Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

konto internetowe

edytowano kwiecień 2012 w Pomagajmy sobie
Potrzebuję osobistego konta internetowego. W jakim banku warto je założyć?
Doradźcie, proszę!

Komentarz

  • No...do moich wasnych interesów ;). Coby robić jakieś operacje, nie obciążająć wspólnego konta z mężem. Mam pewien pomysł na "biznes" (ech, jak to szumnie zabrzmiało!). A do tego potrzebuję mieć konto. 
    Słyszałam, że mbank jest ok.
  • tak, maz ma w mbanku i mowi, ze ok
  • Goska,ostatnio jestem specjalistą od kont osobistych;). Napisze maila,ale dopiero wieczorem,ok?
    Żaden bank nie a konta za 0 zł. W każdym sa jakieś ukryte opłaty. 
    Zastanowiłabym sie nad Mbankiem i ING.
    Napiszę później.

    :-B
  • Ja znam bank za 0 zł: moja skarptetka
  • edytowano kwiecień 2012
    A czy karta jest konieczna? Można z niej zrezygnować?
    Bo w sumie na karcie mi nie zalezy, ponieważ korzystam z innej. A w przypadku tego konta chodzi jedynie o transakcje internetowe.

  • my mamy w Millenium. Miałam w millenium też konto biznesowe, ale zamknęłam je ostatnio (przez 6 miesięcy prowadzenie konta było za darmo). Karty do niego nie miałam, nie była mi potrzebna.
  • W Mbanku bez karty nie ma opłat. Szybko i przyjemnie i można sobie mnożyć konta. My np. założyliśmy jedno a potem, zrobiliśmy jeszcze 2 podkonta - fajna sprawa.

  • ja mam w ING
  • Tylko nie rób w Pekao S.A. - ja mam (jeszcze) i nie polecam. 
  • Ja znam bank za 0 zł: moja skarptetka
    hehe 100% uczciwości... bez żadnego tam prania...
  • TawTaw
    edytowano kwiecień 2012
    Ja mam w starym poczciwym polskim volkswagen banku...
    Lp Operacja Częstotliwość www IVR konsultant
    Operacje na rachunku
    1 Otwarcie rachunku jednorazowo 0 PLN
    2 Prowadzenie konta
    Pakiet Standard
    miesięcznie
    0 PLN
    Pakiet Srebrny 10 PLN
    Pakiet Złoty 20 PLN
    3 Wpływ na rachunek w PLN każda transakcja 0 PLN
    4 Przelew wewnętrzny każda transakcja 0 PLN 0 PLN 1 PLN
    5 Przelew zewnętrzny każda transakcja 0 PLN 0 PLN 2 PLN
    6 Przelew do ZUS (opłata za jeden przelew bez względu na ilość jego składników) każda transakcja 0 PLN n/d 5 PLN
    7 Przelew do US każda transakcja 0 PLN n/d 2 PLN
    8 Zdefiniowanie, zawieszenie, wznowienie, modyfikacja zlecenia stałego (w tym do ZUS, US) każda operacja 0 PLN n/d 2 PLN
    9 Zakończenie zlecenia stałego (w tym do ZUS, US) każda operacja 0 PLN n/d 0 PLN
    10 Realizacja zlecenia stałego każda transakcja 0 PLN
    11 Ustanowienie przelewu wzorcowego każda operacja 0 PLN n/d 0 PLN
    12 Wypłata gotówki w kasie Banku (wypłata do łącznej kwoty 40 000 PLN dziennie nie wymaga
    uprzedniego zgłoszenia) każda transakcja 0 PLN
    13 Wypłata gotówki w kasie Banku w łącznej kwocie powyżej 40 000 dziennie bez uprzedniego
    zgłoszenia 24 godziny przed wypłatą każda transakcja 0,50%
    14 Niepodjęcie w terminie awizowanej kwoty każda operacja 50 PLN
    15 Wysokość wypłacanych odsetek przy zerwaniu lokaty terminowej każda transakcja 50% odsetek należnych za okres
    utrzymywania środków na lokacie
    16 Wysokość wypłacanych odsetek przy zerwaniu Lokaty Plus Certyfikat każda transakcja 0 PLN
    17 Założenie blokady na rachunku każda transakcja n/d n/d 50 PLN
    18 Wysokość należnych Bankowi odsetek w przypadku powstania niedozwolonego salda debetowego
    na rachunku każdorazowo 18% (w skali roku)
    19 Opłata za upomnienie w przypadku braku spłaty niedozwolonego salda debetowego na rachunku każdorazowo Pierwsze upomnienie 20 PLN
    każdorazowo Kolejne upomnienie 40 PLN
    20 Wydanie i użytkowanie tokena do Konta e-direct rocznie 0 PLN
    21 Wydanie i użytkowanie tokena przez pełnomocnika do rachunku rocznie 36 PLN
    22 Wydanie nowego tokena w miejsce utraconego lub uszkodzonego z winy Klienta każda operacja 100 PLN
    23 Opłata za niezwrócenie tokena lub zwrócenie uszkodzonego z winy Klienta każdorazowo 100 PLN
    24 Opłata banku pośredniczącego za obsługę przelewu przychodzącego z zagranicy
    (przy wykorzystaniu kodu SWIFT INGBPLPW) każda transakcja 40 PLN

    Te 36zł rocznie to właściwie jedyny koszt... przelewy robie przez internet za darmo(czyli ta pierwsza podana kwota, czyli 0zł przy opisie transakcji), jedyny mały problem to czasami limity jednorazowego przelewu i dzienne.

    Karte mam na prywatnym małżonki (płatna co iles tam lat) przelew z jednego na drugie trwa chwile.
  • Mam konta w Pekao SA i w Multibanku. W tym pierwszym podoba mi się możliwość wypłat w wielu bankomatach. W tym drugim bardzo mi się podoba system autoryzacji przelewów bezpłatnymi SMS-ami.
  • Od kilku lat mam konto w PKO BP Inteligo Nie narzekam. Opłacam rachunki, robię przelewy, wszystko z neta w telefonie.
  • ja z PKO BP zrezygnowałam po tym, jak załozyłam sobie konto w mbanku celem oszczędzania i zobaczyłam, ile naprawde bank mi zjada co miesiąc.. To było jakieś 2 lata temu, może teraz jest inaczej. Ale ja, póki co, jestem bardziej zadowolona z mbanku niz z PKO BP.
  • Goska,ostatnio jestem specjalistą od kont osobistych;). Napisze maila,ale dopiero wieczorem,ok?
    Żaden bank nie a konta za 0 zł. W każdym sa jakieś ukryte opłaty. 
    Zastanowiłabym sie nad Mbankiem i ING.
    Napiszę później.

    :-B
    MamaMika, czekam na twoje opinie.
  • edytowano kwiecień 2012
    ja mam w ING
    Sylwunia, jesteś zadowolona?
    Są jakieś opłaty?- Gdzieś się doczytałam, że płaci się za wyciagi.
  • A jak jest w multibanku?
  • my mamy w mbanku i polecamy
  • Rzecz w tym, że w mbanku już nie moge założyć, bo mamy wspólne z mężem- jak sie okazuje jest jakiś limit. Wczoraj byłam w mkiosku i doopa. Rozważam więc inne opcje.
  • edytowano kwiecień 2012
    ja mam w ING
    Sylwunia, jesteś zadowolona?
    Są jakieś opłaty?- Gdzieś się doczytałam, że płaci się za wyciagi.
     nie wiem jak jest z wyciągami 
    nie potrzebuję
     poza tym w sieci mozna wszystko na biezaco sprawdzać. po co ci wydruki?

    opłata jest za kartę, jeśli nie wykonam transakcji za 100zł miesięcznie 

  • o doczytałam , że asia też o ING pisała :) 

    moje jest typowo internetowe, w banku moja noga nie postała :)
  • A czy ta karta jest obowiązkowa? Bo ja się nastawiam jedynie na operacje internetowe.
  • W ING autoryzacja przelewu bezpłatnym smsem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.