Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maszyna do szycia 2 :-)

13»

Komentarz

  • edytowano lipiec 2012

    @wielorybek - dla mnie też :-) ale wczoraj
    pierwszy raz w życiu
    siadłam do Łucznika , prawie mojego równolatka i wszyłam suwak do dwóch kawałków materiału. Hurrra :-)

    A mama dopiero wczoraj się dowiedziała (ode mnie), że ma specjalną stopkę do wszywania suwaków, bo przez cały ten czas ani razu nie odkręciła stopki podstawowej. A w sumie dużo fajnych rzeczy szyła.

  • a zdjęcia gdzie?  ;)
  • Tak jest! chcemy zdjeć!

    Ja kiedyś skróciłam rękawy z długich na krótkie w koszuli bawełnianej. Nawet na maszynie...miała dobry dzień. Ale nie będę wklejać zdjęć:P

  • A ja kupilam dzis materialw Ikei na zaslony do pokoju. Tzn. maz mierzyl, wyszlo mu, ze 4x2,10 to 4,40 i tak kupil, dopiero w domu to zobaczylam...... No nic, jutro za kare bedzie jeszcze raz do Ikei jechal, jeszcze mu syna  na dokladke dam, zeby zbyt lekko nie mial :))
  • Tu też poproszę - gdyby ktoś miał zbędne kawałki materiałów to chętnie przygarnę, do nauki szycia :-)
  • Podbiję,a co mi tam.
    Dlaczego tylko mechaniczna?
    Ja zaufania do komputerów nie mam, ale się zastanawiam, że może one jednak nie takie złe te maszyny komputerowe?
  • Dopóki sie nie zesują.

    Bo naprawa przekracza cenę następnej maszyny
  • A naprawa mechanicznej nie przekracza?
    W ogóle co za czasy, że sprzęty działają tylko póki mają gwarancję :(
  • Kobiety, ale do czego Wam maszyny jeśli markowe ubrania można kupić dosłownie w cenie guzików w lumpeksie? Pytanie niezłośliwe, tak czytam Was i dumam. 
    Mnie bardziej do zszywania niż szycia :D
    Maszyna jest głównie potrzebna do: skracania spodni męża, łatania spodni synów, wymiany zamków w kurtkach i różnych innych drobnych napraw.
     Do szycia ubrań, to się nawet nie przymierzam, ale obrusy, zasłonki, pościel? Myk-myk i gotowe.
  • @Wanda, ja bym chciała się nauczyć prostych rzeczy. Właśnie tak, żeby coś podłożyć (i nie chodzić do krawcowej i odbierać później, wkurzające takie chodzenie za byle pierdołą), zszyć, może coś prostego uszyć. A w planie dalszym może nawet coś poważniejszego uszyć. Takie tam marzenia kury domowej ;)
  • Faktem jest, że tanich ubrań nie brakuje i szyć ciuchów do chodzenia na co dzień nie ma sensu, bo więcej wyda się na materiał. Aaaale ale już np ładną sukienkę, wyglądającą na taką " z wyższej półki" opłaca się uszyć samodzielnie. Ja tutaj widuję na wystawach kiecki, które wyglądają jak niektóre eleganckie modele z burdy, w cenach od 200 euro wzwyż- nawet jak się zaszaleje z materiałem, i tak wychodzi dużo dużo taniej.

    Dochodzi jeszcze kwestia satysfakcji, że się coś zrobiło samodzielnie :)
  • Stałam się dumnym właścicielem Łucznika Milena 419 :)

    Biorę się za przerabianie wszystkiego co się da na wkłady do pieluch dla Feli.
  • Pod koniec miesiąca będą w Lidlu maszyny do szycia:
  • a warta coś ta maszyna? ktoś coś wie?
  • Poczytałam trochę o tych maszynach i tez mam pytanie. W starym łuczniku miałam regulację docisku stopki i regulację naprężenia nici i dobrze mi się z tym szyło. W brother i juki nie ma tego w opisie. Można bez tego szyć firanki i skracać jeansy czy jest problem? Maszyny które to maja to juz za ok 1000zł.
  • Pfaff Ambition 1.0 maszyna do szycia

    Nasza cena:na amazon po EUR 699,00 + EUR 18,9 za wysyłkę do Niemiec    https://www.amazon.de/Unbekannt-4250229847153-Pfaff-Ambition-1-0/dp/B0058OAGQG/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1488808951&sr=8-7&keywords=Pfaff
    a na allegro po cena 3999zł
    http://allegro.pl/pfaff-ambition-1-0-prezenty-walter-radom-i6720119512.html

    ktoś może cos o tej maszynie i skad ta roznica w cenie?
  • Jeżeli chodzi o takie maszyny

    to jak gość wspomina w 1:40 na europe sa lepsze materialy niż na stany

    może dla allegro tez robia lepiej niż dla amazonu
  • Mialam nowego polkomputerowego Lucznika. Dzialal fajnie, 3kę moworodków obronił (bo ja mam chęć na szycie tak jakoś od połowy ciąży), trochę pościeli i zasłon też, aż się popsuł: nie działają ściągi, do których trzeba wcisnąć 3, 4 albo 5 (czyli na przykład zwykły zygzak), a do tego dziać mi urwał boleć, na którym trzyma się szpulka. Niby głupota, ale nierówno szyje i rwie nitkę przez to. 
    Marzyłam o patchworkach i ślinilam się na Janome, aż mi w końcu fb zaproponował sklep z powystawowymi maszynami, i to jeszcze na wygodne raty. Zaraz moje urodziny, maszynka przyjdzie jutro:) :) :) :) jeden z ich podstawowych modeli, ale dzieki temu jest szansa, ze sie latwo nie zepsuje,  tych fikusnych sciegow i tak nie uzywalam za bardzo. Ciąża się kończy, ale szczęśliwie mam tym razem macierzyński, więc może jeszcze coś powstanie! Mam nacięte kawałki na super patchworkowy kocyk (nigdy za dużo kocyków!), chyba się pochwalę jak mi wyjdzie. 
  • @quoda a dałabyś namiar na sklep?
  • Kupiłam dziewczynkom janome. W ciągu 2 miesięcy trzy razy wracała do serwisu.  Bez sensu. Szyja na mojej maszynie.
  • kasha powiedział(a):
    @quoda a dałabyś namiar na sklep?
    https://www.britishsewingcentre.co.uk/collections/sewing-machines

    Jeszcze nie przyszło, więc nie mogę polecać sklepu, ale ma przyjść w tym tygodniu. Odezwę się jak przyślą, czy wszystko było ok. 
    Podziękowali 1kasha
  • @quoda i jak maszyna? Jaki model kupiłaś?  Sama szukam teraz dla siebie i stąd moje pytanie 
  • Wiem że było ale nie mogę znaleźć, jaka maszynę polecacie dlabdziewczynki.?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.