Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

oszczędzanie/ polecane

edytowano październik 2012 w Ogólna
mam pytanie...
kupujecie tańsze zamienniki...chodzi mi głównie o spożywkę...suchą i mokrą...
herbatę lipton zamieniacie na coś innego wcale nie gorszego a tańszego?
jak z kawą? jaką lubicie i czy kupujecie tańszą...czy wybieracie lepszą droższą?
jogurty, ryby w puszkach, przetwory


«1345

Komentarz

  • Książkę piszesz na temat żywienia wielodzietnych? Tu tylko jaglanka.
    z góry dziękuję za przeczytanie.
  • Jest tu kilka takich wątków z polecanymi produktami.
  • Zależy kiedy. Czasem kupujemy tańsze rzeczy w Biedronkach/Lidlach itp

    w lidlu wg mnie jest niezła chemia. Jestem wierna płynowi do prania Formil (ok 10.99), mokrym chusteczkom W5 (5.99), płynowi do podłóg (5.99zł)  - jest bardzo wydajny, papierowi toaletowemu (1.69zł)

    Poza tym kupuję tam: masło (82% ok 3.79zł) jogurty naturalne eko (ok 1.09zł), kabanosy drobiowe (7.99zł), kawę mieloną ekspresso w puszkach (9,99zł), batony w paczkach jak milky way (6.99zł), morele suszone (5.99), śliwki suszone (2.49), ter topiony light kółko (2,35zł), ser pleśniowy (4.99zł), mrożonki Brocolli (2.39zł), fasolkę szparagową (nie pamiętam ile teraz kosztuje - chyba 1.79zł)
    i kupę innych rzeczy

    w biedronce kupuję serek wiejski Delicate za 1.39zł (pątnica), kawę cafe d'or (13.99 za 200g), paczkowane chleby razowe (2,39zł), napój sojowy naturalny (3.99zł)

    a ostatnio odkryłam w Lidlu ptasie mleczko lidlowe za 7.99 - jest wyśmienite

    W Rossmanie kupujemy pieluchy babydream.
           
  • u nas idzie dużo mleka (6 os.) 10l. na tydzień kupujemy w Tesco za 2 zł. w kartoniku, krótko terminowe i pieluchy GagaMaxi 54 szt., 26.99 zł

  • w biedronce kupuję serek wiejski Delicate za 1.39zł (pątnica),
           
    Haku  - rozmodlenie nawet tutaj wychodzi- piątnica nie pątnica
    =))
  • mleko na rynku 3zl za 1,5l do tego 5l wody i mamy takie same jak firmowe z biedronki
  • @Taw z tym mlekiem to należy uważać...kiedyś kupiłem "Łaciate" a jak otworzyłem było białe a nie łaciate...wkurzyłem się...
    ;)
  • mieta w ogrodzie. Latem kilka listkow do zo.nej wody
  • mleko na rynku 3zl za 1,5l do tego 5l wody i mamy takie same jak firmowe z biedronki
    5 litrów, to coś skąpo. Daj 10 litrów wody, będzie prawie jak Mlekovita, firmówka!
  •  u mnie w lidlu  masło jest  nie  82%  3.79zł ale   po 82%  3..20zł)
  •  u mnie w lidlu  masło jest  nie  82%  3.79zł ale   po 82%  3..20zł)
    a teraz na polski proszę

  • mieta w ogrodzie. Latem kilka listkow do zo.nej wody
    własna mięta pycha. tylko ogrodu brak
  • kasze, ryż, suszone owoce kupuję na wagę. Owoce i warzywa w hurtowni (giełda) lub rynek, przyprawy na jarmarkach, płyn do prania w rossmanie, chemii nie kupuję, mam takie ściereczki z jakimś włóknem czy coś nie pamiętam i nie chcę reklamować -  ale czyszczę nimi dom, bez chemii. Ubrania w lumpeksach, na wyprzedażach, lidlu oraz jakiś tanich sklepach lub się wymieniam z siostrami. Mięso hurtowo w zaufanym sklepie :D więcej nie pamiętam ;) 
  • Z innego oszczędzania:
    Tam, gdzie mydło w płynie/ szampon/ płyn do naczyń - przejść na pojemniki "z pompką". Zdecydowanie się wolniej zużywa.
    Za to kremy/ balsamy i inne smarowidła kupować w pojemnikach z dużą pokrywką (typu "szeroki słoik"), żeby do końca móc wykorzystać. Z pojemnika z pompką nie da się wszystkiego wykorzystać, chyba, że rozcinając opakowanie (co może skończyć się ranami różnego rodzaju ;) )
    Płynu do prania stosować tyle, ile zalecono (szczególnie jeśli chodzi o tzw. "niemiecką chemię")
    :)
  • Cholercia, chciałam stworzyć wątek o markach własnych pt.wielodzietni w tesco, a tu Luiza mnie ubiegła, no ;)

    Marki tesco polecam mleko i cukier, ale nie mąkę(!). Mają też tanie (1,99)  i niezłe ręczniki papierowe. Chusteczki też w porządku.

    Wszelkie polskie świeżyzny (no dobrze, potencjalnie polskie ;) ) kupuję na bazarze Szembeka, który zdecydowanie reklamuję :D

    ***

    Popieram Kowalkę - mazidła najlepiej w słoikach, ew.tubkach :D
    PS.A detergentów zawsze używam mniej niż zalecają - jak plama ma zamiar zejść, to zejdzie, jak nie, to nie ;)
  • Mąkę kupuję w Lidlu, jemy tylko domowy chleb i nigdy się na 650 nie zawiodłam, cena u mnie 1,50 zł. Płyn do naczyń w hurtowni w opakowaniu 5 l. wychodzi spora różnica, nim myję wszystko co jest do umycia w domu. Warzywa, jaja głównie na rynku dla hurtowników. 
  • O tak, mąka 650 z Lidla jest idealna do domowego chleba!
  • u nas idzie dużo mleka (6 os.) 10l. na tydzień kupujemy w Tesco za 2 zł. w kartoniku, krótko terminowe i pieluchy GagaMaxi 54 szt., 26.99 zł
    Dużo mleka?
    U nas są takie dni, że 5l portafią dziennie wypic. Średnipo 3l!
    My z mężem mleko tylko do kawy. Ale dzieci pija jak wodę. Kupujemy świeże, nie pasteryzowane w sieciówkach.
  • Biedronka
    pieluchy DADA
    ostatnio olej Oliwier
    na jakieś imprezy bardzo rzadko chipsy
    rajstopy
    daleko mamy więc najczęściej tylko pieluchy
  • Nie wiem czy tanie ale polecane
    Wędliny pikok z lidla - szczególnie schab w pasterkach- smakuje jak schab
    a i ostatnio hitem są marchewki bio z lidla. Nie śmierdzą chemią i spalinami przy gotowaniu.
  • edytowano październik 2012
    Ojej, to są marchewki, które tak śmierdzą? Makabra :-& Na moim bazarze takich nie ma :D

    e:przynajmniej nie tam, gdzie kupuję
  • No ja bazarku nie mam w pobliżu, za to te supermarketowe- ochyda. Swince morskiej szkoda dać, o dzieciach nie wspominając. Z biedrony najgorsza. brrr.
  • No ja bazarku nie mam w pobliżu, za to te supermarketowe- ochyda. Swince morskiej szkoda dać, o dzieciach nie wspominając. Z biedrony najgorsza. brrr.
    Szczerze mówiąc, roslinożercom daję tylko ekologiczne ;) To raczej nam nie powinny paskudztwa zaszkodzić, bo i tak nie trawimy tego (moje pieski uwielbiają marchewę :D )
  • Jeśli ma się swój kawałek ogródka, warto zawsze posadzić jakieś warzywa. My mamy :) od pomidorków i ogórków, przez wszelkie korzeniowe, nie dość, że taniej, to dużo zdrowiej, bo niczym nie pryskane ani nie nawożone. Do tego mąka raz na jakiś czas przywożona... z młyna, cena jak z Biedronki a jakość o wiele wyższa. Na mleku nie oszczędzamy, bo przywozimy od "wiejskiej krowy" 3 zł za litr (widać rolnik -biznesmen, ale ciężko uświadczyć u nas rolnika, który ma krowę ), ale za to pyszna śmietanka i zsiadłe mleko, mięso w ograniczonym zakresie, głównie cielęcina -niestety droga, ale tu też jest pewna oszczędność... nie biegamy z alergiami po lekarzach.
  • Haku, w tesco kupowałam we cietwierg huggisy dla Ameli. wyszło 38 gr za pieluchę (coś koło 40 zł za pakę płaciłam)
    Fela ma zdrowe, żydowskie uczulenie na huggisy i pampersy markowe.
    Nie kupuję Toujoursów w Lidlu bo dla mnie strasznie capią jak dziecko raz siknie, a teraz mamy pieluchy dada i Fela wchodzi w midi (mąż przez przypadek kupił) jakieś większe/bardziej pojemne są.
  • Ja za 2l mleka od krowy płacę 3 zł
  • Masz rację, Elfie77 - obecnie mam tylko ziółka na balkonie, ale nader smakowite :) (optymistycznie zakładam, że na 10 piętro spaliny nie dolatują :D )
  • A ja 1 zł za litr mleka od gospodarzy, ale to tylko jak u mamy jestem u nas to taka wieś nie wieś. 
  • A pszenicę to sama milę i mam mąkę razową na chlebek. 
  • A jak się ma niemiecka chemia do oszczędzania i jakości?? Wczoraj mi pan na ryneczku zachwalała okropnie. Proponował żel do prania, podobno super dopiera i super wydajny. No nie wiem czy warto??
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.