Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obniżamy cenę paliwa ;D

edytowano listopad 2011 w Pomagajmy sobie
Taki mail dostałam pocztą. Kto chce i widzi sens niech puszcza dalej.


Do wszystkich kierowcow. Bardzo dobry pomysl. (koniecznie przeczytaj do końca!)

Ceny paliwa poszybowaly w gore. Jeszcze troche i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem moze i wiecej. Ponizsza propozycja ma znacznie wiecej sensu niz kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", ktore bylo przeprowadzane kilka miesiecy temu. Producenci paliw smiali sie jedynie, bo wiedzieli, ze nie bedziemy kontynuowac akcji krzywdzac samych siebie rezygnujac calkowicie z zakupu paliwa. Bylo to bardziej niekorzystne dla nas niz problem dla nich. Ale myslac o tamtym pomysle powstala idea, ktora moze przyniesc rzeczywiste korzysci. Przeczytaj prosze i przyłącz się!

Przy cenach paliw rosnacych kazdego dnia my konsumenci musimy podjac akcje. Jedynym sposobem abysmy zobaczyli, ze ceny paliwa ida w dol jest trafienie kogos w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I mozemy zrobic to BEZ narazania sie na niewygody.

Oto pomysl: Do konca biezacego roku NIE KUPUJMY ZADNYCH PALIW od dwoch najwiekszych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jesli nie beda sprzedawaly paliwa, beda zmuszone do obnizenia ceny. Jesli one obniza ceny, inne firmy beda zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiagnac efekt musimy pozbawic te dwie firmy milionów klientów.

Wbrew pozorom jest to calkiem latwe do osiagniecia. Czytaj dalej a dowiesz sie jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam te wiadomosc do 30 osob. Jesli kazda z nich wysle ja do kolejnych dziesieciu (30 x 10 = 300) i kazda nastepna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szostej kolejce wiadomosc ta dotrze do 3 milionow ludzi. Jesli kazda z nich wysle do kolejnych 10... Wszystko, co nalezy zrobic to wyslac ta wiadomosc do 10 znajomych osob i nie kupowac paliwa na stacjach BP i STATOIL. To jest ogolnoswiatowa akcja.

Ile to potrwa? Jesli kazdy, kto otrzyma te wiadomosc przesle ja do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionow konsumentow w ciagu 8 dni! Zaloze se, ze nie sadziles, ze masz taki potencjal, prawda? W grupie sila i nawet najgrubsza galaz zlamie sie, jesli spadnie na nia wystarczajaco duza ilosc niezmiernie lekkich platkow sniegu. Jesli uwazasz, ze ta akcja ma sens przeslij dalej te wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WROCA DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4, 0 PLN /litr).

Razem mozemy to zrobic. Przeslij te wiadomosc i nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ.

Komentarz

  • Moze obnizajmy do 2zł/litr :cool:
  • Dostałam kilka dni temu tego maila. Akurat osobiście i tak nigdy nie kupuję na tych stacjach, ale akcja nieładnie mi zalatuje działaniem konkurencji :confused:
    Ceny paliwa chyba w niewielkim stopniu zależą od danych stacji (różnica max 20 groszy na litrze?) Problem leży raczej po stronie decyzji politycznych, bo ceny paliw mają się nijak do kosztów ich pozyskania.
  • A hurtownicy ?
  • Na BP i Statoil i tak nie kupuję, bo są bardzo drodzy.
  • Ludzie, to kolejny łańcuszek, ale przypudrowany tematem-bolączką, więc jest szansa, ze więcej i dłużej pokrąży
    dokładnie taki sam krążył już kilka tygodni (miesięcy?)temu:cool:
  • My bojkotujemy całkowicie. Auto tylko dla niezbędnych podróży z Zosią.

    I raczej mam teorię, że to nie przede wszystkim stacje te ceny podnoszą. Ale ja się nie znam:wink:
  • Mnie podwyżka ceny paliwa nie dotyczy. Zawsze tankuje za 50 zł :wink:
  • :bigsmile:
    Fajne. A żeby kilometry się zgadzały więcej chodzisz. Zgadłam?
  • stareeeee!
    działanie konkurencji

    PS. i tak nie kupuje na tych stacjach bo tam najdrozej
  • Pod apelem brakuje podpisu:
    Zarząd Stowarzyszenia Właścicieli Stacji Partnerskich Shell :bigsmile:
  • Ja mam pomysł lepszy.
    Kupujmy tylko paliwo z Niemiec.
  • Ja mam jeszcze lepszy. Nie kupujmy w ogóle!
    Np. przez miesiąc :bigsmile:
  • Ja nie kupowałam przez 40 lat, nic to nie dało.
  • ale placilas
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.