Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedźwiedź czeka

edytowano czerwiec 2012 w Pomagajmy sobie
Mamy zabawkę- ogromnego misia- nie chcę korzystać z pralni chemicznej, bo mały lubi go podgryzać. Czy znacie sposoby na wyczyszczenie go?Jest mocno zakurzony.
 I druga sprawa- gdzie można kupić lekki i tani wkład do maskotek. Mamy kolejnego misia chyba słoma wypchany( sztywny , cieżki) i w żaden sposób uprać go nie można

Komentarz

  • słyszałam, że jako wkład do zabawek dobrze stosować starą poduszkę np. z ikei. te najtańsze szybko się psują, robią się takie kłębki w środku i nie da się na nich spać, a są wypełnione sztucznymi materiałami (mam na końcu języka jak to coś się nazywa, ale nie wykrztuszę), więc nic się w nich nie lęgnie, i można to spokojnie prać. Ja tak parę zabawek wypełniłam, zresztą w kupnych misiach też jest to samo. Ze słomą to ja bym raczej uważała, bo to w sumie jeśli stary, to tam różne żyjątka pewnie można znaleźć.
  • Jakiś czas temu reanimowałam naszego starego misia. Nowy wsad kupiłam w sklepiku, który zajmuje się m.in. czyszczeniem pierza. To były takie sprężyste kulki. Łatwo się napełniało i formowało pluszaka.I zrobił się leciutki!  Można go teraz prać, tylko nasz się do żadnej domowej pralki nie zmieści...wiec i tak nosimy do pralni. :)
  • słomą to ja bym raczej uważała, bo to w sumie jeśli stary, to tam różne żyjątka pewnie można naleźć.
    Maaatko- nie mów tak nawet. Nie jestem pewna czy to słoma, bo pewnie tyle lat(rodzinna pamiątka) nie przetrwałaby, a robale żyłyby chyba wszędzie dookoła miśka.
    Jakiś czas temu reanimowałam naszego starego misia. Nowy wsad kupiłam w sklepiku, który zajmuje się m.in. czyszczeniem pierza. To były takie sprężyste kulki. Łatwo się napełniało i formowało pluszaka.I zrobił się leciutki!
    to taki granulat tak? widziałam na allegro taki wypelniacz do siedzisk-sakw. Myślałam o czymś miękkim, ale może to nawet dobrze, że sztywniejsze- będzie działać na receptory;)
  • O.
    Fajny wątek.:)
    Chętnia także poczytam, bo i u nas wielki misio wymęczony przez Z. czeka na odświeżenie. :D
  • Do wypełnienia poduszek misiów itp stosuje się również taką piankę ( jak do śpiworów i kombinezonów zimowych), gdyby ktoś chciał to mogę popakować i przesłać, moi rodzice wyrzucają tego całe worki.
  • uJa - byłabym chetna na trochę. :D
  • Dobra, dziś lub jutro pojadę do rodziców i jeżeli mają to zabiorę im jeden worek :) to was obdzielę.

    Tylko powiedz mi ile tego chcesz mieć :) bo mogę tez tira podesłać ehhe :) to jest lekkie, można upakować sporo.

    Np. z jednej upchanej reklamówki jednorazowej wypchała 2 króliki, pajaca i jeszcze mi siedzi to gdzieś.

    (jeśli nie mają teraz tych ścinków to trzeba będzie z tydzień poczekać aż się naprodukują)

  • image


    mniej więcej takie coś z kolorowymi nitkami :)
  • Nie, tira to nie. :D
    Ale na 2 - 3 większe jaśki byłabym chętna. :)
  • @uJa,
    ja też bym była chętna.
    Mój osobisty miś, Spłaszczak, czeka na odświeżenie

    Biedaczek, zupełnie się zrobił płaski :(
  • @Haku znaczy odpowiednio do swej nazwy ;)
  • Uja to i ja poproszę na 2 miśki jeśli można
  • @Haku znaczy odpowiednio do swej nazwy ;)
    No tak, ale niedługo jak stanie bokiem, to go nie znajdę...
  • @Haku znaczy odpowiednio do swej nazwy ;)
    No tak, ale niedługo jak stanie bokiem, to go nie znajdę...
    Stanowczo za mało miodku;)
  • dajcie adresy na priv - ale proszę o cierpliwość
    :)
  • To jeszcze raz przypomnę się, bo wielki brudas nadal straszy. Może posypać go kartoflaną? albo sodą? szmatki Jana nie dają zadowalającego efektu
  • benzyna + zapalka  :D
    wielokrotnie promowany sposob na wielodzietnych
  • hahaha, a wiesz , że czasem już miałam ochotę
  • edytowano lipiec 2012
    A ten granulat to jaki jest?
    Bo teraz (u rodziców) śpię na takiej poduszce, której nikt nie chciał, bo chrzęści. Wypełniona właśnie jakimś granulatem. Dla mnie rewelacja! Dawno już żadna poduszka nie pasowała mi tak bardzo, jak ta.
    Może sobie kupię taki granulat i samodzielnie wyprodukuję kilka poduszek? ;)
  • Isa7, czytałam, że brudne szczeniaki (w sensie: żywe zwierzęta ;) ) można czyścić na sucho magnezją z mąką ziemniaczaną (1:1). Przypuszczam, że nieżywemu misiowi to też nie zaszkodzi ;))
  • Temu misiu się mówi ;)
  • Katia nie słyszałam o tym. Szukam magnezji;))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.