Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak zhakowac sobie Nasza Klase? Poradnik.

edytowano styczeń 2008 w Ogólna
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Dla mnie to oczywiste, że w takich miejscach nie podaje się za dużo informacji. Dziwię się trochę ludziom, którzy szczegółowo opisują co robią, podają nr telefonów, wklejają mnóstwo zdjęć... A to, że ktoś zobaczy do jakiej szkoły chodziłam, to specjalnie mnie nie rusza...
  • Np okaże, że mój znajomy z klas 1 - 3 jest znanym przemytnikiem kokainy... I czego to dowodzi?
  • To jeszcze nie wszystko. Nasza-klasa promuje konformizm i banał, "brak chęci bycia lepszym, doskonalenia się, ruchu popychającego nowoczesne społeczeństwa naprzód". O czym donosi obiektywny jak zwykle portal gazeta.pl, którego własny serwis społecznościowy umarł, zanim się urodził (ale to oczywiście nie ma wpływu na ton komentarzy o naszej-klasie :cool:).

    Nasza-klasa: konformizm i banał
    Sebastian Liszka

    W portalu Nasza-klasa dominują tradycyjne instytucje - szkoła, raczej jedna profesja i powszechna chęć ukazywania siebie jako normalnego, przeciętnego.

    Na portalu Nasza-klasa dominuje ton nostalgii, odtwarzania i powielania zamkniętych sytuacji.

    Przedłuża się tam w nieskończoność zamknięty okres i przyznaje mu pozytywną rolę.

    Ciągłe reprodukowanie wspomnień, ponowne zapisanie się do odległych czasowo instytucji przekroczyło granice nostalgii. Ten zbiorowy gest można interpretować jako odruch ucieczki od wyzwań. Jako odruch uniknięcia ryzyka, ucieczki do bezpiecznej przestrzeni starego wspaniałego świata, w którym istnieją wyłącznie przyjaciele i znajomi, wybacza się surowym bądź niesprawiedliwym nauczycielom, a złe historie puszcza w niepamięć.

    W portalu pleni się banalność i wtórność. Chwalimy się czym możemy: samochodem, domem, dzieckiem, mężem, żoną, w bardzo niewielu przypadkach partnerką czy partnerem ze związku niesformalizowanego. Zwyczajność przygląda się zwyczajności, nowa klasa średnia przygląda się sama sobie? Jeśli tak, sądzę iż niewiele widzi.

    W centrum tego świata, niczym jakiś totem, stoi twarda, niepodważalna tożsamość. Dominują w nim tradycyjne instytucje - szkoła, raczej jedna profesja, zanurzenie w codzienności i powszechna chęć ukazywania siebie jako normalnego, przeciętnego. Ze stron portalu manifestuje się konformizm i brak chęci bycia lepszym, doskonalenia się, ruchu popychającego nowoczesne społeczeństwa naprzód.


    Przyznacie, że nazwisko autora wyjątkowo pasuje do tekstu :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.