Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Avamys

edytowano listopad 2011 w Pomagajmy sobie
Wczoraj przepisano mojej córce / 10 lat/ lek Avamys . Lek zawiera sterydy. Czy ktoś z was używał dla swoich dzieci? Możecie podzielić się opiniami? Trochę się boję go podać.... :(


* Lekarz mówi,ze ona ma katar / Ale nie widzę by Klarka miała katar, nie cieknie jej z nosa itp. /

Komentarz

  • @Jagna - może chodzi o katar zanosowy? Taki katar (zamiast wypływać nosem, spływa do gardła) może być przyczyną infekcji gardła, zatok lub uszu.
    W sprawie leku - niewiele pomogę, bo nie mam z nim doświadczenia - mogę napisać tylko tyle, że sterydy często się przepisuje dla zmniejszenia obrzęku śluzówki. Nie należy ich przyjmować przewlekle. Doroźnie dają szybką poprawę.
  • Dziękuję, Katarzyno!! Ma przepisany lek 1x 7 dni
    Pisałaś o kapsułce czosnku do ucha...Jakiej kapsułce?? Taki się kupuje? Nie wiem, bo czosnku u nas w domu nie ma. Ja mam b. silna alergię na czosnek - puchnę itp. / choć dzieci alergii na niego nie mają/
  • mielismy kiedys przy zapalenu ucha i katarze ogromnym.
    stosuje sie go chyba tylko 5 dni.
    u nas pomógł.
  • @Jagno - czosnek w kapsułkach można kupić w każdej aptece. To są takie żelatynowe kapsułki do łykania a w środku mają wyciąg z czosnku. Nazywa się to Alitol. Ja robię igłą lekarską dziurkę w jednym końcu kapsułki i wyciskam zawartość do uszu - po pół kapsułki na ucho. Potem zatykam małym wacikeim, żeby nie wypływało.
  • Ide kupić te kapsułki z czosnkiem . Dziękuję Katarzyno!
  • Katarzyno a ten Alitol do ucha to od jakiego wieku można stosować?
  • O znalazłam Katarzynę z kapsułkami... :bigsmile:
    Doczytałam, że kapsułki to czosnek w oleju. Czy jak wpuszczę do ucha kropelkę soku wyciśniętego z czosnku ( bez dodatków) to natychmiast zejdę na zawał, czy mam szanse przeżyć? Nie mam ochoty wędrować z tym uchem w poszukiwaniu kapsułek...
  • @Barbara - nie wiem, czy czysty sok z czosnku nie podrażni błony bębenkowej. On jest taki dość parzący. Ja bym się chyba nie odważyła.
    @KotekMamrotek - ja stosowałam głównie u kilkulatków. Nie zastanawiałam się nigdy, od jakiego wieku stosować. Może rozsądną granicą jest komunikatywność dziecka, żeby mogło Cię poinformować, gdtby coś dziwnego w uchu czuło po tym czosnku? W zasadzie, czosnek może uczulać i to jedyne, czego można się obawiać w tym przypadku.
  • Katarzyna, masz rację, nie próbuj!
    Jako że kapsułki zawierają ponoć wyciąg z czosnku i olej sojowy w stosunku 1:1 postanowiłam zmieszać moja kropelkę soku czosnkowego z oliwą. Oliwy dałam tak 2:1. Myślałam, że tak strasznie mnie już boli, że gorzej nie może. Byłam zdesperowana. Kapnęłam sobie kropelkę mikstury do ucha, na szczęście nie za bardzo do wewnątrz, bo... zawał był blisko. Czym prędzej podgrzałam sól fizjologiczną i wypłukałam ucho na ile się dało. Nie wiem jakie są odczucia po kapsułkach, pewnie znacznie łagodniejsze skoro Katarzyna dzieciom to robi, a okrutna przecież nie jest.:wink:
    Piszę ku przestrodze. Uczcie się na cudzych błędach i nie róbcie takich eksperymentów. Już lepiej się powlec po owe kapsułki...
  • Sterydy wziewne można a nawet należy stosować przewlekle w alergicznym nieżycie nosa, sezonowym i całorocznym. Ja zapisuję też pacjentom ze stwierdzonym polipami nosa.
    W dawkach zalecanych nie mają poważniejszych działan niepożądanych, miejscowo pacjenci skarżą się czasem na krwawienia z nosa.
    Istotne jest, dlaczego lekarka zapisała Twojej córce ten lek? Czy podejrzewa alergię?
    Jeśli dała go tylko na 7 dni na objawy infekcji, to trochę bez sensu, bo lek osiąga skuteczne działanie po kilku dniach.
    Myślę, że dobrze byłoby dopytać.

    edit: to pisałem ja Jarząbek...czyli magg:bigsmile:
  • Klarka nie ma alergii . I w zasadzie, jak mówię nie ma kataru. Lekarz / na Szaserów/ zapisał to na dyżurze mówiąc że jest jakaś wydzielina w nosie .... Dziś uszko tylko z lekka ją pobolewało. Płukałam nosek woda morską / w areozolu/
  • @Magg - sorry, że się tak wymądrzam o tych sterydach. Myślę, że różnie pojmujemy określenie przewlekle - ja nie mam na myśli dwóch tygodni, czy nawet dwóch miesięcy, tylko przyjmowanie ciągłe, przez wiele miesiący, a nawet lata. Z tego, co do mojej wiadomości dotarło, tak przewlekle przyjmowane sterydy mogą powodować zmiany zanikowe w śluzówce i np. krwotoki z nosa, a u dzieci także zaburzenia wzrostu.
    Jeśli się mylę, to mnie wyprowadź z błedu, będę mądrzejsza na przysłość.
  • Mój M. miał przepisywany Avamys na alergiczny katar sienny (pyłki zbóż i traw) od 5 roku życia. Po przeczytaniu ulotki nie odważyłam mu się podać - było tam właśnie coś o zahamowaniu wzrostu i żeby uważać z małymi dziećmi. Zastanawiam się, czy następnego lata mu już nie podawać czasami przy duży nasileniu zatkania noska, będzie miał 7 lat. Śledzę więc uważnie, co kobitki doradzacie.
  • Znalazłam, ale wklejać nie umiem...
    Bręborowicz A., Niedziela M.; Wpływ glikokortykosteroidów wziewnych na wzrost. [w:] Bezpieczna i racjonalna glikokortykosteroidoterapia wziewna u dzieci i młodzieży, praca zbiorowa pod red. Ryszardy Kurzawy

    jeszcze poszukam, ale nie obiecuję, że szybko
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.