Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Żydowska pascha w mojej parafii "pięknym wprowadzeniem do Triduum Sacrum"

edytowano marca 2012 w Arkan Noego
image
«13

Komentarz

  • Niestety mam już inne plany.
  • edytowano marca 2012
    image
  • Mniam mniam.
  • ale czy aby koszerne ?!
  • Kremówkowe ;P
  • jak będzie pejsakówka to może wpadnę
  • Bez komentarza....
  • Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?
  • No to poproszę ten chałat :D
  • Ale fajnie było. Ręka w rękę jak jedna wielka rodzina...  "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma niewolnika, ani człowieka wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety. Wszyscy bowiem jesteśmy kimś jednym w Jezusie Chrystusie." Co z tego, że nie wszyscy uznają Go za Boga...Cieszmy się Alleluja :D Pan zmartwychwstał, lub zmartwychwstanie, albo coś takiego. Szema Israel, Allah Akbar!
  • Tym cytatem z Pisma świętego chciano zamknąć nam usta ;)
  • mona: Brak Ci miłości i nie ma w Tobie Ducha. Przeciez te wszystkie anatemy za uczestnictwo w żydowskiej Passie to ze "zmurszałych ksiąg" i "nie na dzisiejsze czasy".
  • Naczytaleś się studenta teologii i mądry jesteś... Co lepsze, ksiądz, który organizował to przedsięwzięcie powiedział mniej więcej to, że możemy postawić go przed wszystkimi komisjami watykańskimi, które nalożą na niego kary kościelne, a on i tak wie, że dobrze robi :P Szkoda, że go nie nikt nie nagrał, bo nie uwierzą nam... Straszą lefebrystami, a sami się podkładają... 
  • a ja z chęcią bym poszła.

    i w ogóle o co chodzi

  • Nie wiem czy ma to dla Was jakieś znaczenie, ale Żydzi Mesjańscy - o ile dobrze kojarzę- to grupa Żydów który uznali Jezusa za Mesjasza. Lata temu byłam przypadkiem na spotkaniu z nimi u Dominikanów w Poznaniu. Przez ogół Żydów są mocno prześladowani... 
  • @Barbaro: to dużo nie zmienia. skoro uznali Jezusa za Mesjasza tzn, że się ochrzcili? A skoro się nie ochrzcili to słabo coś z tym uznaniem.
  • i w ogóle o co chodzi

    O to, że to jest katolikom zabronione. Równie dobrze można iść do meczetu i powrzeszczeć Allah Akbar  albo do Nergala na koncert.
  • Uznają Chrystusa za Mesjasza, ale nie za Boga :D 
  • @Mona, oni wierzą w Trójcę.

    Z książki  Schiffmana: 

    "Wiara w trójjedyną naturę Boga nie jest jakimś marginalnym zjawiskiem w środowisku
    mesjanistycznym, ale wyznawana jest przez każdą mesjanistyczną organizację"

    @Gregorius: Nie wiem, czy obmycie którego dokonują można nazwać chrztem- raczej nie.

    Chodziło mi tylko o to, że to nie do końca jest wpuszczenie judaizmu do Kościoła Katolickiego. Nie żebym twierdziła, że wszystko jest OK. Jednak myślę, że z nimi akurat dialogowanie Kościoła jest jakby bardziej po drodze.

    Jak kogoś temat nurtuje, to tutaj: http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ksiazki/resztkaizraelapowraca.pdf można poczytać książkę Michaela Schiffmana

  • @Barbara: może by warto dialogować, ale ja nie widzę w tej akcji żadnego dialogu, tylko pokazywanie parafianom błędu jako normy. Może odpowiedniejszą formą dialogu byłoby namówienie tych mesjanizujących na odmówienie 10 różańca? 
  • i tym sposobem Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski został TW lefebrystów ;)
  • edytowano marca 2012

    a ja z chęcią bym poszła.

    i w ogóle o co chodzi
    O to, żeby wykazać, że Kościół posoborowy jest w rękach masonów, homoseksów, opętanych przez złego ducha lub chociaż idiotów.
  • "Teologia judaizmu mesjanistycznego oparta jest na teologii ewangelicznej (ang. evangelical theology), jednak w odróżnieniu od niej, kładzie duży nacisk na nieprzemijalność przymierza, jakie Bóg zawarł z narodem wybranym, czyli Izraelem"

    Czyli kolejna inicjatywa żydów, która ma osłabić chrześcijaństwo.
  • Bereniko, im wiecej wiem, tym czeciej mysle, ze tak jest. I wcale nie chce mi sie smiac.
  • edytowano marca 2012
    Barbara. Skoro ci żydzi wierzą w Trójcę świętą i Chrystusa, to po kiego obchodzą tę Paschę...
    Edit. Doczytałam post Maćka, który to mniej więcej wyjaśnia :D
  • bo kochaja Tradycje ;)
  • edytowano marca 2012

    ProMama, dobre  :)

    Mona, nie wiem. Może nie doczytali, że nie ma już Greka ani Żyda... ;)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.