Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zapalenie jamy ustnej

edytowano lipiec 2012 w Pomagajmy sobie
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • edytowano lipiec 2012

    A takie fioletowe coś daliście?

    Znalazłam  fiolet gencjanowy daliście? 

    Jeśli ma dużo aft, to trzeba solidnie paszczę wysmarować w środku tym fioletem, trochę farbuje (możesz mieć fioletową brodawkę, ale schodzi później).

    Nystatyna guzik pomoże jak jest dużo aft. 

    A nie chce pić się nie dziwię, to bardzo boli. Może być, że ma afty na podniebieniu i w przełyku. 

    Ten fiolet bardzo pomaga i szybko pomaga, gasi to pieczenie.

  • Roztwór fioletu gencjanowego jest bardzo pomocny przy takich dolegliwościach, ale nalezy bezwzględnie pamiętać, że to musi być WODNY roztwór. Nie spirytusowy.
  • Roztwór fioletu gencjanowego jest bardzo pomocny przy takich dolegliwościach, ale nalezy bezwzględnie pamiętać, że to musi być WODNY roztwór. Nie spirytusowy.
    Tak tylko i wyłącznie1% roztwór Fioletu Gencjanowego.
  • 2 razy dziennie
  • edytowano lipiec 2012
    a jeszcze jedno:
    ile razy tym fioletem posmarować?
    Raz chyba nie zadziałało, ale zdecydowanie jest poprawa.

    Dziękuję.

     
    --------------------

    Sama nie wiem :D smarowałam kilka razy, bo to był ostry stan zapalny jamy ustnej. Zaszkodzić, to chyba nie może. 

  • O to się cieszę, bo ciąglę myślę dzidziusiowi już lepiej. 

    Nie wiem co byś zrobiła bez nas, ale co byś zrobiła bez takich co przeszli aftowe zapalenie jamy ustnej w wieku studenckim ;).?

  • U mnie na afty działa przepłukanie ust przed snem albo roztworem (ale mocnym) Citroseptu, albo płukanie ust świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny (nierozcieńczonym). Zmienia ph w ustach i afty z krzykiem giną.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.