Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

masło klarowane i kolki

edytowano październik 2011 w Pomagajmy sobie
Nie chcę już zaśmiecać u Haku, a może się jeszcze komuś przyda i łatwiej znaleść

JAk dobrze sklarujesz, to nic nie ma, ja dla pewności przelewam przez gazę i nie do końca, i wtedy masz 100% tłuszcz, potem na płaskie miseczki i do lodówki, jak szybko zastygnie to ma dobrą konsystęcję do smarowania. Moj mały też bardzo reaguje, zabrakło mi masła i wystarczyło, że raz zjadłam ze zwykłym cieniusieńko posmarowałam i były kłooty. A jak klaruję to nie czekam aż wszystko z dna wypłynie z ianą tyko po godzieni około, może dłużej przelewam na drobne sitko z gazą i uważam, żeby to z dna nie zaczęło płynąć do sitka. Chba zamieszałam, ale nie jestem jeszcze dobra w pisaniu przy karmieniu

klarować to odgrzewać minimalnie, ale tak by się tworzyły maltkie bąbelki, a masło się nie paliło, zwykle na najmniejsze możliwe grzanie lub ciut więcej, zależy jakie masło - tworzy się piana i co jakiś czas zbieramy ją łyżką do szumowiny, i tak z godzine lub dłużej powinno się czekać aż wszystko z tą pianą wyłynie, ale to można i 4 godz czekać,, po około godzinie sporo już wypłynie a reszta jest już mocno rozwarstwiona i wtedy zlewam. Acha musi być dobre masło ja używam POlskie mlekowity, nie może być za miękkie, oszukane, bo się nie uda. Najlepiej ierwszy raz robić 1 kostkę

Komentarz

  • Jak już piałam mam do oddania całe nie napoczęte opakowanie Delicolu, jak któraś z was już nic nie je alergizującego, a kolki dalej są i pieniste kupki, to dajcie znać, warto spróbować, u nas brdzo pomógł
  • Ufff, już myślałem że tym razem "Klarcia" miała objawienie o maśle...
  • a ja znalazłem w sieci
    Wczoraj po raz pierwszy nasmarowałam maluszka - efekt - noc przespana a nie przepłakana. Dodatkowo zaaplikowałam pół czopku viburcol - co dwa sposoby to nie jeden :-). Czopki w połączeniu ze smalueszkiem to naprawdę skuteczna broń na te pasudne kolki :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.