Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Metoda Tomatisa

2»

Komentarz

  • Jak to z fali mózgu powyciagal ze zmarly dziadek chce sie skontaktować? @-)
  • Sylwia, jutro postaram się napisać Ci to co dostałam w ramach podsumowania 3 sesji. W sensie co się poprawiło.
  • Nie wiem - znam z relacji i wiem,ze to osoba wiarygodna. Ale to zniechęciło ja do kontynuowania.
  • edytowano czerwiec 2016
    @Weronka

    dla mojej córki przesiewowe badanie tą metodą też spowodowało spore napięcie...po 20 minutach mówiła, że czuła się bardzo zmęczona. Ćwiczenia wymagały stałej koncentracji słuchowej.
    W głowie jej szumiało, w uszach...
    ma stwierdzony brak symetrii rożne dźwięki dochodzą do niej w innym czasie, stąd długie słuchanie ją męczy ( a i tak słuchanie to jedna z głównych metod jej uczenia się, bo lepiej się jej słucha niż czyta samodzielnie, stąd może warto zainwestować...)
    @apowojek....czekam na Twoją relację
  • @Sylwia1974,
    rozpoznanie: inne zab percepcji słuchowej
    To były 3 tygodniowe (5 dni) sesje, trwały po 3 h.

    Przebieg terapii, opracowanie programu (z grubsza piszę, bez skrórów nazw):
    - stymulacja dżwiękami modyfikowanymi częstotliwościowo
    - stymulacja czynności pzrewodzeniowych narządu słuchu
    -stymulacja prawousznej lateralizacji słuchowej
    - stymulacja procesów percepcyjno-motorycznych
    -stymulacja autokontroli słuchowej
  • i dalej zmiany
    Na początku (wynik testu kwalifikującego na terapię)
    np :Dyskryminacja wyskości dżwięku: nieprawidłowa w paśmie 500-8000Hz
    po terapii
    Dyskryminacja wyskości dźwięku: nieprawidłowa w paśmie 3000-8000Hz

    Wg mnie poprawa polega na tym że przed terapią dyskryminacja dźwięku zaczynała się na niższym poziomie, po zaczyna się na wyższym.
    Tak mniej więcej wygląda i tego dotyczyła ta terapia u mojego dziecka.
    Trening ma być utrwalony, czyli zapisali nas znowu.
    Trening wg mnie nie dotyczył kontaktów ze zmarłymi tylko poprawy percepcji.
    Tak jak pisałam te problemy zostały zdiagnozowane w konkretny sposób przez lekarza, córka dostaje doraźne leki.
  • my po pierwszym badaniu mamy:
    zbyt silna dominacja ucha lewego - wpływa na wydłużenie drogi przetwarzania informacji. Może to powodować większe zmęczenie.

    brak symetrii prawą i lewą stroną może powodować problemy z koncentracją i trudności w skupieniu się

    selektywność zamknięta utrudnia komunikację i wymaga stałego upewniania się co do zrozumienia komunikatu

    nie ma nadwrażliwości słuchowej ale metoda ta ma pomóc wzmocnić ucho prawe i wrażliwość na dźwięki, co w rezultacie ma poprawić koncentrację i zwiększyć otwartość
  • edytowano maj 2017
    podbijam. Logopeda zaproponowała to mojemu synowi. Ma problemy z mową do tego nawrażliwość i nadaktywność. Czy ktoś ostatnio korzystał?
  • ps: i jeszce czy ktoś spotkał się z metodą czaszkowo-krzyżową?
  • to i ja podbiję- byliśmy z naszą 4latką na diagnozie i okazało się, że trening słuchu jest potrzebny. Mamy to nawet wpisane w orzeczenie o WWR. Czy może ktoś polecić sensowny ośrodek w Warszawie ?

    Wiemy też (z innego źródła) że dobrze jest sprawdzić EEG dziecka przed rozpoczęciem treningu- jeżeli dziecko ma padaczkę, to ta terapia może mocno pogorszyć stan dziecka.
  • Znalazłam i nie wiem co robić... Jutro jeszcze wizyta u neurologa
    Podziękowali 1Milamama
  • Moja córka z problemami z koncentracją, pisaniem i czytaniem i z wadami wymowy  została właśnie dziś skierowana na terapię Tomatisa w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. Profesor, który ją badał, wspomniał też o metodzie Warnkego. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

    Dobrze, że wątek wypłynął. I tak miałam go szukać.
  • @Zuzapola z najmłodszym czy z I.?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.