Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hałas w Staniątkach :)

edytowano września 2012 w Polecamy
image

To już jutro, ale może krakusy znajdą wolne popołudnie... Wybieramy się całą rodziną. Ktoś jeszcze?

Z zaproszenia poniżej:
"Podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć starodawne pieśni o
marnościach tego świata, o śmierci i wędrowaniu dusz - ku przestrodze,
zadumie i pokrzepieniu wyśpiewane.  
Pieśni dziadów, żebraków, wędrownych śpiewaków.  Rozmyślania nad
 istotą naszego przebywania na tym świecie. Rozważania o grzechu i
wybawieniu, rozmowy Duszy z Ciałem o ulotnościach, Boga z Diabłem o
wiecznościach,  Historie o Świętych i potępionych, wizje straszliwe
Apokalipsy i Sądu nad wszelakimi naszymi uczynkami".

Tutaj szczegóły.

Komentarz

  • Skąd ty Kingo wyciągasz takie delikatesy?
    Do tej pory żałuję, że nie udało mi się wyciągnąć męża na tabor w Becejłach...
  • Bardzo ciekawe, ale mamy już pewne plany.
  • @Kinga - Ty to masz kondycję dziewczyno :D
    Ja jutro mam w planie dotarcie na mszę św. I to niestety będzie na tyle, jeśli chodzi o moje możliwości :-S

    A przy okaji-byłaś w końcu na ktg?
  • @Barbasia, e nie, dzisiaj na ten przykład ponad dwie godziny włóczyłam się z towarzystwem po okolicznych polach. Robię głęboki wdech na skurczu i poza tym jest ok :) Ja w II i III trym to jestem jak nowonarodzona - chyba mi się wszystkie komórki wymieniają wtedy :)))) za to na początku.... uuuu....

    W poniedziałek zerkniemy, wtedy kończy się 41. tc.

    @matka-Olka, bo to moja nieredukowalna miłość: tradycyjna ludowa muzyka i śpiew. Ze wszystkiego wyrosłam, to jedno zostało.

    No nic, jakby kto się jednak wybrał - to niech się przywita z nami :D
  • Rozwaliły mnie te komórki :))

    To w takim razie tylko pozazdrościć :)
  • szkoda, że daleko :-(((
  • Byliśmy, nasłuchaliśmy się pięknego głosu, liry korbowej i niełatwych dziadowskich mądrości :) dzieci wytrwały, nawet częściowo się zasłuchały, starsza przetrawia pieśń o św. Zofiji, swej patronce.

    Bardzo kameralnie było. Z jednej strony nieco szkoda, bo opactwo potrzebuje znacznej pomocy finansowej. To jest rozsypujący się kolos, a piękny.

    Następny koncert 11 listopada. Ponoć chorał gregoriański, ale nie dosłyszeliśmy, w czyim wykonaniu i na jaki temat. Dam znać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.