Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

1246721

Komentarz

  • Qmamo miałem podobne odczucia do wielu Twoich wypowiedzi ale powstrzymałem się od komentarza w Twoim stylu więc proszę odstąp Waści. Nie mam woli do pyskówek.
  • a mi sie wydaje ze wracamy do tego co powiedziala juz chyba kinga, choc ona duzo ladniej to ujela:
    kazdy daje komu uwaza za stosowne, komu ufa i na jaki cel wydaje mu sie najsłuszniejsze. pytanie kto daje na to a kto na tamto wydaje sie niestosowne. przeciez dajemy po to aby wspomoc cel a nie lepiej sie poczuc i chwalic sie potem. prawda? :wink::wink:
    niech nie wie prawica co czyni lewica czy inne lewactwo :wink:

    a i bylam 6 razy a wolna milosc widzialam tylko raz, woodstok jest pod tym wzgledem przereklamowany. a co do dziewczyny z kartka 'oddam sie za 5 zl' - nie wierzcie we wszystko co napisane :wink: pełno takich zgrywusek i zgrywusów w złym guscie ale taka mamy bezgusciasta mlodzierz miejscami tez
  • POMYŁKA
    Przez pomyłkę podziękowałem Quatromamie za wpis - gdzieś tam na początku,
    oczywiście je cofam!!!
    Mam inne poglądy na wośp - znam ten biznes od kuchi bo sam organizuję koncerty - a znam też konkrety co do cwaniaka Owsiaka - i nikt mnie nie przekona do tego abym dał złotówkę na na wośp - wszystkie zdechłe ryby płyną z prądem - mam nadzieję że jeszcze nie zdechłem choć pod prąd płynie sie ciężko ale wiem że żyję!
    Kiedyś znana i bliska osoba papieżowi Janowi Pawłowi II zapytana przez niego co myśli o narodzie polskim po wyborze na przezydenta Kwaśniewskiego?
    odpowiedziała to głupi i ..... / jeszcze ostrzejsze słowo - niestety nie mogę sobie go przypomnieć/ na co papież odpowiedział - no tak ale ODKUPIONY !
    przepraszam jeśli ktoś się poczuł dotknięty - ale prawda tylko może nas wyzwolić.
  • Nawet nie czytałam całego wątku,tylko pierwsza stronę.Ja dawałam wcześniej i będę dawać nadal.Moja córeczka leżała w inkubatorze od orkiestry i na całej jej sali nie było innych.Leżały też blizniaki ,jeszcze karmione sondą i wierzcie mi że bez tego sprzętu nie miałyby szans. Urządzenia do mierzenia pomiarów dziecka poza inkubatorem też były od orkiestry. Chcę w miarę możliwości dać szanse innym dzieciom.A na koncerty własnego puszczać nie mam zamiaru.
    Maćku wiem stary wątek ale NSP
  • pewnie jakbys poczytała, to byś się dowiedziała - że owsiki dając sprzęt oklejają też całą resztę zastanego sprzętu
  • "W ramach reklamy"
  • Nie daje na Owsiaka
  • Nie daję na WOŚP.
  • ja tez nie daje na WOŚP dla mnie to lipa
  • Nie daje bo WOŚP to pop-charytatywność. Jest tak prawdziwa jak hamburger zdrowy. Ot co.
  • I jak co roku poczułam się jak UFO :shocked: Ledwie nogą wystąpisz poza próg kościoła po Mszy Św. a tu już 4-5 par kwestujących podstawia swoje puszki i sypią głupie komentarze, kiedy nie dałam i powiedziałam, że nie dam.

    Czuję się dyskryminowana i to z roku na rok coraz bardziej!

    Sorki, ale w tym roku znów nie dołożę się do wymarzonych owsiakowych 100 milionów.
  • Krótkie acz stanoowcze NIE odstrasza kwestujących.
  • ja, podobnie jak w roku ubiegłym, zamieściłam na NK to "serduszko" w wiadomym kształcie. co dziwne, nie posypały się gromy z jasnego nieba, jak to było poprzednim razem, tylko jedna moja koleżanka próbowała mnie uświadomić, jak to ja jestem wredna. nawet tłumaczyć mi się nie chce, że nie chodzi mi o niedawanie na sprzęt, ale na nieutrzymywanie pewnych osobników. normalnie jak grochem o ścianę. ale w tv parcie straszne, każdy, kto nie da, powinien w ramach zadośćuczynienia się zastrzelić. bleh
  • Ten obcy element spod kościołów trzeba wyrzucać. "Macie zgodę od proboszcza na zbiórkę na terenie parafii?"
  • dokładnie. my jeszcze pytamy dzieci, gdzie mają swojego opiekuna i jak się on zaraz obok nich nie pokaże, to dzwonimy na policję, bo nieletnim nie wolno zbierać pieniędzy!
  • ja też nie daję. Generalnie zgadzam się w 100% z tym, co u góry napisał Sławomir. WOśP to jedna wielka pomyłka.
  • Ja mówię kwestującym młodym ludziom "Nie popieram." Patrzą, jak na ufoludka... :confused:
    Ale może kiedyś da im to do myślenia...
  • Wczoraj byłem na targu w Falenicy. Między ludźmi chodził Cygan rzępoląc niemiłosiernie na akordeonie. Za nim szedł jego synek i po kolei każdego zaczepiał, żeby dał mu datek. Kiedy mu powiedziałem wyraźnie, że nie dam, powiedział coś mało uprzejmego pod nosem.

    Tak mi się jakoś skojarzyło.
  • A młody się uczy...:confused:
  • To ja tak: nie daję na WOŚP, ale Owsiaka w czambuł nie mam odwagi potępiać, zwłaszcza że słyszałam o wielu jego ludzkich odruchach czynionych zupełnie po cichu. Na przykład siostra Chmielewska opowiadała taką historię: w jej domu dla chorych nie było pampersów i pracownica siedziała przy łóżku umierającego człowieka całymi nocami, przewijając go. I przyszedł do niej inny z mieszkańców, też już schorowany, z rakiem pęcherza, i przyniósł jej, kupionego za własne pieniądze, swojego ostatniego pampersa: "Pani się choć raz wyśpi, a ja coś wykombinuję". To kombinowanie oznaczało żebranie w oddalonym miasteczku, musiał się namęczyć, żeby tam się dostać. Parę tygodni później on też umierał, a akurat przyjechał do tego domu Daniel Ange. Przechodził i błogosławił chorych, a kiedy zobaczył tego człowieka, ukląkł i sam o błogosławieństwo poprosił (nie znając historii z pampersem).

    Jakiś czas później siostra Chmielewska opowiedziała to wszystko Owsiakowi, a on na to "To wy, k..., nie macie pampersów?!" I przysłał jej cały wagon, który starczył na ponad rok.

    Nie znam sumień innych ludzi. Znam tylko swoje. I z tego, co wiem, to ja jestem najgorszą, najsłabszą i najbardziej przepełnioną pychą istotą na tym świecie. (Copyright Bruce Marschall).
  • Masz rację, Marcelinka, nie nam kogoś pod sąd stawiać, bo może Pan Owsiak Bożą łaską się nawróci (czego mu z całego serca życzę). Ja mam takie a nie inne zdanie i nie daję na WOŚP. Ale jeśli z roku na rok coraz bardziej czuję się obrażana jeśli mówię NIE, to zaczyna mnie to wszystko ostro grzać! Do tego dochodzą coraz głupsze i bardziej obraźliwe komentarze wyznawców WOŚP na temat Caritas.

    Moje dzieci też korzystały z urządzeń kupionych przez WOŚP. Nie uważam, że z racji tego, że nie daję, nie mogę ich używać, bo ja daję na Caritas i też "nie używam" domów samotnej matki na przykład, ale cieszę się, że służą innym.
  • Nie dajemy.
    Wkurza mnie, ile kasy idzie na imprezy towarzyszące. Gdyby to wprost przeznaczyć na zakup sprzętu - od miasta? Pewnie se ne da. Wkurza mnie,ze coraz bardziej przyzwyczaja się ludzi, że trzeba im coś dać ,żeby dali, nie wiem, czy jasno piszę, musi być impreza. I tak naprawdę "sprzęt od Owsiaka" no do jasnej od ludzi jest, nie od Owsiaka.
    Ale mam dziś taką refleksję - czy sama nie nawalam, Owsiakowi nie dam, ale czy szukam innej alternatywy?
  • Jak pisałam, na WOŚP nie daję, z wielu względów. Staram się jak mogę, żeby dać innym, do których jestem przekonana.
  • [cite] Marcelina:[/cite]I z tego, co wiem, to ja jestem najgorszą, najsłabszą i najbardziej przepełnioną pychą istotą na tym świecie. (Copyright Bruce Marschall).
    To już jest ciaśniej na tym ostatnim szczeblu.

    Jednak nie masz na sumieniu tysięcy młodych ludzi.
  • A co Kopaczowa, Tusk i rząd PO robią dla służby zdrowia?

    To takie pytanie na dzisiaj.
  • A ja podczas pobytu z córką w szpitalu rozmawiałam z mamą, która średnio 4 miesiące w roku spędza z synem w szpitalach. Powiedziała,że obklejają wszystko jak leci, to co kupili i to czego nie....Macie pewność ,że korzystaliście ze sprzętu zakupionego przez Owsiaka?

    Nie daję.
  • Oczywiście nie dlatego,że ktoś coś obkleił albo nie:tongue:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.