Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bea-mam pytanie

edytowano listopad 2011 w Pomagajmy sobie
Czy wie ktos może ,czy mąż ma prawo do opieki nad synem 7letnim gdy ja byłam w szpitalu z coreczką?
Chodzi o to ,ze pracodawca nie płaci urlopów od dłuższego czasu:confused:
A idą święta i w grudniu wypłata jeszcze mniejsza by była.
Jeśli tak to gdzie mam isc?do rodzinnego?

Komentarz

  • Na chłopski rozum tylko wtedy gdy Ty byłaś chora i nic ponad to. Jeśli byłaś zdrowa mogłaś zająć się synem bez problemu, to że córka była w szpitalu nie ma znaczenia bo ZUS traktuje to że ziecko miało opiekę i nikt ponad to nie musi z nim zostawać. Jaśniej może będzie jak napiszę że jeśli dziecko jest chore i trafia do szpitala nie należy Ci się opieka bo ono opiekę ma w szpitalu.
  • Moim zdaniem ma prawo, bo nie ma przepisu, że najpierw matka , a w drugiej kolejności ojciec ma się zająć dzieckiem.
  • Ale czy chodzi o to, że syn był wtedy chory?
    Jeśli nie był chory i Ty nie byłaś w szpitalu "na siebie"- to wg mnie -niestety nie.
  • Hmmm mój mąż dostał wolne jak była chora bodajże Klara i trzeba było odizolować dzieci od siebie. A ja przecież nie pracowałam już wtedy zawodowo.
  • Ostatnio dowiedziałam się, że mąż może wziąć do 14 dni zwolnienia lekarskiego na opiekę nad żoną - w ciągu roku...


    a tu jest coś w temacie - 2 dni na dziecko:


    http://www.prawo.egospodarka.pl/31963,Platne-zwolnienie-na-opieke-nad-dzieckiem-porady,1,34,3.html
  • Bridget, a czy syn jest chory?
  • Ja to zrozumiałam tak że Bridgeet była z córką w szpitalu a jej mąż został z synem a w tej sytuacji Bridget wcale nie była potrzebna w szpitalu zatem mogła opiekować się synem. Bridget czy Ty to dopiero planujesz?

    Ps. Kiedy młody miał ospę byłam na opiece i pediatra z powodu powikłań skierowała nas do szpitala uprzedziła że jeśli Go zostawią w szpitalu ja na drugi dzień muszę iść do pracy ponieważ opieka jest w tej sytuacji nieaktualna, bo syn opiekę ma w szpitalu.
  • [quote][cite] Tomira:[/cite]Ja to zrozumiałam tak że Bridgeet była z córką w szpitalu a jej mąż został z synem a w tej sytuacji Bridget wcale nie była potrzebna w szpitalu quote]

    ---------------------------------------------------------------

    Jasne Tomira Ty też byś samą taką małą córeczkę zostawiła w szpitalu? Daj spokój pomyśl zanim napiszesz.
  • Nieprawdą jest to, że jeśli dziecko jest w szpitalu to ma zapewnioną opiekę. Wystarczy, że lekarz wpisze w historii choroby, że dziecko jest niespokojne i wymaga opieki rodzica lub matka karmi piersią.
  • W wypisie pisało ze dziecko wystraszone i niespokojne.Zawsze bylam z dzieckeim dzien i noc.Mąz musial zostac chocby po to by zawiezc i odebrac ze szkoly(2km)i wogóle jak 7latka zostawic samego.Mysle ze Bea cos napisze:bigsmile:
  • No tak, ale sytuacja wygląda tak (doświadczenia liczne - własne).
    Jedno dziecko w szpitalu- czyli chore, jeśli jesteś pracownikiem dostajesz zwolnienie (chyba po wyjściu dziecka ze szpitala) albo dowodem do zwolnienia jest wypis dziecka..?
    Jeśli jesteś w domu- nie dzieje się nic.
    Na opiekę na pozostałe dzieci w domu- zdrowe, ojciec nie dostaje zwolnienia- bo są zdrowe.
    Do wyboru:1. pomoc rodziny
    2. urlop wypoczynkowy dla ojca
    3. horror i masakra
  • [cite] MonikaN:[/cite]
    [cite] Tomira:[/cite]Ja to zrozumiałam tak że Bridgeet była z córką w szpitalu a jej mąż został z synem a w tej sytuacji Bridget wcale nie była potrzebna w szpitalu quote]


    Jasne Tomira Ty też byś samą taką małą córeczkę zostawiła w szpitalu? Daj spokój pomyśl zanim napiszesz.

    Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałam, napisałam to co powiedziała mi lekarka i zejsdz ze mnie wreszcie, ja nie musiałabym zostawiać małej samej teraz bo nie pracuję i nie miałabym problemu gorzej jeśli chodziłabym do pracy a urlopu niet. Piszę jak "widzi" to ZUS ustawodawca czy co tam chcesz a nie że ja uważam że należy dziecko w tym wieku zostawić ZROZUMIAŁAŚ TERAZ??????
  • [cite] Bridget:[/cite]W wypisie pisało ze dziecko wystraszone i niespokojne.Zawsze bylam z dzieckeim dzien i noc.Mąz musial zostac chocby po to by zawiezc i odebrac ze szkoly(2km)i wogóle jak 7latka zostawic samego.Mysle ze Bea cos napisze:bigsmile:
    Zdecydowanie najlepiej będzie na nią poczekać :-)
  • [cite] magg:[/cite]Nieprawdą jest to, że jeśli dziecko jest w szpitalu to ma zapewnioną opiekę. Wystarczy, że lekarz wpisze w historii choroby, że dziecko jest niespokojne i wymaga opieki rodzica lub matka karmi piersią.


    Tak to "usensownia" pobyt matki w szpitalu z dzieckiem, z małym dzieckiem. Bo już powiedzmy 4 latem nie łapie się na karmienie..:confused:
    Ale na zdrowe dziecko w domu nie dostaje się zwolnienia.
    Chyba że małe dziecko (penie do 2 lat) zostaje w domu z matką, a ojciec ze starszym np 3 latkiem, to wtedy zwolnienie dostaje.
  • [cite] Tomira:[/cite]
    [cite] MonikaN:[/cite]
    [cite] Tomira:[/cite]Ja to zrozumiałam tak że Bridgeet była z córką w szpitalu a jej mąż został z synem a w tej sytuacji Bridget wcale nie była potrzebna w szpitalu quote]


    Jasne Tomira Ty też byś samą taką małą córeczkę zostawiła w szpitalu? Daj spokój pomyśl zanim napiszesz.

    Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałam, napisałam to co powiedziała mi lekarka i zejsdz ze mnie wreszcie, ja nie musiałabym zostawiać małej samej teraz bo nie pracuję i nie miałabym problemu gorzej jeśli chodziłabym do pracy a urlopu niet. Piszę jak "widzi" to ZUS ustawodawca czy co tam chcesz a nie że ja uważam że należy dziecko w tym wieku zostawić ZROZUMIAŁAŚ TERAZ??????

    Wytłumacz mi jeszcze raz.
  • Zacznij myśleć sama.
  • [cite] Tomira:[/cite]Zacznij myśleć sama.

    Pomóż mi pomyśleć.
  • Podbiję ,widział ktoś moze Beę?
  • Ja tam zrozumiałam, co Tomira miała na myśli, a co :cool:
  • Dziękuję Ci kochana:bigsmile::bigsmile::ih:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.