Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak usunąć plamę

2»

Komentarz

  • A co zrobić z żółtymi plamami po... Vanishu? Usunął mi plamy niewiadomego pochodzenia, ale niemądra wysuszyłam na słońcu i teraz zamiast tamtych mam jedną zbiorczą żółtą plamę na pół polówki :-S
  • edytowano luty 2015
    Odświeżam wątek, bo mam problem z zafarbowaną bluzką syna.
    Bluzeczka jest cała bawełniana - granatowa w białe paski, tzn. jeszcze niedawno były białe, bo w praniu złapały w kilku miejscach różowy kolor od rudych jeansowych spodni. :(( :((
    Namoczyłam w odplamiaczu typu Vanish, ale póki co nic nie puszcza.
    Czy jest jakaś nadzieja, czy muszę już odkładać pieniądze na nową bluzkę??
  • Jeśli jeszcze mokra to wrzuć jeszcze raz do prania ale Bea ma racje.
  • No właśnie tak się zastanawiałam, czy może kupić niebieską farbkę...
  • Nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio jakieś ciuszki mi pofarbowały. Uśpiłam swoją czujność. :-?
  • guma do żucia na granatowych sztruksach!
    Zamroziłam, zdrapałam, co się dało, a resztki czym?
  • ja ostatnio zdesperowana plamą która nie chciała zejść z mojej sukienki (bawełna+strecz) polałam ją (plamę) domestosem- na około 5 sekund...i normalnie jak w jakiejś reklamie plama zeszła :-)
  • edytowano sierpień 2017
    Skatarzyna powiedział(a):
    guma do żucia na granatowych sztruksach!
    Zamroziłam, zdrapałam, co się dało, a resztki czym?
    Z włosów schodzi jak się ją posmaruje olejem.Może spróbuj  tak ,a potem olej mydłem na plamy tym dr.becmana.
    Albo zrobić jej "piling" solny.Posypać solą i potrzeć,może się wykruszy do reszty.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ja usuwalam sprytna plasteline z kanapy rozpuszczalnikiem. Dalo rade. Moze na gume tez pomoze.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • awia powiedział(a):
    ja ostatnio zdesperowana plamą która nie chciała zejść z mojej sukienki (bawełna+strecz) polałam ją (plamę) domestosem- na około 5 sekund...i normalnie jak w jakiejś reklamie plama zeszła :-)
    i nie zabrała koloru z sobą?
  • Mi resztki gumy po skrobaniu normalnie w praniu zeszły
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Skarzyna no właśnie nie :-) Mi to poleciła koleżanka ale nigdy wcześniej nie miałam odwagi wypróbować. A ta sukienka i tak już była na straty więc dużo nie zaryzykowałam :-)
  • Tusz niebieski z pisaka albo nie wiemczego z jasnych lniany spodni. 4wielkie kropki pojęcia nie mam skąd to. Jakieś pomysły? 
  • O mam to samo. Chyba atrament na białej bluzeczce. Z pisaka albo markera.
  • @awia ;Domestos taki do kibelka? Czy jakiś odplamiacz tej firmy?   
  • Taki do kibelka :) zwykły
  • Skatarzyna powiedział(a):
    guma do żucia na granatowych sztruksach!
    Zamroziłam, zdrapałam, co się dało, a resztki czym?
    Pewnie już za późno, ale...
    Ja pozbywałam się gumy odwrotnie.  Za pomocą żelazka. 
    Z wyjściowej, czarnej bawełnianej spódnicy. 
    Na gumę serwetka papierowa na serwetkè czysta cienka ściereczka.
    Usuwałam o trochu, resztki wręcz wykalaczką
    drewnianą. 

    Przy sztruksach to bym potem pewnie "czesała" twardą szczoteczkà do zębów , żeby zachować strukturę tkaniny 
  • Tylko ja nie mam na białym... To jest taki jasny naturalny. Bardzo jasny ale jednak nie bialy
  • Spodnie męża uratowane - resztki potraktowałam octem, potem pranie w 50st. i po sprawie. 
  • SKATARZYNA TO DO MNIE? :-) 
  • Anie już wiem miałaś swoją plamę.  A już się ucieszyłam że ocet załatwi sprawę 
  • nie, to o tej gumie :)
    z atramentowymi plamami bywa różnie, jedne zejdą po alkoholu inne po zmywaczu do paznokci, a jeszcze inne np. z cienkopisów stabilo nie schodzą nigdy!
  • Skatarzyna powiedział(a):
    nie, to o tej gumie :)
    z atramentowymi plamami bywa różnie, jedne zejdą po alkoholu inne po zmywaczu do paznokci, a jeszcze inne np. z cienkopisów stabilo nie schodzą nigdy!
    Korekta-schodzą kiedy nie trzeba :mrgreen:
    Mam ulubione portki,takie cienkie lekkie.Jakimś cudem chlapnęłam na nie domestosem.
    Myślę sobie-domaluję wzorek,mama doświadczenie,to niespieralne...owszem ,po każdym praniu muszę domalowywać.Takie cuda.


    @MAFJa może woda utleniona i na słońce?
  • Wiecie.. Zalała vanishem i spłynęło.. Wyllukalam ciepła woda.. Niepotrzebnie się przejęła wogole
  • fleckensalz sól na plamy


    sól odplamiająca na bazie aktywnego tlenu w wygodnych saszetkach. Likwiduje plamy z kawy, herbaty, owoców, szpinaku, trawy, wina itp. Nie zawiera chloru. Działa już w 30 stopniach. Nadaje się również do usuwania plam z dywanów i kanap. Wsypać razem z proszkiem lub żelem do prania, można również zastosować do namaczania. Można stosować do odplamiania tkanin białych i kolorowych.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.