Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Studiowanie Biblii - doradźcie jakąś książkę, audycje czy coś

2»

Komentarz

  • [cite] Witek (dawniej RiW):[/cite]Haku, zainwestuj w Wujka z Menochiuszem, to jest nie do pobicia, jeśli chodzi o ściśle katolicką egzegezę. Będziesz mieć ponadto równoległą Wulgatę, wspaniały tekst uznany przez Kościół za bezbłędny doktrynalnie.

    Tyle czasu walczyłem, by można było to kupić szyte i w twardej oprawie, że szkoda mi nie reklamować :smile:

    A gdzie to wydanie w twardej oprawie? Bo ja widziałem tylko w miękkiej i oglądałem nawet i jakość reprintu pozostawia nieco do życzenia. Takie nieco lepsze ksero. Cena dość zaporowa.
  • Zdecydowanie polecam Złoty łańcuch. Polskie wydanie jest wyborem.J eśli czytasz po angielsku, to w sieci jest całość. http://www.catecheticsonline.com/CatenaAurea.php
  • Jest b. wygodne trzytomowe wydanie Biblii w porządku chronologicznym, niekoniecznie najlepsze tłumaczenie, nie potrafię ocenić jakości komentarzy:

    "Stary Testament Historia Zbawienia", wyd. Kurii Biskupiej - Lublin 1984

    "Ewangelia Jezusa", Editions du dialogue societe d`editions internationales Paris 1980

    "Dzieje Apostolskie oraz Listy i Apokalipsa O początkach Kościoła" Editions du dialogue societe d`editions internationales Paris 1984

    Pewien ład w czytaniu wprowadza też synopsa Ewangelii bp. Romaniuka, przekład niekoniecznie solidny.

    Generalnie chodzi mi o to, że łatwiej czytać o wydarzeniach w porządku czasowym, na przekładach i komentarzach się nie znam.
  • [cite] Gregorius:[/cite]A gdzie to wydanie w twardej oprawie? Bo ja widziałem tylko w miękkiej i oglądałem nawet i jakość reprintu pozostawia nieco do życzenia. Takie nieco lepsze ksero. Cena dość zaporowa.
    W Te Deum, sądzę, że tylko tam. Niestety, jakość reprintu ta sama, ale przynajmniej twarda oprawa i się nie rozwali przy drugim otwarciu.

    Cena -- taka jest polityka Antyku. Trudno mi z nią dyskutować.

    Tu i dalej masz więcej informacji.
  • [cite] Haku:[/cite]
    @izso73, jakby co od Ciebie pożyczę kurs

    spoko- jakby co wyślij adres poślę
    :wink:
  • Korzystalam przez kilka lat z czterotomowego brewiarza- kaplanskiego a Potem oddalam zaprzyjaznionemu klerykowi,polecam brewiarz jednotomowy- ale ten gruby, rozkochasz sie Haku w modlitwe brewiarzowej - tylko trzeba systematycznosci,choc jutrznia I nieszpory:-)To nie jest trudne,w necie mozna sprawdzic choc polecam pojsc do jakiejs siostry zakonnej I z nia sie kilka razy pomodlic I poprosic by wytlumaczyla.Swiadomosc,ze dokladnie taka sama modlitwe odmawia caly KK daje mi poczucie wspolnoty w sercu:-)A pokochasz Biblie tez w ten sposob I wiele w glowie I sercu sie uklada:-)Ja Od Uczennic Krzyza w sredniej szkole sie nauczylam.
  • @Haku znalazłaś coś?Cos mozesz poelcic? odnosze sie do Twojego pierwotnego pytania.
  • Ze podbije...
    Moze ktos cos nowego zechcialby dodac... A moze internetowego cos się pojawilo?
  • sluchalam kilku wykładów ks.prof.Rakoczego na youtube. Ma ogromną wiedzę i zrozumiały przekaz. Profesor prowadzi raz w miesiącu wykłady w kilku miastach w Polsce. Wykłady są bezpłatne, prowadzone w cyklu trzyletnim, można dołączyć chyba w trakcie. Niedługo mają ruszyć wykłady w kolejnych miastach (jak te edycje się pokoncza). Moja Mama uczestniczy i jest bardzo zadowolona. http://www.waldemarrakocy.pl/
  • warto też posłuchać wykładów profesora o cudownym medaliku i życiu Katarzyny Laboure. jak ktoś lubi poczytać i ma na to czas to na ten temat jest też książka. Przepięknie opisane życie świętej, wizje NMP .edalika
  • wykladzik:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.