Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nietolerancja laktozy - pomocy!!!

edytowano styczeń 2012 w Pomagajmy sobie
Antek ma od małego problemy z brzuchem. Tour de force po lekarzach nie dało jak dotąd żadnego rezultatu. Najnowsza hipoteza to nietolerancja laktozy.
Kazali mi w związku z tym odstawić go od piersi na Nutramigen - czego bardzo robić nie chcę.
Czy są jakieś badania które można zrobić żeby to wykluczyć bez przerywania karmienia piersią? (p. doktor na pytanie o badania kazała odstawić i już :devil:

A jeśli już go mam odstawić eksperymentalnie na parę dni to jak to zrobić żeby nie stracić mleka, nie zestresować młodego więcej niż to konieczne i spokojnie wrócić do karmienia jak się okaże, że to nie to?

Doradźcie coś :ih:

Komentarz

  • A mleko i przetwory mleczne spożywasz?
  • Hm, a to na pewno nietolerancja laktozy? Bo z tego co wiem, gdyby ją miał od urodzenia, to by już biedak chyba na tamtym świecie był? Wrodzona nietolerancja laktozy sprawia, że dziecku dziurawią się jelita i strasznie, ale to strasznie cierpi.

    Czekaj, a ile on ma miesięcy?
  • Mleko kobiece ma swoją laktozę, ja miałam taką drugą córkę, ale karmiłam ją 2 lata, poczytałam o tym co robić i okazało się, że nirktórzy lekarze pozwalają karmić matce, są problemy z bólami brzucha, ale da się żyć, a nutramigen dużo gorszy od tej laktozy, i polecam najpierw spróbować Delicol można kupic bez recepty, drogi, ale polecam skuteczny, ma enzym potrzebny do trawienia laktozy.
  • Mleka krowiego i krowizny żadnej już od dawna nie spożywam. Od jakiegoś tygodnia odstawiłam też kozę ale nie widać żadnej poprawy.
    Antek za tydzień będzie miał 10 miesięcy
  • Ale laktoza to składnik kobiecego mleka niezależnie od diety
  • Ano wiem, odpowiadałam na pytanie Katarzyny
  • Po odstawieniu krowizny mały przestał haftować na kwaśno (to jak miał tak około miesiąca)
  • Ale problemy z brzuchem i nocnymi pobudkami na syrenie nie znikły. Teraz po odstawieniu kozy nie widać żadnej różnicy :confused:
  • Jeszcze go badam na pasożyty - wyczytałam że infekcja lambliami i innym świństwem może dawać objawy podobne do nietolerancji laktozy.
  • Jeśli to laktoza po Delicolu powinno być dużo lepiej
  • Jeszcze warto wykluczyć candydozę, grzybicę układu pokarmowego, podobno za dużo bóli brzucha odpowiada
  • Podobno przy nietolerancji laktozy powinno sie odciagnac pierwsze mleko z piersi, to najslodsze, zawierajace najwiecej laktozy. A dopiero potem przystawiac dziecko...
  • Bea@
    A czym te lamblie tłukliście u takiego malucha?
  • Kotku a jakis gastro? tylko taki od dzieci
  • No właśnie się staram do IMiDz go zapisać, ale tam się długo czeka.
    Może ktoś jest w stanie polecić dobrego gastroenterologa gdzieś indziej w Warszawie?
  • Niestety znam tylko w Krk

    wpisz w google : gastroenterolog dzieciecy warszawa. Pewnie jakies forum Ci wyskoczy, tam beda namiary... poczytasz, pomyslisz.
  • ProMamo xxx z poczekalni prosi o namiary do gastrologa.
  • Mam zablokowana poczekalnie.

    Google - gastrolog krakow i wyskakuje...

    tez tak szukam lekarzy.

    Nie mam gastro, pisalam o gastroenterologu ze znam... a to roznica
  • W Krk gastroentero. dla dzieci jest jeden polecany... mam mieszane uczucia, ale wszyscy ja raczej polecaja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.