Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz? Wysypka u dziecka!

edytowano luty 2012 w Pomagajmy sobie
Właśnie rozbieram Szymka do mycia, a tu pod koszulką taka niespodzianka:

DSC09093.JPG

DSC09092.JPG

DSC09091.JPG

gorączki nie ma.

Czy to może być reakcja alergiczna na Duomox 250? - dostał antybiotyk na zęba, który jutro kończymy

- czy raczej jakaś choroba zakaźna???

Komentarz

  • Ładne krostki :wink:
  • Z doświadczenia wiem, że Duo może uczulać :sad:. Ale pytaj dalej doświadczonych i lekarzy.
  • odczyny alergiczne o charakterze pokrzywki lub zmiany plamkowo-grudkowe.

    Oto pierwsze zdanie z ulotki w efektach ubocznych
  • A był na mrozie w ostatnich dniach?

    Moja Kinia w zeszłym roku po podaniu antybiotyku ( Duomox , później Augmentin) wyszła na krótko na mróz. Wysypka także zaczęła się łagodnie - jak u Was. Potem wszędzie ogarnęły ją czerwone purpurowe krostki - najwięcej na twarzy- tworzyły rozlane plamy , które zamieniały się w strupy. Okropne to było :confused: Lekarz rozkładał ręce.... A po 7 dniach zniknęło zupełnie samo.
  • images?q=tbn:ANd9GcR-ncFjsd2SbWDIVHI0VOnaraHra33PB29E1noAw3kvFGEQRC0L

    A merytorycznie mogę napisać tak: mam właśnie w domu 2 szkarlatynowców, ala te zdjęcia z początku wątku wyglądają zupełnie inaczej :)
  • Podejrzewam Duomox, bo ospę, różyczkę, szkarlatynę przerabiałam u starszych i wyglądało inaczej - to faktycznie przypomina raczej grudki.

    Na mrozie i to sporym byliśmy w sobotę (5 dzień antybiotyku), wysypka wyszła dziś w 9 dniu. A mój syn ni z tego ni z owego zaczął się dziś domagać wapna musującego - może organizm woła.

    No nic na razie go poobserwuję. Daję sobie czas do czwartku.
  • Wapna mu nie żałuj! Jak skończyliście ten antybiotyk, to powinno samo minąć. Jak nie skończyliście, to warto by się z lekarzem skonsultować w kwestii odstawienia, bo to najbardziej prawdopodobna przyczyna wysypki.
  • Idę dzisiaj pokazać to pani doktor.
  • Ponad tydzień temu syn dostał wysypki. I bardzo go swędziało. To raczej pojawia się raz na dzień i wtedy swędzi. Takie plamy czerwone z wysypką. Podaję mu wtedy Piriton (poradzili w aptece) i trochę pomaga. Ale nie mogę znaleźć czegoś, co by go uczulało, bo zawsze jadł wszystko i nigdy problemów nie było. 
  • Młody 9 msc ma taka sama wysypkę, ale żadnych antybiotyków nie brał.
    Jakieś 2 tygodnie temu miał przez 3 dni gorączkę i nic.
    Swędzi go bardzo.
  • Przyczyn może być mnóstwo. Na szybko w domu to chyba tylko kąpiel z krochmalem może trochę ulżyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.