Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Syrop z czosnku - pytanie do medyków ;)

edytowano marzec 2012 w Pomagajmy sobie
Mam pytanie - długo mozna ten eliksir używać?

Wyzdrowieliśmy, ale wokoło wszyscy rzygają i kaszlą wiec znowu jest inwazja wirusów i znów bierzemy, bo z tym cudem kończy sie co najwyzej na stanie podgorączkowym, oraz lekkim katarku i kaszelku. A potem zdrowie :D

Tylko sie martwie czy sie tym nie zajedziemy.
Zwlaszcza ze przedwczoraj podalam Najmlodszej, bo zatarła sobie glutami oczy i jej ropiały dosc mocno...
Dziecię ozdrowiało, ale się boję, że jej coś tym zrobię. Wychodze z zalozenia ze to mniejsze ryzyko stwarza niz antybiotyki...
Podaje jej eliksiru 3 ml 2 razy dziennie w trakcie picia mleka, żeby sie kwas zneutralizował i jej dziury w zoladku nie wyżarło....

Niech mi ktos odpowie znający sie na rzeczy.....
---------------------------
Przenoszę z innego wątku
bo nikt nie odpowiada

Komentarz

  • edytowano marzec 2012

    Raz w
    roku przez miesiąc dodatkowo warto przeprowadzić tę niezwykle skuteczną kurację


    I szklankę drobno pokrojonego czosnku i 4
    łyżki utartego chrzanu

    wsYpać do słoika. wlać 4 szklanki octu jabłkowego własnej
    produkcli, Postawić w kuchni na 10 dni, codziennie wstrząsnąć. Przecedzić,
    dodać 5 łyżek miodu, wymieszać. Stosować 3 x dziennie po 2 łyżki, rozcieńczyć
    ciepłą wodą.

    W dawnej Polsce taką
    kurację medycy stosowali nic tylko, by zlikwi(lować gronkowce, paciorkowce czy
    inne nieżyczliwe mikroorganizmy, ile również wtedy, gdy dokuczał reumatyzm, dna
    moczanowa, miksturę tę podawano również przy powiększonych węzłach chłonnych,
    chorobach skórnych, a także pizy mięśniakach, torbielkach, cystach,

    nawet pomagała przy martwicy kości. Jednym słowem kuracja
    dla

    wszystkich, którzy pragną być zdrowi.

  • Gluty to nie powód do anytbiotyku, a czy czosnek może zrobić krzywdę? Nie wydaje mi się. Ale ile mała ma?
  • Ale widzisz Martyna - to był gęsty, zielony katar i pogarszające sie samopoczucie plus ropa w oczach....
    Dziecie ma 15 mies....
  • Wskazania do antybiotku przy katarze to jest albo trwanie powyżej 12 dni, albo nasilenie dolegliwości po 5. Sama zielonosc jeszcze nie. Ja tak tez myslałam, ale jakieś pół roku temu przeczytałam aktualne wytyczne laryngologiczne i zmieniłam podejście do tematu.

     

    A my jesteśmy z meżem wielkimi zwolennikami czosnku, byle solidarnie w grupie:)

  • Czosnek można do woli. Tylko zapach niektórym trochę przeszkadza ;-)
  • Wydaje mi się, że za dużo nie można, może szkodzic na wątrobę, coś jeszcze było, ale nie pamiętam.
    Myślę, że odrobinę nie zaszkodzi nawet małemu dziecku.
  • Ale trzeba jeszcze zdefiniowac pojecie "odrobina"  ;)
  • Ale "do woli" mam na myśli - dowolnie długo. Jeśli chodzi o ilość na raz, to faktycznie lepiej nie przesadzić, bo na układ krążenia wpływa i może jakąż palpitację wywołać. Ale malutka łyżeczkę syropu czosnkowego można dziecięciu 2 razy na dzień dać - nie sądzę, by to było groźne. A starszym sypać czosnek do dań różnych. U nas ostatnio były omlety z warzywami z dużą ilością czosnku.
  • odnośnie stosowania czosnku należy pamiętać :
    30 dni, potem tydzień przerwy
    zawsze i w każdej postaci
    bo inaczej nie działa a i zaszkodzić sobie można
  • Czosnek obniża ciśnienie
  • Podawałam moim dzieciom syrop z czosnku rano i wieczorem po łyżeczce. Już po kilku dniach dzieciaki skarżyły się na bóle brzucha. Nasz pediatra polecił owy specyfik, lecz w mniejszej dawce lub bardziej rozcieńczony.
  • oooo celinko witaj :)
  • @celinka - łyżka dwa razy dziennie, to faktycznie dość sporo.
    @Prayboy - mówisz, że po miesiącu dopiero przerwę należy wdrożyć. Rozsądnie to brzmi. Choć mi trudno sobie wyobrazić, by ktoś przez cały miesiąc się tym faszerował... ;-)
  • Faustyna nie miała roku jak wcinała czosnek... dzieci mają obecnie taką zabawę, że biorą co jakiś czas po ząbku czosnku i ssają... ssią... ssą ?
  • edytowano marzec 2012
    bo czosnek  ciężko strawny   i trzeba go jeść z  ziołami  np kminkiem majerankiem
    ja biore tabletki przeciw niestrawności  labofarm     te tabletki zawierają kminek 

    i przestana bolec brzuszki 


    Faustyna nie miała roku jak wcinała czosnek... dzieci mają obecnie taką
    zabawę, że biorą co jakiś czas po ząbku czosnku i ssają... ssią... ssą

    to jest hardkor 
  • edytowano marzec 2012
    "... po miesiącu dopiero przerwę należy wdrożyć. Rozsądnie to brzmi. Choć mi trudno sobie wyobrazić, by ktoś przez cały miesiąc się tym faszerował..."  
    ---------------------
    Katarzyna - ja sie faszeruje tym od trzech tygodni, niedaleko mi... teraz włączyłam inhalacje solą....
    Wole to niz antybiotyki... u mnie zatoki sie koncza zawsze antybiotykiem (bo na oczy i uszy mi idzie)
    :-<
  • ... pewnie śmierdzi ode mnie jak od starej jędzy  :\">
  • mi z częścią rodziny K, jak jedziemy latem na Mazury na 3 tygodnie, to zżeramy razem jakieś 3 główki dziennie (na 4 osoby licząc) spokojnie ;). Jesteśmy sami w naszej "dziczy" i wszyscy, którzy do nas dojeżdżają, też muszą z nami jeść czosnek, żeby wytrzymać:P
  • My robimy swoj syrop- sok z 10 cytryn, 2 glowki czosnku, miod ,mieszamy z woda(malo) i gliceryna -taka z apteki- i taki syrop pijemy jak jest infekcja i tydzien po niej- nasz GP nam polecil i my po kieliszku malym rano i wieczorem,Veronica tez a mlody 2 razy dziennie po 5 ml.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.