Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zapalenie krtani u dziecka

edytowano lipiec 2012 w Pomagajmy sobie
Możecie doradzić jakieś środki wspomagające w chorobie? To nasz pierwszy raz. Lekarka nas przed chwilą nastraszyła scenariuszem zaciskającej się krtani, ale przyznała, że antybiotyk tu na nic. Więc wyszliśmy ino z diagnozą.
Córce łamie się głos i tyle objawów, gorączka była przedwczoraj.

Komentarz

  • Chłodne i wilgotne powietrze ułatwia oddychanie i zmniejsza obrzęk gardła.
    Jeśli rzecz nie ma podłoża alergicznego, to scenariusz z zaciśnięciem się krtani możesz spokojnie włożyć między bajki.
  • Katarzyno, jesteś cudownie niezawodna:-) przyznaj się, jakiś czujnik podłączony do komputera? Nie wiem z tą alergią. Z (4 lata) nie jest alergiczna. Choć... od tygodnia mamy psa... A czy gorączka pojawia się przy alergicznym zapaleniu? Przekraczała 39 w 1. dobie.
  • Nam pomagał prysznic w łazience zostawiony(ciepły ) by tam naparowalo i wtedy z 15 min oddychać,tez inhalator z sama woda-solą fizjologiczna.Na noc 2 garnki z wrzatkiem i ziolami by parowalo.
  • Od parujących garnków lepsze mokre prześcieradła albo tetrówki rozwieszone wokół łóżeczka, bo nie dają ciepła, a do oddychania przy zapaleniu krtani lepsze chłodne powietrze. Zimą, to się takiego delikwenta ubiera ciepło i na balkon wystawia ;-)
    Jak była gorączka na początku, to w etiologię alergiczną jakoś trudno mi uwierzyć. Na infekcję wygląda. Samo przyszło - samo przejdzie. Tylko można dziecku oddychanie ułatwiać, żeby się nie męczyło bez potrzeby.
  • Przepraszam Kingo za pisanie w Twoim wątku, ale nie będę już zakładać nowego, bo objawy podobne :)

    Młody wrócił w środę późnym wieczorem z kolonii. Czuł się b. dobrze.
    Następnego dnia od rana uskarżał się na ból głowy ( nie miał nawet duzego apetytu- co u Niego nie spotykane i dla nas jakiś znak, że coś nie tak ). Z każdą kolejną godz. czuł się gorzej, wieczorem gorączka 40,3 st., dałam Mu pyralginę taką saszetkę- taką mi dali w aptece, że niby ma szybsze działanie, i kazali podawć co 6 godz, i tak też podawaliśmy . Cały dzień osowaiły przeleżał pod kołdrą, skarżył się na duży ból gardła ( nawet przy połykaniu śliny )  i ból pleców, tak mniej więcej pod łopatkami i pomiędzy nimi.
    Dziś już trochę lepiej, ale nadal bardzo boli Go gardło ( łyka strepsils intensiv ), gorączki już nie ma.

    Do lekarza jak pójdę to z automatu pewno zaraz antybiotyk , nie chcę Mu podawać żadnych antybiotyków, bo średnio dwa tyg na dwa miesiące ma już antybiotyk podawany ( ucho )

    Co mogę Mu jeszcze dawać, coby Mu ulżyło.
    Pije herbatę z cytryną i miodem, rumianek, łyka ten strepsils

    Dodam tylko, że w autokarze ( jechali ok 26 godz ) była załączona klima, więc myślę, że to też mogłoby być od tego.
  • @hipolit my z wojaży przy temperaturze na zewnątrz ponad 40 stopni wsiadaliśmy do klimatyzowanych autobusów, tubylcy w polarach i pozwaijani w koce, my w swetrach, zimno jak cholera, po powrocie mieliśmy ogromne bóle gardła i duży katar.
  • Tak właśnie myślałam, choć nigdy nic Młodemu ani nam nie było z powodu klimy, nawet kiedy była ustawiona na najniższym poziomie 
    Ale  u siebie wiemy, że filtry i wszystko poczyszczone i jest ok
  • U nas pamietam maluch glowa do lodowki ;) lub na balkon :)
  • Niestety przyczyny niebezpiecznej duszności u dziecka nie muszą być tylko alergiczne . Jest jeszcze podgłośniowe zapalenie krtani, zwykle występuje do 3 roku życia, ma wirusowe tło i może grozić niebezpieczną dla życia duszności. Najlepsza jest inhalacja zimnym powietrzem - z tego, co da się zrobić w domu.
  • Na szczęście u nas dziś już głos wrócił, pojawił się katar i teraz mamy już z górki:) dzięki za odzew!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.