Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KATARZYNO! proszę o radę,9 mies.niemowlę...

edytowano kwiecień 2012 w Pomagajmy sobie
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Na oko, to faktycznie mało tego moczu. Warto się zastanowić na ile ilość tego moczu jest adekwatna do ilości spożywanych płynów. Jeśli bilans wodny się zgadza (przyjmuje tyle, co wydala), to po prostu za mało płynów dostaje. Jeśli bilans się nie zgadza (mniej sika niż przyswaja płynów), to nie zwlekałabym z wizytą u lekarza.
  • Obserwój stan Malucha. Gdyby się pogorszył (gorączka, ospałość, rozdrażnienie, wrażenie, że dziecko cierpi, obrzęk, dalsze zmniejszenie się ilości moczu itp.), to nie zwlekaj z udaniem się do najbliższego szpitala na IP. Mam nadzieję, że do poniedziałku nic się nie wydarzy i doczekasz spokojnie do planowego badania. Oby wyszło pozytywnie. No i mógłby człowiek zacząć normalnie sikać i by było po sprawie...
  • Oj, słodzonej wody jednak radziłabym unikać. Jeśli jest zastój moczu, to podawanie cukru zwiększy ryzyko infekcji bakteryjnej układu moczowego. Jeśli coś do picia po za mlekiem, to raczej niesłodzony sok żurawinowy z wodą - odkaża układ moczowy. 284 g moczu na dobę, to mało. Na pewno, jeśli uznasz, że należy się zgłosić do szpitala, to nie jest to sytuacja, w której panikujesz bez powodu. To moje zdanie. Jeśli sama widzisz, że powodu do paniki nie ma, to możesz czekać do poniedziałku.
  • Rozumiem, że po wyrżnięciu się ząbka ilość sików wzrosła? Jeśli tak, to chyba, faktycznie, nie ma powodu do zmartwień.
    A z ciekawości zapytam - skąd Twój Maluch ma ten kamyczek? Czy lekarze jakieś hipotezy stawiają?
  • A wit. C podawałaś Młodemu?
  • Ponoć przedawkowanie wit. C może skutkować u dzieci złogami w nerkach. Na temat innych suplementów i ich ewentualnego wpływu nie będę się mądrzyć. Ale myślę, że w przypadku kamienia nie zawadzi zadbać o odkwaszenie organizmu. Czyli: dużo warzyw w diecie, kasza jaglana pod każdą postacią i unikanie kurzego mięsa (bardzo zakwasza), a i inne mięso raczej w symbolicznej ilości. Jakby chciał pić wodę z cytryną (nie słodzoną), to tez dobrze odkwasza organizm. I cukru warto unikać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.