Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Biedroń bedzie namawial do odejścia z Kościoła

edytowano maj 2012 w Polityka


W dniach 14-20 maja Robert Biedroń będzie uczestniczył w tzw. II Ogólnopolskim Tygodniu Apostazji. Czym jest "apostazja"? To, mówiąc najprościej, formalne zerwanie związków z Kościołem rzymskokatolickim.

Jak tłumaczy w rozmowie "SE" Biedroń, "mamy do czynienia z dyskryminacją przez Kościół katolicki pewnych grup społecznych". - Duchowni utrudniają wyjście z Kościoła. Ta akcja ma im to ułatwić - mówi poseł Ruchu Palikota.

Krytycznie o pomyśle Biedronia wypowiadają się posłowie Solidarnej Polski i PiS. - To haniebny pomysł Ruchu Palikota. Widać, że tonący brzytwy się chwyta - ocenia szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk.

Komentarz

  • Bardzo mi się podoba ta akcja: pederaści odchodzą z Kościoła. Im ich będzie mniej, tym lepiej.
  • A to muszą dopiero odchodzić? Wydaje mi się, że jeżeli ktoś żyje jak Biedroń, to de facto dawno już odszedł z Kościoła. Akt apostazji to tylko formalność, jak ktoś nie może żyć bez papierkologii, ale w stanie faktycznym nic nie zmienia.
  • I utworzy sobie kościół wyznania biedroniowego, ciekawe czy będzie zbierał na tacę czy na konto?
  • Ale ilu naiwniaków zwiodą... :(
  • Ci naiwniacy i tak tylko robią we "własne" gniazdo. Niech spadają i nie psują statystyk.
  • kopimiści na pewno ich chetnie przygarną. a papierologia przy apostazji faktycznie upierdliwa, zapisac sie łatwo wypisac nie sposób
  • Ale ilu naiwniaków zwiodą... :(
    Nie żartuj, nie ma co żałować ludzi złej woli, ktoś słucha Biedronia i Palikota, daje dowód złej woli.
  • Mnie przeraża że pójdą na męki wieczne, i walczyłbym jak to możliwe do końca o ich dusze.
    Słowem ich się nie przekona, raczej modlitwą oraz przykładem życia.
    Zagadka:

    Dlaczego Mojżesz nie wszedł do Ziemi Obiecanej ?
  • Niech się wypisują! Przecież mocy Sakramentów żaden papier nie wymaże...
  • pies go trącał
  • pies go trącał
    niewykluczone...
  • Mnie przeraża że pójdą na męki wieczne, i walczyłbym jak to możliwe do końca o ich dusze.
    Słowem ich się nie przekona, raczej modlitwą oraz przykładem życia.
    Zagadka:

    Dlaczego Mojżesz nie wszedł do Ziemi Obiecanej ?
    Bo to nie był ten etap, bracie ;)
  • edytowano maj 2012
    image

    Kościół vs Biedroń
  • Ech, R.B. nie jest diabłem tylko naszym bratem, który tak nisko upadł, że zamiast się próbować podnieść jeszcze innych chce na dno ściągnąć. W sumie smutne to.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.