Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Herbaty :)

edytowano listopad 2011 w Ogólna
Wątek dla miłośników herbat! Ja dziś kupiłam w Five'o'clock przepyszną, "Choinkową Słodycz", edycja świąteczna. Polecam!
04508169233bf180c480cbae76c1578919439a2a.jpg
«1

Komentarz

  • [cite] Kresowianka:[/cite]Wątek dla miłośników herbat! Ja dziś kupiłam w Five'o'clock przepyszną, "Choinkową Słodycz", edycja świąteczna. Polecam!
    04508169233bf180c480cbae76c1578919439a2a.jpg


    Ale cóż to jest?

    Herbata?
  • tak - zielona z ciasteczkami (te białe płatki, rozpuszczają się jak cukier:)

    http://fiveoclock.eu/pl/produkt/1313,CHOINKOWA-SlODYCZ.html
  • Kiedys piłam "marzenia kochanków"
  • Ja bardzo lubię czerwone herbaty.Ktoś może polecić coś dobrego?
  • [cite] MamaMika:[/cite]Kiedys piłam "marzenia kochanków"
    i co znalazłaś kochanka czy marzenia?
  • BIAŁA HERBATA!!

    :heartsabove::heartsabove::heartsabove:
  • W torebkach to lubię tę herbatę:
    8403736.jpg
  • @agnieszkamamaani:
    w Biedronce jest przepyszny Rooibos z miodem i wanilią, choć z tego co się orientuję rooibos to nie herbata stricte :)

    http://www.bangla.pl/zdjecia/biedronka-wild-earth-savanah-z-serca-afryki-rooibos-z-miodem-wanilia-d10167_1_3048.jpg
  • Rooibos to nie herbata. Herbata jest bowiem napojem z liści.
  • raczej mi chodziło o liściaste czerwone, takie mocne. Mój mąż twierdzi, że śmiaerdzą:confused: on generalnie uznaje tylko czarną i cytrynową w granulkach, tfuj!
  • Bardzo lubię białe aromatyzowane i z różnymi dodatkami. Moja ulubiona biała to taka z mango, brzoskwinią i kandyzowanym ananasem. Lubię też zielone z wszelkimi dodatkami. I aromatyzowane czarne.
    Czerwonych herbat / Pu - erh/ nie lubię !
    I nie lubię jednego aromatu w herbacie - waniliowego. Choć moje dzieci go uwielbiają :)
  • [cite] Jagna:[/cite]Bardzo lubię białe aromatyzowane i z różnymi dodatkami. Moja ulubiona biała to taka z mango, brzoskwinią i kandyzowanym ananasem. Lubię też zielone z wszelkimi dodatkami. I aromatyzowane czarne.
    Czerwonych herbat / Pu - erh/ nie lubię !
    I nie lubię jednego aromatu w herbacie - waniliowego. Choć moje dzieci go uwielbiają :)


    oo, a gdzie taką można dostać?
  • Na wagę w wielu sklepach z herbatą. Ta którą ostatnio zakupiłam mam z Niemiec.
    W Tesco jest biała z mango i czarną porzeczką. Ale wolę te nie w torebkach .
  • My też wolimy sypane herbaty. Żona robi potem mieszankę własną z rozmaitych sypanych herbat.
  • [cite] Kresowianka:[/cite]Wątek dla miłośników herbat! [/img]


    Ojejejje!!!! To dla mnie!
    Ja kiedyś nawet pracowałam w herbaciarni!
    Na Ukrainie nie ma sklepów z gotowymi mieszankami i muszę sobie radzić sama. O ile to możliwe.:wink

    Z herbat/napojów nie toleruje tylko rooibos:confused:

    A czerwone herbta kiedyś mi też śmierdziała - zgniłą ziemią, albo jak to stwierdził ktoś z mojej rodziny "oborą" :cool: A leraz uwielbiam! I nie ukrywam, ze kiedyś dzięki niej zrzuciłam parę kilo :di:

    Białe też bardzo lubie - są takie delikatne.

    [cite] agnieszkamamaani:[/cite]Ja bardzo lubię czerwone herbaty.Ktoś może polecić coś dobrego?


    Z torebkowych polecam Bio Active Pu-Erh grejfrutową i wszystkie mieszanki dostępne przy herbaciarniach (smakowo - w zależności od gustu; ja tak jesienno-grudniowo przepadam za aromatami korzennymi).
  • Znam te bio active ,ale wolę sypane
    @Gregorius- a jak żona łączy te herbaty? zielone z zielonymi itd. czy np. zieloną z czarną?zaintrygowało mnie to:cool:
  • Polecam wrzucić kawałki surowego imbiru do zielonej herbaty :cool: antyprzeziębieniowe działanie murowane :cool:
  • @agnieszkamamaani: różne rodzaje czarnej, u nas króluje czarna. mięte mamy z ogródka
  • agnieszkamamaani
    Ja piłam taką, mam jeszcze gdzieś w szafce
    Ja ją bardzo lubię, ma rzeczywiście specyficzny smak i zapach, mój mąż mówi, że to mokrą ziemią pachnie i smakuje i nazywa ją " runem leśnym z posmakiem bagnistym" :wink:
    Nie wiem jak Tobie, ale ja pijąc ją rano miałam lepszego "kopa" niż po kubku kawy

    http://www.e-commerce.pl/zdjecia/Herbaty-zielone-i-czerwone/Herbata-Pu-erh-prasowana-11721-big.jpg
  • A wiecie co... lubiłam tanie a dobre węgierskie herbaty Posti
    Pamiętacie?
  • agnieszkamamaani

    a próbowałaś czystej czerwonej? Można dorzucić to co się lubi - imbir, skórkę pomarańczową, cynamon i doprawić dla siebie. Ja nazw moich mieszanek nie pamiętam, bo po prostu kupowałam to, co mi danego dnia dobrze "zapachniało".


    @Gregorius

    Moja mama też robi takie mieszanki! Tylko ona łączy czarne z czarnymi i czerwonymi, a zielone z zielonymi. Do jednym i drugich dokłada owocowe.
  • Herbaty Posti, można kupić normalnie w sklepach, no chyba, że się mylę :shamed:
  • Tak Hipolicie. Dobra a niedroga - dlatego polecam :smile:
  • moja szwagierka, miłośniczka herbat, suszy owoce i potem dodaje je do herbaty.
    Nie zdawałam sobie sprawy, że plasterek suszonego jabłka może tak "odmienić" zwykłą herbatę.
    Prawdę mówiąc, testowałam różności u Niej, ale ja mam tę dolegliwość, że ucieszę się bardziej niż inni ze skutków niepożądanych po takich eksperymentach :wink:
  • [cite] hipolit:[/cite]moja szwagierka, miłośniczka herbat, suszy owoce i potem dodaje je do herbaty.
    Nie zdawałam sobie sprawy, że plasterek suszonego jabłka może tak "odmienić" zwykłą herbatę.
    :wink:

    Ja też dodaję! I gruszkę. I śliwkę. I miętę.Goździki, kardamon, skórkę pomarańczową i cytrynową, zioła, a nawet chili - jednym słowem - co się da!
  • W Five'o clocku zgubiłem beret
  • [cite] chabrowka:[/cite]
    [cite] hipolit:[/cite]moja szwagierka, miłośniczka herbat, suszy owoce i potem dodaje je do herbaty.
    Nie zdawałam sobie sprawy, że plasterek suszonego jabłka może tak "odmienić" zwykłą herbatę.
    :wink:

    Ja też dodaję! I gruszkę. I śliwkę. I miętę.Goździki, kardamon, skórkę pomarańczową i cytrynową, zioła, a nawet chili - jednym słowem - co się da!

    jednym słowem: herbata-na-winie (co się nawinie;)
  • Rozumiem, że po różnych herbatkach modyfikowanych lotem koszącym do toalety?
  • hehe tak !:bigsmile:
    ale to lepsze niż chemia w tabletkach :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.