Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Usunięcie pieprzyka

2»

Komentarz

  • [cite] M_Monia:[/cite]Drodzy forumowicze czy ktos z Was usuwał pieprzyki w ramach NFZ? Czy wszystkie pieprzyki i znamiona w okolicach twarzy można usunąć na NFZ? Mam do usunięcia trochę podejrzany, wypukły ale niezbyt duży pieprzyk na twarzy.

    Jak lekarz stwierdzi, że jest do usunięcia, to można usunąć. Ja jakieś 4 lata temu usuwałam parę pieprzyków z szyi w ramach NFZ.
  • To mi się znowu przypomniało, że muszę iść.. W zeszłym roku za późno poszłam, to znaczy w listopadzie i już limity wyczerpane, czyli teraz dobry czas się powoli rejestrować, bo znowu rok zleci i trzeba będzie czekać do nowego...
  • Zarejestrowałam Agatę do dermatologa na 2 lutego...
    Kurcze, ale ten pieprzyk w krótkim czasie jej się znacznie powiększył i zmienił barwę na znacznie ciemniejszą. Ostatnio zakleja go plastrem, żeby nie uszkodzić, a on i tak sam z siebie krwawi od czasu do czasu :shocked:
    Nie wiem co robić, bo do lekarza wcześniej się nie dostanę...
    Że też wszystko na nią tak ostatnio lezie :cry:
  • Celinko, myślę o Tobie i o córci +++
    Wspieram
  • Też bym onkologowi pokazała, niech was uspokoi
  • A czy ja moge prosic o namiar na dermatologa w Wawie od znamion? Tez mam jedno "od zawsze" na plecach, ale ostatnio zrobilo mi sie nowe na brzuchu.
  • Celinko, my chodzimy z takimi problemami do onkologa, bo mamy specyficzną sytuację zdrowotną. Wydaje mi się, że dermatolog też sam nie usunie pieprzyka, tylko skieruje do chirurga- onkologa. Ostatnio potrzebowaliśmy skierowania do poradni onkol., chociaż podobno można iść bez skierowania - papierologia się trzyma mocno, to wszystko zabiera czas.
    20 lat temu nie wiadomo było , jak podchodzić do czerniaka, teraz wiedza jest bardziej upowszechniona, także wśród dermatologów.

    Mojej córci (4l.) pieprzyk na szyi złuszczył się i odpadł, nie pamiętam , czy krwawił. A lekarz (onkol) stwierdził, że u takich małych dzieci czerniak nie występuje.

    Ważne, by nie drażnić zmiany, nie zrywać. Żadnego wymrażania (krioterapii).
    Nawet u tej osoby po czerniaku, pieprzyki są obserwowane przez pewien czas i ewentualnie podejrzane usuwane. Na spokojnie. Koniecznie trzeba zrobić histopatologię i odebrać wynik.
  • A myślicie, że gdyby wynik hist-pat był nieciekawy, to zawiadomią, jeśli nie odbiorę sama? Bo ja miałam usuwane dwie zmiany w lipcu, nie pieprzyki, tylko jakby takie łuszczące się kulki pod skórą (tzn. Kulki były pod skórą, a na wierzchu trochę się łuszczyło). I zapomniałam odebrać wynik. Dzwonili by do mnie, gdyby było coś nie tak?
  • Ireno, lepiej dopilnowac samemu, nie wiem czy jest zwyczaj dzwonienia - w sumie to tajemnica medyczna.
  • IrenaB - powinni byli dzwonić, na moje.

    Dermatolog tez może usunąć pieprzyk - jest taki wymysł teraz jak chirurgia dermatologiczna, czy jakoś tak. W każdym razie, każdy, cokolwiek by nie usunął, daje materiał na hist-pat. Tak nas uczą, przynajmniej ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.