Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sokowirówka + blender

edytowano luty 2012 w Pomagajmy sobie
Pilnie potrzebuję takiego czegoś- 2 w 1, zeby nie mnożyć sprzętów.

Możecie coś polecić?

Priotyretem ma być:
-duża moc,
-szklany klosz blendera.

Na Allegro znalazłam coś takiego:
sokowirówka mikser

Tylko, ze ta firma profi cook nic mi nie mówi...

Komentarz

  • Małgorzato, a możesz zalinkować ten konkretny model?

    Ostatnio mąz połamał całkiem nową sokowirówkę- poprostu źle złożył i szlag trafił królika...Nie było nawet co reklamować...

    Zarówno sokowirówka jak i blender potrzebna do przygotowywania posiłków dla Weroniki. Na razie jakoś sobie radzę z tym miksowaniem...
    Ale przydałby się jakiś lepszy sprzęt...Przede wszystkim solidny. W rozsądnej cenie...
  • Malgorzato
    a moze jednak kupic oba sprzety osobno? Chyba bardziej praktyczne, przede wszystkim blender w postaci hm... palki (?), ktory da rade prosto go garnka wlozyc, nie trzeba calej maszynerii wyciagac, przelewac, myc itp. Mam i jedno, i drugie i z duzej maszyny o wiele mniej korzystam. Poza tym, jak sie zepsuje, to tylko jedno :wink:
  • Dzięki!

    Maciejko, oddzielne sprzety zajmują więcej miejsca...
  • Poza tym priorytetem jest teraz sokowirówka. PORZĄDNA! A skoro już muszę ją kupić, to może przy okazji w pakiecie z blenderem.
    Ale profesjonalne roboty kuchenne to już kupę kasy kosztują...

    Poza tym zalezy mi na czasie. Bo zostaliśmy bez sokowirówki.
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]Dzięki!

    Maciejko, oddzielne sprzety zajmują więcej miejsca...

    Nie chce namawiac, ale jednak mniej miejsca zajmuje maly blender, niz taki "koktajlowy" i dostep latwiejszy. U mnie bardziej sie sprawdzilo.
  • Taki mały, tzn w formie końcówki do miksera mam. Ale i takza każdym razem muszę wyciągać mikser...
    A sokowirówka będzie sobie stała i będzie w ciągłym uzyciu- takie domowe soki u nas wszyscy lubią- a więc tylko zamieni sie górę.

    Tak sobie to kombunuję...

    Bo sokowirówka w tym momencie to sprawa bezdyskusyjna...
  • No właśnie Małgorzato!
    Chodzi o duży (czyt. solidny) sprzet...
    Plastikowe jednorazówki odpadają...
  • A! To chyba sie nie zrozumialysmy. Bo mi nie chodzi o jalas koncowke do miksera, tylko osobne urzadzenie, ze swoim silniczkiem i kablem. Male toto jest i wlasnie nie ogranicza, nie robie koktajli po szklance, tylko wkladam do duzego gara, miski i juz. I chyba nawet taniej wychodzi, niz taki "kombajn" :wink:
  • Ponieważ też mam hopla na punkcie sprzętów uniwersalnych, kupiłam sobie kiedyś taki malakser Kenwooda z sokowirówką i niestety się nie sprawdził, tzn nie sprawdziła się sokowirówka. Miała małą wydajność, a dużo było sprzątania. Cóż więc że 2 w 1, skoro nie do wykorzystania.

    Teraz mam KitchenAida, który robi prawie wszystko, oprócz rozdrabniania (więc blender mam osobno) i właśnie sokowirówki. Tę sokowirówkę kupiłabym osobno, porządną, o dużej mocy.

    A co do soków, to robię codziennie min 2 litry, w blenderze i przepuszczam przez sitko przecierając pałką.
  • No konkretny model doradźcie!
    Bo już sama nie wiem czego chcę:confused:
  • Kurcze, ale gdzie sokowirówka?
  • Zatem szukam dalej...

    Dzięki!

  • Robot fajny. Tylko, że ta sokowirówka jakaś taka słaba się wydaje...
  • Robot kuchenny Electrolux EFP 4200 ok 318zł

    http://m3.agitomedia.pl/image/200x200/49b7fa97c16ba698ef6a6cca194c395c/roboty-kuchenne/electrolux-efp-4200.651146.2.jpg
    Robot kuchennym o mocy 700 W, pojemności malaksera 2 l, z wyciskarką do cytrusów, 5 prędkościami pracy oraz z trybem pulsacyjnym.
    ----------------------------------------------------------------------
    Robot kuchenny Kenwood FP 220 ok 194zł
    http://m3.agitomedia.pl/image/200x200/b7fa4c78acd887662534283a0e14854c/roboty-kuchenne/kenwood-fp-220.637844.2.jpg
    Robot kuchenny o mocy 750 W, pojemności malaksera 1 l, miksera kielichowego 1.2 l, z 2 prędkościami pracy oraz trybem pulsacyjnym.
    Dodatkowe przeznaczenie Wyciskarka do cytrusów
    -------------------------------------------------------------------------
    Robot kuchenny Moulinex FP 652 Masterchef 8000 ok 397zł
    http://m2.agitomedia.pl/image/200x200/f1b595108aba38aa55484d4514d7d2a9/roboty-kuchenne/moulinex-fp-652-masterchef-8000.418573.2.jpg
    Robot kuchenny o mocy 850 W, pojemności malaksera 3 l, z sokowirówką, 2 prędkościami pracy oraz z trybem pulsacyjnym.
    --------------------------------------------------------------------------
    Sokowirówka Philips HR 1840 ok 210zł
    http://m3.agitomedia.pl/image/200x200/0/sokowirowki-wyciskarki/philips-hr-1840.87833.2.jpg
    Blender i sokowirówka o mocy 300 W z dwoma ustawieniami prędkości, funkcją â?žpulsâ?, Quick Clean, wyjmowaną nasadką z nożami, dzbankiem blendera o pojemności 1,5 l oraz dzbankiem na sok o pojemności 0,7 l. Sokowirówka posiada dwa ustawienia prędkości oraz funkcję pulsacyjną.
  • Robot kuchenny Siemens MK 55300 ok 390zł
    http://m1.agitomedia.pl/image/200x200/0/roboty-kuchenne/siemens-mk-55300.149451.2.jpg
    Siemens MK 55300 to wielofunkcyjny robot kuchenny z wieloma wkładkami, tarczami i ostrzami do szatkowania, rozdrabniania i krojenia. Ma też funkcję wyciskarki owoców i sokowirówki.

    Posiada dwa rodzaje tarcz tnących: dwustronna do krojenia na plasterki i dwustronna tnąca na wiórki (grubo i drobno). Ma także tarczę do tarcia ziemniaków, przystawkę do przecierania, nóż wielofunkcyjny, końcówkę do ubijania i mieszania i do zagniatania ciasta.
    ------------------------------------------------
    Sokowirówka Zelmer 476 Limited Design ok 387zł
    http://m1.agitomedia.pl/image/200x200/5f143337a76bddc2c3f02e1ad4b2bccf/sokowirowki-wyciskarki/zelmer-476-limited-design.634434.2.jpg
    Sokowirówka pozwala przygotować sok ze świeżych owoców lub warzyw, w krótkim czasie, w domowym zaciszu. Sokowirówka 476 Limited Design, marki Zelmer, posiada moc 800 W, 2 prędkości pracy oraz dostawiany pojemnik na sok z separatorem piany o pojemności 1 l. Model ten wyposażony został w zabezpieczenie przed uruchomieniem bez pokrywy oraz w system bezpiecznego zamknięcia. Sokowirówka 476 Limited Design posiada również stabilizator obrotów, sitko ze stali nierdzewnej oraz zbiornik na odpady o pojemności 3.5 l.
    -----------------------------------------------------
    Blender Zelmer Hand Blender 490.30 NP expressive ok 175zł
    http://m1.agitomedia.pl/image/200x200/8a745aa2f75e7b64a608014a46b9203f/miksery-blendery/zelmer-hand-blender-490-30-np-expressive.345888.2.jpg
    Blender o mocy 600 W, z 12 prędkościami pracy, funkcją Turbo, wyposażony w minimalakser, trzepaczkę do ubijania i tarczę przecierającą.
    ---------------------------------------------------------
    Robot kuchenny Zelmer Prymus Mix 878 expressive ok 215 zł
    http://m1.agitomedia.pl/image/200x200/0/roboty-kuchenne/zelmer-prymus-mix-878-expressive.119967.2.jpg
    Zelmer Prymus Mix 878 to praktyczny i prosty w obsłudze robot kuchenny w przystępnej cenie. Niezwykle upraszcza przygotowywanie każdego rodzaju posiłków, począwszy od codziennych obiadów, a skończywszy na świątecznych i weekendowych wypiekach. Wyposażony w stopniową regulację obrotów oraz funkcję PULSE.

    -------------------------
  • Dzięki Hipolit!
  • Tylko nie taki pałko blender, mam i go szczerze nie cierpię. Nieważne rodzina mała czy duża, wszędzie to to bryzga i słabo przeciera. Nie!


    Musi być coś kompaktowego, wątek jak znalazł, szukamy własnie czegoś co by łączyło i malakser i blender (zamykany), sokowirówkę i w snach maszynkę do mięsa.
  • znam jedną bardzo zadowoloną użytkowniczkę tego cuda:
    http://allegro.pl/robot-kuchenny-philips-hr-7775-hr7775-aluminiowy-i2101236753.html
    Sama zresztą go również wypróbowałam. Generalnie jestem przeciwniczką wszelkich kombajnów, bo co jest dobre do wszystkiego nie jest dobre do niczego.
    Zatem jeżeli robot przeszedł test Malii, to możesz go spokojnie kupić.
  • Większość robotów kuchennych, pokazanych przez Hipolita ma, moim zdaniem, zbyt małą misę i zbyt małą moc. Ja mam Siemensa o mocy 800W i 3-litrową misą i nie wyobrażam sobie, żeby był mniejszy. Dla rodziny wielodzietnej musi być większa misa. W moim można zrobić ciasto z 1kg mąki. Ciasto drożdżowe rośnie sobie w środku (właśnie czekam, aż urośnie ciasto na bułeczki).
    A co do mocy, szukałam na tyle mocnego robota, żeby wyrabiał mi ciasto na pierogi i gęste ciasto drożdżowe. Ja swój kupowałam 10 lat temu, ale jestem z niego bardzo zadowolona.

    O taki
  • [cite] Malia:[/cite]znam jedną bardzo zadowoloną użytkowniczkę tego cuda:
    http://allegro.pl/robot-kuchenny-philips-hr-7775-hr7775-aluminiowy-i2101236753.html
    Sama zresztą go również wypróbowałam. Generalnie jestem przeciwniczką wszelkich kombajnów, bo co jest dobre do wszystkiego nie jest dobre do niczego.
    Zatem jeżeli robot przeszedł test Malii, to możesz go spokojnie kupić.

    Wygląda naprawdę dobrze. Moc 1000W, misa 3,4l i, jak piszą, bardzo efektywna sokowirówka.

    Edit: coś czuję, że jak mój już odmówi posłuszeństwa, to sobie taki sprawię. Na Kenwoody nie mam miejsca, a na Kitchen Aid ani miejsca, ani pieniędzy.
  • @ Ireno zabiłaś mnie. A ja wszystko ręcznie na pierogi, na pizzę, na chleb. Ło matko, ale ja niedouczona jestem.


    Dzięki
  • Moniko, ja też bym była, gdyby mnie sąsiadka nie zaprosiła na prezentację Termomixa. To takie cuś, co miksuje, miesza, ale i gotuje. To, co na mnie wtedy zrobiło wrażenie, to właśnie fakt, że ten sprzęt sam wyrabiał drożdżowe, sam wyrabiał ciasto na pierogi. Moje doświadczenie osobiste było takie, że, podczas gdy z ciastem na pierogi jakoś dawałam sobie radę, porządne wyrobienie ciasta drożdżowego było ponad moje siły. Kiedyś mogłam obserwować, jak mi nadgarstki od tego puchły.
    Co mnie odstręczyło od Termomixa to, oczywiście, cena. Ale nie tylko. Szatkowanie jest w nim mało "subtelne". Nie ma plasterków, wiórków, itp, tylko drobno posztakowane warzywa, a jak się zagapisz, to wręcz na papkę.
    Ale największym minusem, było to, co reklamowano jako zaletę. Czyli fakt, że jak zamkniesz pokrywę i gotujesz w środku, to na zewnątrz nie przenikają żadne zapachy. Czy wyobrażacie sobie dom, w którym nie roznoszą się zapachy w kuchni???!!! Co to byłby za dom?! Laboratorium nie dom.
    Wtedy właśnie uświadomiłam sobie, że to, co mi potrzeba, to robot o dużej mocy i już. A gotować to ja sobie będę na mojej kuchence.
    No i znalazłam sobie tego Siemensa. Ale ten Philips Malii bardzo mi się podoba. Ma wszystko, co ma mieć, i w dodatku, jak pochować te przystawki, to i małogabarytowy.

    Edit: ręka nie nadąża za głową i bzdury wypisuję :bigsmile:
  • [cite] IrenaB:[/cite]
    [cite] Malia:[/cite]znam jedną bardzo zadowoloną użytkowniczkę tego cuda:
    http://allegro.pl/robot-kuchenny-philips-hr-7775-hr7775-aluminiowy-i2101236753.html
    Sama zresztą go również wypróbowałam. Generalnie jestem przeciwniczką wszelkich kombajnów, bo co jest dobre do wszystkiego nie jest dobre do niczego.
    Zatem jeżeli robot przeszedł test Malii, to możesz go spokojnie kupić.

    Wygląda naprawdę dobrze. Moc 1000W, misa 3,4l i, jak piszą, bardzo efektywna sokowirówka.

    Edit: coś czuję, że jak mój już odmówi posłuszeństwa, to sobie taki sprawię. Na Kenwoody nie mam miejsca, a na Kitchen Aid ani miejsca, ani pieniędzy.
    Heh, widzę że kryteria doboru sprzętu AGD mamy takie same, no może u mnie mniej wielkość misy się liczy, bom nie wielodzietna, a poza tym: 1. moc, 2. moc, 3. funkcjonalność
  • [cite] Wanda:[/cite]IrenaB, muszę przyznać Ci rację - mam Thermomixa i choć ma wiele nieocenionych zalet (np. nie do przebicia jeśli chodzi o przygotowanie dżemów - sam podgrzewa, miesza, ma zintegrowaną wagę i timer) to prawdą jest, że nie gotuję w nim, bo wolę szybciej ugotować sobie np. zupę na kuchence, a w nim ją tylko miksuję. Tak samo wolę np. włoszczyznę do zupy zetrzeć ręcznie na zwykłej tarce, bo wychodzą ładne wiórki, a nie takie nie wiadomo co.
    Dżemy można robić w maszynce do chleba. Co prawda jeszcze nie próbowałam, ale myślę że by się oszczędziło na thermomixie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.