Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książka na ślub

edytowano kwietnia 2012 w Czytelnia
Niedługo moja niegdyś mi bliska osoba weźmie ślub cywilny i poleci do Anglii pracować z mężem na dom. Niby ślub kościelny ma być za rok. Oboje pochodzą z "katolickich" rodzin ale ona rzadko bywa w kościele a on wcale i on miga się od ślubu kościelnego. Chciałabym im dać jakąś książkę z tych wyjątkowych, które mogą coś zmienić w życiu, w świadomości, no chociaż poruszyć dać do myślenia. Proszę o rady.

Komentarz

  • "Kobieta, boska tajemnica" Joahim Badeni. Krótka, ale całkiem mocna. Może nie bezpośrednio o ślubie/narzeczeństwie, ale dużo nawiązań. W formie wywiadu, przyjemnie się czyta.

    Właśnie przeczytałam, więc to mi pierwsze przyszło do głowy ;).

    Mocniej na mnie "zadziałało" "Wyjście awaryjne" Jakimowicza, też forma wywiadu, a właściwie wywiadów - każdy rozdział z innym człowiekiem. Ale to raczej tak "ogólnorozwojowo", tu dużo tematów było poruszanych raczej.
  • Nie jest dobrze "zmuszać" do Ślubu kościelnego ludzi, którzy nie będą umieli go szanowac.
    Większa szansa zbawienia bez Sakramentu niż z Sakramentem zlekceważonym. Z ust Kościoła słyszałam.

    Pulikowskiego "warto uratowac małżeństwo"
    Myślę że prędzej czy pózniej im się przyda 
    :P
     

  • O, dobry temat.

    W przyszłym miesiącu ślub kuzyna. Z zaproszenia wynika, że kościelny. Kuzyn mieszka i żyje ze swoją dziewczyną od... 8 lat? albo i więcej. Ślub kościelny zdaje się ze względu na rodzinę narzeczonej (mama kuzyna czyli moja ciotka skomentowała raz, że przyszły teść jej syna marudził, że tyle są razem, a tu ślubu ani widu ani słychu)

    Nie widzieliśmy się lata, bo nas po świecie rozwiało. Na ślubie nie będę.

    Wysłać im w prezencie jakąś książkę? Jaką? Jest w ogóle sens usiłować trafić do młodych wykształconych z duzych miast i do tego na emigracji?
  • Pismo Święte jest jak najbardziej szczególną książką i wyczytać można z niego wiele życiowych rad...
  • Jeśli nie padną tu kolejne propozycje to chyba zdecyduję się na to Pismo Święte. Może jednak jeszcze ktoś rzuci jakiś pomysł. Ślub tuż tuż.
  • edytowano kwietnia 2012
    Niedługo moja niegdyś mi bliska osoba weźmie ślub cywilny i poleci do Anglii pracować z mężem na dom. Niby ślub kościelny ma być za rok. Oboje pochodzą z "katolickich" rodzin ale ona rzadko bywa w kościele a on wcale i on miga się od ślubu kościelnego. Chciałabym im dać jakąś książkę z tych wyjątkowych, które mogą coś zmienić w życiu, w świadomości, no chociaż poruszyć dać do myślenia. Proszę o rady.
     
    "Samo życie" Wandy Półtawskiej !!!

    Ta książka to tak wielki strzał w dziesiątkę, że nikt z tutaj wypowiadających się nie może polecić nic lepszego. Podarowanie im innej książki (jakkolwiek wspaniała by nie była) byłoby wielkim nieporozumieniem, bowiem ta tylko książka jest niczym lek na receptę przepisany na chorobę, której wszelkie objawy zostały tu opowiedziane.

    Wybrane fragmenty i spis treści można zobaczyć tutaj http://rodzinna.pl/samo-zycie-p-608.html

    Najważniejszy fragment zapodaję poniżej:

    image
  • Dzięki za ten pomysł, kupię na pewno i sama przeczytam za nim dam :)
  • edytowano maja 2012

    Urzekająca. Odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy

    KSIĘGA ODPOWIEDZI NA TRUDNE PYTANIA DOTYCZĄCE ŻYCIA


    albo książka Józef witko 

    uzdrawiająca moc ducha św

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.