy (era). Podsumowując wychodzi mi to miesięcznie ok 100PLN na 3 telefony póki co. Są jakies inne (czytaj tańsze) opcje? Nie mam czasu na studiowanie tych pokręconych opcji/promocji gdzie zawsze jakiś haczyk siedzi.

[edit] - literowka
«1

Komentarz

  • Mamy jeden telefon na całą rodzinę... do tego to jest służbowo/prywatny.

    Nie zniósłbym widoku własnego dziecka idącego z telefonem w ręku...
  • Ciekawe pytanie, także chętnie poczytam porady, niebawem też będę musiał pomyśleć o jakimś rozwiązaniu...
    Piszcie!
  • z tego co widzę w orange to mamy: "pakiet rodzinny". Można połączyc 1 + 3 tel. Usługa kosztuje 15/mies. W tym 300 minut mają wszyscy pomiedzy sobą. Za dołączane telefony musimy zapłacic abonament/uzupełnienie konta (najtańsze 25/miesiac).
    Reasumując za dodatkowe 15 PLN i comiesięczny abonament/doładowania otrzymujemy tylko dużą liczbę minut - co mnie zupełnie nie interesuje, bo to ma byc telefon do kontaktu a nie do gadania o d... maryni. Obecnie płacę 50PLN/3-miesiące bo tyle max jest wazne doładowanie (i tak nie wygaduje wszysztkiego..). Cos podejrzewam, ze u konkurencji wcale nie musi być lepiej...
  • Moi rodzice z rodzeństwem mają w Erze ( teraz to się jakoś inaczej nazywa, ale zapomniałam jak ) mają 3 telefony w sieci - darmowe rozmowy między sobą, i bardzo sobie to chwalą - niestety nie wiem jak z płatnościami - musiałbyś sprawdzić na stronie operatora.
  • T-Mobile Polska. i usługa sie nazywa sieć rodzinna. w najtańszym abonamencie to 44 PLN miesięcznie za łącznie 3 numery
  • A może by tak telefonię forumową zrobić? Darmowe rozmowy w rodzinie i z zarejestrowanymi uczestnikami forum :bigsmile:

    P.S. warunkiem będzie deklaracja o pozbyciu się z domu termometrów
  • [cite] Namor:[/cite]warunkiem będzie deklaracja o pozbyciu się z domu termometrów
    :crazy:
  • P.S. warunkiem będzie deklaracja o pozbyciu się z domu termometrów
    :bj::bj::bj::bj::bj::bj::bj::bj::bj::bj:
  • ta oferta ery wygląda na pierwszy rzut oka lepiej niz orange, tel prepaid nie musi mieć srodków, zeby laczyć się w grupie. hm...
  • Moje mają "wRodzinie" . Starter 20zeta i aktywne 24 miesiące. Po każdym doładowaniu (nawet 5 zl.) kolejne 24 . Doladowanie przez internet. Połączenia 19 gr. Ja tez mam ochote się przenieśc, bo wtedy taniej....
    Starter kupowalam na poczcie:cool:
    edit: tu mozna sprawdzić, bo moze cos się zmienilo http://www.wrodzinie.com.pl/
  • ja również mam " w Rodzinie", jestem bardzo zadowolona bo płacę małe rachunki ( tzn. kupuję doładowania), kiedyś płaciłam gigantyczne kwoty w abonamencie Ery, teraz wszystko jest jasne i bez stresu
  • Ta, co do "WRodzinie" jest jedno ale: płacąc wspieracie przedsiębiorstwo Ziggi Solorza, taki eSBek.
  • Greg, a Ty w jakiej masz sieci? jeśli można spytać...
  • Tylko już się wycofują z long play. Tzn jeśli umowę masz to ci jej nie odwieszą, ale chyba już jej nie maja w aktualnej ofercie.
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]Greg, a Ty w jakiej masz sieci? jeśli można spytać...
    Dwie puszki na sznurku.
  • Greg- proszę w takim razie o wskazanie uczciwego dostawcy telefonii
    zmienię jeszcze dziś
  • In Spe: nie ma takowego. Niestety. Albo opłacasz Niemców (Era), albo Francuzów (Orange) albo współpracowników SB. Najlepiej pozbyć się telefonu.
  • My mamy z córkami sieć rodzinną w erze. Nie wiem jak z opłatami. Mamy też jakieś darmowe minuty z innymi numerami (sieciami)...Nie wiem dokładnie.
    Dla mnie najważniejsze, że z mężem za darmo!
  • Jakie za darmo? Ponieważ pracowałem już dla dwóch operatorów sieci komórkowych (to nie ważne, że poza .pl - zasady wszędzie te same). Za darmo nic nie ma.
    Płacisz w abonamencie. Gdybyś wiedziała jak niski jest właściwy koszt połączenia to byś stwierdziła, że dużo przepłacasz.
  • Gregorius
    ja naprawdę nie lubię i nie chciałabym potrzebować tych wynalazków
    czasami tłumaczę sobie, że to taki krzyż dla ludzi żyjących w dzisiejszych czasach

    żyjąc w świecie chcąc czy nie chcąc słyszę idiotyczną muzykę, widzę reklamy, odbieram spam na mailu itd.
    oczy i uszy nieustannie doznają gwałtu

    obiecałam sobie, że chociaż pod koniec życia przeprowadzę się do pustelni:bigsmile:
  • Ależ ja zdaję sobie sprawę, że za to darmowe płacimy w abonamencie. Tylko na co dzień jest łatwiej ze świadomością, że nie trzeba kontrolować długości rozmowy przez telefon, jeśli jest taka potrzeba.
  • In SPe: generacje przed nami żyły bez komórek. Przeżyli.
  • [cite] Namor:[/cite]A może by tak telefonię forumową zrobić? Darmowe rozmowy w rodzinie i z zarejestrowanymi uczestnikami forum :bigsmile:

    Wbrew pozorom to nie takie trudne.
  • @origami: jeszcze raz: nie są gratis. Dużo przepłacasz za kartę.
  • Ale ten "Stan darmowy" w Play to chyba tylko przy abonamencie (?) w ofercie pre-paid nie widzę tego.
    Ja mam w T-Mobile ale kusi mnie przejście do Heyah, bo w standardowym cenniku na kartę są darmowe SMS-y(wiem, że nie całkiem darmowe - ale powiedzmy "bez limitu") wewnątrz sieci. Uważam, że dla dzieciaków to dobra oferta; zreszta sam też dużo SMS-ów piszę.
  • Gregorius - bądź bardziej flexible w myśleniu
  • In Spe: dość dawno się zaciąłem.

    A serio: pomysł Namora na prawdę uważam za możliwy do zrealizowania i to wbrew pozorom przy niskich kosztach. Pisze to jako inżynier z wieloletnim stażem w firmach telekomunikacyjnych.
  • :bigsmile::bigsmile:
  • Zatem do dzieła!!!
  • Tak, a kto w to wejdzie, bo samemu mi się nie opłaca
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.