Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielokąty... itp. czyli...matematyka

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Prawie 23-cia i jeszcze lekcje nie odrobione?

    Nie bardzo rozumiem pytanie? Czy chodzi o to, które punkty należą do pięciokąta? Wszystkie te, które stanowią obwód (czyli suma tych odcinków) + wszystkie wewnątrz. W końcu pięciokąt to nie tylko jego obwód. Oblicza się np. pole pięciokąta. To cały obszar wewnątrz.

    Nie wiem, czy w ogóle dobrze zrozumiałam Twoje pytanie...
  • Zwróć uwagę, że do wielokąta należą nie tylko wszystkie punkty tworzące jego boki, ale też punkty leżące wewnątrz wielokąta.


    źródło:

    http://www.adammlynarczyk.com/wielokaty.html
  • A jaki jest wzór na pole okręgu?
  • pr er kwadrat :)
  • A ja głupia chcę w domu uczyć...:shamed:

    Ale kto powiedział, że moje dzieci muszą być matematycznymi geniuszami?:wink: Prawda, że można bez matematyki się obejść?
    (proszę, powiedzcie, że można...:wink:)
  • [cite] szczurzysko:[/cite]A ja głupia chcę w domu uczyć...:shamed:

    Ale kto powiedział, że moje dzieci muszą być matematycznymi geniuszami?:wink: Prawda, że można bez matematyki się obejść?
    (proszę, powiedzcie, że można...:wink:)

    No nie wiem chyba łatwiej bez znajomości lektur z polskiego.

    Nie wiem jak u Was, ale u nas na maturę matematyka wróciła, więc trzeba zakuwać.:wink:

    Edit: W sensie w dorosłym życiu bardziej przydatna matma niż lekturoznawstwo.
  • hmmmmmmmmmmmmm
  • [cite] MonikaN:[/cite]
    [cite] szczurzysko:[/cite]A ja głupia chcę w domu uczyć...:shamed:

    Ale kto powiedział, że moje dzieci muszą być matematycznymi geniuszami?:wink: Prawda, że można bez matematyki się obejść?
    (proszę, powiedzcie, że można...:wink:)

    No nie wiem chyba łatwiej bez znajomości lektur z polskiego.

    Nie wiem jak u Was, ale u nas na maturę matematyka wróciła, więc trzeba zakuwać.:wink:

    Edit: W sensie w dorosłym życiu bardziej przydatna matka niż lekturoznawstwo.



    matka w każdym życiu bywa przydatna, nie tylko w dorosłym :cool:



    sorki MonikoN, nie mogłam się powstrzymać :ap:
  • [cite] Sylwunia:[/cite]
    [cite] MonikaN:[/cite]
    [cite] szczurzysko:[/cite]A ja głupia chcę w domu uczyć...:shamed:

    Ale kto powiedział, że moje dzieci muszą być matematycznymi geniuszami?:wink: Prawda, że można bez matematyki się obejść?
    (proszę, powiedzcie, że można...:wink:)

    No nie wiem chyba łatwiej bez znajomości lektur z polskiego.

    Nie wiem jak u Was, ale u nas na maturę matematyka wróciła, więc trzeba zakuwać.:wink:

    Edit: W sensie w dorosłym życiu bardziej przydatna matka niż lekturoznawstwo.



    matka w każdym życiu bywa przydatna, nie tylko w dorosłym :cool:



    sorki MonikoN, nie mogłam się powstrzymać :ap:

    Sama się śmieje. Dzięki!

    "Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejemy"
  • [cite] AB:[/cite]dobra...
    pięciokąt ABCDE, zbudowany z odcinków AB, BC, CD, DE, EA. Jakie punkty naleza do tego pięciokąta?

    Odpowiedź: te na krawędziach i wewnątrz figury. jest ich nieskończona ilość.
  • do wielokata nalezy tez to co w srodku. zeby nalezaly tylko te punkty co na odcinku to by sie musialo nazywac łamana
  • [cite] AB:[/cite]no wiem, zamknieta.

    mówie, ze zacmienie mialam, a teraz mi wstyd...:shamed:

    Ja doprawdy też rozważałam to zagadnienie ze dwa miesiące temu. Tj. szukałam odpowiedzi na to samo pytanie.
  • [cite] Taw:[/cite]A jaki jest wzór na pole okręgu?

    Ale podpuszczasz...
    Okrąg to pola nie ma, bezrolny jest zupełnie :tongue:
  • [cite] Taw:[/cite]A jaki jest wzór na pole okręgu?
    Wyborczego?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.