Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dieta antynowotworowa

edytowano lipiec 2012 w Pomagajmy sobie
Jak w temacie. Niestety temat nowotworu dotknął bliską mi osobę. Co nieco obiło mi się o uszy , ale są to strzępy informacji. Co jest dobre, co szczególnie polecacie żeby wzmocnić organizm, przed czekającą chemio lub radioterapią.

Komentarz

  •  Buraki, buraki i jeszcze raz buraki.

     

  • Doroto napisz do Agaski.
  • Polecam książkę "Antyrak", nie pamiętam autora-sporo cennych informacji
  • To ja jeszcze dodam poradnik Janusza i Barbary Pić "Możesz wygrać z rakiem i alergią" polecany już w innym wątku. Sporo cennych informacji.
  • Gdyby to kudzu było takie dobre na wszystko ( było tu polecane na różne dolegliwości ) to na świecie nie było by już chorych ludzi a ten kto to wynalazł byłby najbogatszym człowiekiem świata :)
  • ze strony 
    http://www.kudzu.pl/


    Produkt Kudzu Root nie posiada statusu leku i nie może być jako taki 
    stosowany. Nie zaleca się stosowanie produktu zamiast przepisanych leków.

      
  • Z tym kudzu to pewnie tak jak z żyworódką ... >:D<
  • edytowano lipiec 2012
    "Antyrak" autor: David Servan-Schreiber. Mam tą książkę i polecam tylko i wyłacznie jako poradnik dot. odżywiania. Autor niestety poleca jogę mantry i różne takie szkodliwe praktyki. Trzeba umieć przecedzić wiadomości z tej książki.

    Jeżeli chodzi o buraczki czerwone to trzeba pić surowy sok. Tylko surowy sok zawiera enzym bromelainę oddziałującą na komórki nowotworowe. Ten sam enzym w większej ilości znajduje się w surowych ananasach których nazwa systematyczna pochodzi od zawartości tego enzymu (rodzina bromeliowate (Bromeliaceae))
  • Gdyby to kudzu było takie dobre na wszystko ( było tu polecane na różne dolegliwości ) to na świecie nie było by już chorych ludzi a ten kto to wynalazł byłby najbogatszym człowiekiem świata :)

    To już lepiej zapobiegliwie jeść systematycznie czosnek, może nie leczy z raka ale też nie zaszkodzi....
  • Therapia Gersona- polecam.
  • Terapia Gersona jest bardzo skuteczna, ale pobyt w klinice (jest np na Węgrzech) jest b. drogi, a w domu dla chorego musiałaby być osoba, która by to wszystko robiła. Tym niemniej warto stosować jak najwięcej zalecen od Gersona. Odstawić w całości (przy chorobie nie ma, że trochę można, bo to tylko oszukiwanie siebie) cukier, mięso, nabiał, jaja, wszystko, co przetworzone i rafinowane (oleje, biała mąka, ryż, makaron, oczyszczone kasze). Nie spożywać produktów pochodzących z fabryk jak soki, pasty, zupy, mrożonki, szybkie dania, ciasteczka, etc. Jeść produkty pochodzące z ogrodu, pola, lasu. Wszystko przygotowywać w domu, nie jadać gotowego jedzenia. Podstawą mają być warzywa, bardzo ważną grupą są warzywa zielone, jak kapusta.
  • Doktor R. zaleca buraki.
  • Tak, buraki są bardzo polecane. Ogólnie dieta ma być prosta, domowa. Do tego warto wyzbyć się z domu tyle chemii, ile się da. Wszystko, co nie jest koniecznie potrzebne, typu płyn do płukania tkanim (ubrania mają kontakt ze skórą, przez którą chemia dostaje się do organizmu), wszelkie spraye do okien, kafelków etc. Niektórzy twierdzą, że i tak chemia nas otacza, jest w każdym produkcie, więc to nie ma sensu. Ma sens, bo pewne składniki kumulują się w organizmie, warto więc starać się, by było ich jak najmniej. W jedzeniu najwięcej chemii ma mięso, najmniej warzywa. Chory organizm powinien być maksymalnie odciążony i powinien dostać wsparcie w walce z chorobą.
  • kudzu polecane jast na nałogi   np alkohol  i papierosy

    powiem ze co do alkoholu jest skuteczny 
    a co do papierosów to nie wiem bo nie pale i co zauważyłem jeszcze  to leczy nerwy poprawia humor
    Prof. dr hab. med. Jan Niedworok

    Akademia Medyczna w Łodzi

    http://www.kudzu.pl/materialy/prof_niedworok.html



  • Krzysiu czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem chodziło mi o dietę antynowotworową , a nie antyalkoholową. Jeżeli znasz zioła o działaniu antynowotworowym dostępne w Polsce to napisz.

  • Terapia Gersona po raz wtóry!
    Właśnie nabyłam książkę i dla zwykłego odtrucia zaczynam stosować.
    Na nowotwory to jedyna nadzieja!
  • pisze  ze kudzu   hamuje rozwój raka 

  • Soki-to podstawa w terapii Gersona ale nie kupne ale samemu zrobione koniecznie z organicznych owoców.I reszta jak pisali inni- wszystko proste,na tym etapie tez lewatywy z kawy organicznej-ale warto dokładnie przeczytać książkę.
  • Z organicznymi owocami i warzywami w Polsce różnie może być. Jeśli kogoś nie stać (a do soków trzeba produktów b. dużo), to brałabym zwykłe. To i tak wielkia zmiana na plus, jeśli ktoś z diety monotonnej, mocno nabiałowej ze śladową ilością warzyw przejdzie na jedzenie bogate w warzywa. Spotkałam się wiele razy z podejściem, gdy chora osoba mówiła, że jej nie stać na organiczne warzywa, więc niczego w swojej diecie nie zmieniała jedząc dalej głównie kanapki z wędliną lub serem.
  • Powiem tak, na pewno dla kogoś kto do tej pory jadł bardzo tradycyjnie taka nagła zmiana w żywieniu może okazać się bardzo trudna, niemniej jednak nie niemożliwa. Mogę to napisać, bo tak jest w przypadku mojej siostry u której zdiagnozowano nowotwór piersi. Po skończonej chemioterapii zrezygnowała całkowicie z mięsa, nabiału, białej mąki (przez 3 miesiące w ogóle wykluczyła gluten) i oczywiście cukru. W jej diecie pojawiły się przede wszystkim warzywa, robi sobie przeróżne pasty do chleba, je też olej lniany dr Budwig i pochłania ogromne ilości natki pietruszki. Kawę pije sporadycznie, a wypijała jej po 8-10 filiżanek dziennie i nie wyobrażała sobie dnia bez tego napoju!
    Przy okazji i ja korzystam z ciekawych przepisów, które ona znajduje w necie
    :)
    W tym miejscu chciałabym też podziękować AniD. za wszystkie jej porady żywieniowe, które znajduję na tym forum. Dzięki Tobie Aniu dużo zmieniło się na plus w diecie naszej rodziny !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.