Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hashimoto- ciekawe

edytowano września 2012 w Czytelnia
Znalazłam dzielę się;)

http://mamowanie.pl/dieta-w-hashimoto/

Komentarz

  • Moja córka (lat 8) ma Hashimoto i żaden lekarz nie mówił nic o diecie. A Wy (chorujące) stosujecie? Widzicie jakaś zależność między dietą a wynikami?
    Ja tylko na chłopski rozum sama się domyśliłam, że trzeba uważać np. z cukrami prostymi. Euthyrox jest diabetogenny. Przyspiesza wchłanianie węglowodanów - pikuje cukier. (sama mam cukrzycę od dziecka. Chorobę zresztą z tej samej grupy - autoimmunologicznych).


  • powiedziałabym, że autorka ma dobre chęci - ale miesza i myli za dużo spraw

    jak znajdę jutro chwilkę to coś więcej napiszę
  • Napisz, napisz... tęskno tu za Tobą ;) 
  • edytowano września 2012
    Moją córkę o to podejrzewali , choć jest chuda ma niedowagę ale też powoli rośnie. Dlatego chodzę z nią do endokrynologa ale hormonów jej nie zapisali.
    Prawdopodobnie po mnie, ja widocznie przekazuję jakieś wady genetyczne, bo objawy takie jak niski wzrost, skłonność do otyłości, zmęczenie bez powodu ( choć potrafię być silna jeśli trzeba),senność w dzień,otępienie umysłowe, cienkie włosy i pękające wzdłuż paznokcie to u mnie występują oraz alergia na wszędzie występujące chwasty. Co prawda nie robiłam badań ale to by pasowało. Kiedyś się zastanawiałam czy to nie są objawy opętania przez diabła bo jak byłam w ciąży właśnie z tą córką to taka jedna walnięta baba na osiedlu rzucała na mnie klątwy, za każdym razem jak mnie zobaczyła z okna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.