Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kwiaty i warzywa na balkonie

edytowano marzec 2012 w Pomagajmy sobie
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Moja znajoma uprawia na tarasie truskawki - mają dekoracyjne kwiaty - takie różowe- i długo owocują. Trzyma je w wiszących donicach , one są takie zwiasające. Nie wiem , jaka to odmiana , może ktoś ją zna ? 
  • A teściowa na balkonie uprawia pomidorki - takie małe , żółte , o kształcie gruszkowatym. Pewnie czerwone koktailiowe też by się na balkonie udały . 
  • Teraz bratki, potem pelargonie a z pomidorków polecam koktajlowe i gruszkowe też są pyszne. Swoje pomidorki są świetne ja się zastanawiam balkon czy działka. Pewnie i tu i tu posadzę :-h
  • A teściowa na balkonie uprawia pomidorki - takie małe , żółte , o kształcie gruszkowatym. Pewnie czerwone koktailiowe też by się na balkonie udały . 
    Każde się udają.
  • plargonie wieloletnie. Po prostu się bierze do środka na zimę
  • Teściowa te pomidorki uprawia w takich typowych podłużnych donicach , jak na pelargonie. 
  • Zioła jeszcze dodam.
    Az kwiatów macierzankę i lawendę (pięknie pachną), Godetien (nie wiem, jak się nazywają po polsku, ale mają tę zaletę, że są zupełnie niewymagające i przy tym ładne), Balsaminen (też ładne i nadają się do uprawy w tej nienasłonecznionej częsci balkonu).
  • Na opakowaniu masz zwykle instrukcję. Ja akurat zrobiłam większe zamowienie w tym sklepie ebayowym: http://stores.ebay.de/pflanzenundernten?_trksid=p4340.l2563 . Przy każdej roślinie jest opis, kiedy sadzić i w jakich warunkach glebowych.
  • Monika, a ona te pomidorki z sadzonek czy z nasionek?Bo ja posiałam,ale póki co takie to wiotkie i małe,że jakoś nie widzę tych pomidorków-mimo, że to te mini...
  • Ja miałam koktailowe z nasionek, wg. opisu, z 3 krzaczków wyrosło mi 7 sztuk:) ale chyba zbyt późno je rozsadziłam do korytek. W każdym razie zniechęciłam się
  • No i słuchaj, jak Ci wyrosły te tyci z nasion, na 2,3 cm to pozwoliłaś temu rosnąć, czy przerzedziłaś?jak gęsto?
  • Ja kupowałam zawsze rozsadę pomidorow niskopiennych (zwyklych).Jak podrosły pryskalam raz miedzianem .Pięknie owocowały i były użyteczna ozdobą balkonu. (W zeszłym roku mogłam pierwszy raz posadzić nie na balkonie tylko w ogródku,ale też w donicach i nie opryskałam.Lato było deszczowe i moje piekne krzaki z kwiatami i  mnóstwem małych owoców padły na zarazę ziemniaczana w ciągu 2 dni - aż oczom nie wierzyłam!)Na balkonie mialam też poziomki i zawsze podstatowe ziola - pietruszkę, szczypiorek, bazylię.

    Z kwiatow polecam werbenę i lobelie.Pszczółki ją uwielbiaja. i oczywiście lawendę.A jeśli ktoś chce mieć pewnik ,to niezawodne są pelargonie  bluszczolistne ( tylko trochę zwisające).Ostatnio  kupiłam takie sobie sadzonki w tesco i mialam przepiekny balkon aż do mrozów!Z nawozów stosuję florowit do kwiatów -niezawodny i biohumus do warzyw.

  • Ale wszystko zalezy tez od tego na jaka strone ten balkon jest. Jak za malo/ za duzo slonca jest to jedne rosliny urosna, a inne pozdychaja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.