Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Córki wchodzą w wiek dojrzewania

edytowano październik 2011 w Pomagajmy sobie
I jestem cokolwiek przerażona.
«1

Komentarz

  • Myślałam, że pyskówki z piętnastolatkiem, to sprawa poważna. Teraz widzę, że może być gorzej.
  • A nasza 11,5-latka bardzo się zrobiła pozytywna. Pracuje nad sobą, myśli, panuje nad emocjami. Za to 9-latek zaczął nieco świrować.
  • :confused:
    u nas podobnie, tylko awantury sporadyczne o "byle drobiazg"
    13-latka raczej się alienuje i ostentacyjnie pokazuje, że ona jest na "to i tamto" za duża, czyli np. wspólne wyjście z całą rodziną :sad:
  • Jak ja Wam współczuję...

    (pamiętając siebie z tamtego okresu - ale ja to trochę przesadzałam) :confused:
  • Panny (l. niespełna 9 i 11) jeszcze nie pyskują. Starsza cośkolwiek, ale zaraz się reflektuje (sama) i przeprasza.

    Ale nagle odkryły teledyski z takim g..., że się zdziwiłam.
  • Ja też współczuję. Bo też siebie pamiętam :bigsmile:


    a, no i teraz obserwuję moją siostrę :wink:


    Tyle, że my mamy tak od wieków, że jest dobrze, dobrze, świetnie, wspaniale, dobrze... i raz na jakiś czas jest wojna z armatami, karabinami maszynowymi i bombami. A potem znów dobrze, dobrze...
  • Piętnastolatek od dawna uważa, że nasze pomysły na wspólne spędzanie czasu są obciachowe, no ale:

    trochę go rozumiem,

    w związku z powyższym nie przymuszam do udziału w każdym, a co drugim np.
  • @Berenika, mówisz nastolatki?

    Ja muszę Piotra czasem ochrzanić, bo jakieś g. w necie ogląda. A tych stron to od groma, już nawet nie same demotywatory, jakieś wiochy, wikary, mistrzowie. Kilkanaście zakładek ma.
    Sukcesywnie usuwam i liczę mu czas, który spędza oglądając te bzdury.


    A teledyski to chyba wszystkie obecnie takie? Przynajmniej do "muzyki", którą można w radiu usłyszeć lub w telewizji...
  • Widzisz, dorosły, to co innego. Odpowiada za siebie.

    I jest już jakoś ukształtowany.




    Ale cóż, trzeba pracować nad dziećmi, dorosłymi, sobą.
  • I one muzyki w radiu i telewizji nie słuchają, akurat jeśli chodzi o muzykę są dość starannie "kształcone".
  • Nie mam jednakowoż do nikogo pretensji, mam dzieci, mam obowiązki.

    Czasem się tylko boję, czy podołam.
  • Ja kiedyż czytałam książki prof. Łopatkowej, jedną co najmniej i ona niezła była. Chyba muszę poszukać czegoś dla moich dzieci. Jakieś inne pomysły?
  • [cite] Berenika:[/cite]Panny (l. niespełna 9 i 11) jeszcze nie pyskują. Starsza cośkolwiek, ale zaraz się reflektuje (sama) i przeprasza.

    Ale nagle odkryły teledyski z takim g..., że się zdziwiłam.
    Pewnie na vivie.. :devil:
  • U nas w zasadzie viva zakazana. Zresztą trzynastolatka raz sobie włączyła i zażenowana poziomem, tudzież innymi "elementami" teledysków, więcej do stacji tej nie wraca. W ogóle TV od wielkiego (naprawdę wielkiego) dzwonu jest włączane, na ogół na jakieś transmisje sportowe (ach, ci mężczyźni...:wink:)
    A nasza trzynastolatka...? Dobra z niej dziewczyna. Ja nie narzekam i chyba bym grzech popełniła, gdybym spróbowała.:wink: Więcej utarczek słownych jest z dziesięciolatką, ale i tu, uważam, nie jest źle, dogadać się można całkiem, całkiem...:bigsmile:
    Z Dorota też tragedii nie było, tzn. jakiegoś dramatycznego odbiegania od normy, nie wierzcie jej...:wink:
  • viva to telewizja?
  • Ale jest pocieszenie: powiedzieliśmy przy obiedzie, że zakaz i dlaczego i przyjęły to bez sprzeciwu.
  • [cite] Nika8:[/cite]
    [cite] Berenika:[/cite]Panny (l. niespełna 9 i 11) jeszcze nie pyskują. Starsza cośkolwiek, ale zaraz się reflektuje (sama) i przeprasza.

    Ale nagle odkryły teledyski z takim g..., że się zdziwiłam.
    Pewnie na vivie.. :devil:

    Nie, dowiedziały się od koleżanki, że jest taka Ewa Farma. Chodziło mi o ten teledysk.


  • U nas 12-latka już od przynajmniej roku strzela fochy, ma pretensje, alienuje się , "uderza" w szloch....staram się..naprawdę się staram:confused:
    Prawie 11- latka- humorzasta od urodzenia, ale bardzo emocjonalna:confused:


    Tylko ja normalna w całej rodzinie:cool:
  • a jest wątek o dojrzewających nastolatkach "pci" męskiej? :bigsmile:
  • Musisz założyć.
  • nie byłby chyba taki barwny jak ten o płci pieknej. Mężczyźni są prości :bigsmile:
  • pyskuje, jest bezczelna(obie, a

    ojej pyskują i są bezczelne nie tylko nastolatki...:wink:
  • U nas starsi mam nadzieje maja za sobą etapy buntownicze,jednak 7latek przy kimś udaje kogoś innego -pyskuje próbuje rządzić.A sprobuj w grze w chinczyka wygrać z nim:dv:
  • Ja chyba nie mogę narzekać, moka 11,5 latka, jest dość wybuchowa, uparta, trochę roztrzepana, ale na razie wszystko w normie... Głupiej muzyki nie słucha, ubiera się normalnie, ba nawet mnie w tym względzie słucha, tzn próbuję ja nauczyć, ze jej ukochane dżinsy i bluza są ok, ale niekoniecznie do szkoły, każde miejsce ma swoją odpowiednią formę....

    Ale nie wiem czy to ma zw, czy nie, ale ma ostatnio problemy ze spaniem, kładzie się juz 21-21.30 a zasypia ok 23. Oczywiście jakis czas czyta, ale pózniej nie może zasnąć. Nie ogląda w ogóle telewizji, odżywia się raczej zdrowo, ma mnóstwo ruchu, wiec nie wiem do końca o co chodzi.
  • @Anka - mój syn też późno chodzi spać, walczę z tym, żeby o 22.00 był w łóżku, ale bez efektu...
  • Tyle, że Z chodzi spać w miarę wcześnie, o 22 zazwyczaj proszę by zgasila światło, czasem jeszcze doczytuje czasem do 22.15, a potem przewraca się w łóżku, łatwo tez się budzi w nocy.
    Jak pisałam żadnej telewizji wcześniej i in tego typu atrakcji.
  • Moja siostrzenica, w tym samym wieku będąca, ma takie same problemy. W sensie - z zaśnięciem. Tłucze się biedna do 23.00, a potem rano nieżywa.
  • Trzeba powolutku przestawić jej zegar. Ale to jest też wina nauczycieli, którzy na lekcjach niewiele robią a potem zawalają dzieciaki zadaniami, za które młodzież nie wie jak sie zabrać i żeby je wszystkie odrobić ślęczy nad kartką, przed komputerem tracąc czas na co innego lub się snuje po domu. Jak już zrobi wszystko to jest bardzo późno i wstaje nieprzytomne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.