Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Japonia odpuści  Chiny są za mocne. Chiny pewnie traktują to jako trening wojskowy. A jak się uda to będzie dodatkowy zysk.
  • Też myślę, że się Japończycy przestraszą. A z drugiej strony jakby tam faktycznie były bogate złoża ropy/gazu to jest się o co bić.
  • To nie Japonia jest dla nich wrogiem, oni chcą być pierwszą potęgą na świecie. Widać że powoli ale zdecydowanie zaczynają budować swoją pozycję. Poprzez pieniądze dla UE. Wypowiedź Schmitta o Chinach wiele wyjaśnia oraz deklaracja Niemiec (prawie w tym samy czasie) że będą wspierały Euro w krajach zagrożonych. Za czyje pieniądze ?
  • Chiny potrzebują UE tylko jako potężnego rynku zbytu.
  • Masz jakiś link do tej wypowiedzi Schmitta?

  • Nie będzie. Wojny nie wybuchają o przysłowiowy Gdańsk. Musiał by istnieć jakiś głębszy konflikt a tu go raczej nie widzę.
  • Też mi się wydaje, że spór o dostęp do złóż gazu/ropy to za mało do wybuchu wojny.
  • podobno o dolara,
    tzn. chyba na rebelce ktoś zapodał, że Saddam Husajn chciał przejść na euro
  • Nie wiem czy tam już jakieś wiercenia próbne były, czy nie bo inaczej to jest to gdybanie i pobożne życzenia. Ale coś może geologowie czy inni spece wyniuchali bo inaczej by się tak Japonia i Chiny nie denerwowały.
  • za malo? to w iraku poszlo o cos wiecej niz rope?
    Na pewno o ropę, ale też o spacyfikowanie Iraku, bo lepiej handlować z w miarę przyjaznymi USA i UE krajami takimi jak Arabia Saudyjska, która ma przecież duże złoża ropy. Irak się zrobił nieprzewidywalny to go spacyfikowano.
  • A niezależnie od ropy to Chiny na pewno by chciały, żeby sąsiedzi mieli pietra przed nimi.
  • Często w historii szaleńcy realizują swoje dziwaczne teorie. Może masoni próbują wywołać kolejną wojnę tym razem na tle religijnym ?
    - ateistów z Kościołem Katolickim i protestantami
    - Żydów z Islamem
    - wojna o pokój z radykalnym Islamem

    Tak tylko sobie myślę
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.