Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Znawcy muzyki - pomożecie?:)

edytowano październik 2012 w Pomagajmy sobie
Głupio mi zakładać wątek poświęcony czemuś tak mało istotnemu, obiektywnie rzec biorąc, ale jeśli nie rozwikłam tej zagadki, chyba uschnę ;)

Usłyszałam w wykonaniu na żywo irlandzką pieśń, która mnie zachwyciła - wokalistka o cudnym, baśniowym głosie, świetni muzycy grający na tradycyjnych instrumentach, aaaach
8->

Dowiedziałam się, że to piosenka, która jest dość znana, bo śpiewała ją kiedyś Sinead O'Connor. Ale tytułu nie znam. Trochę przypominą The Moorlough Shore



ale ta którą usłyszałam na żywo była śpiewana nieco szybciej - albo tak mi się wydaje ;) - i melodia chyba nieco inna była, i chyba w którymś fragmencie w słowach piosenki pojawia się "we were flying again", albo coś z flying, ale głowy nie dam, bo był gwar i generalnie słów nie dało się rozróżnić.

No, to zostawiam Wam tę zagadkę i idę, bo robota wzywa :) Licze na odzew
[-O<

Komentarz

  • Kiedyś miałem podobny problem (z tydzień temu). Minęło kilka godzin i już. Zadzwoniłem do siostry... siostra do znajomej... znajoma do swojej siostry... ta do tego zespołu i już miałem tytuł tego co mi w ucho wpadło.
  • Taw, chyba uruchomię podobny patent, nic innego mi nie pozostaje :) Mam już nawet pomysł, od kogo zacząć nagabywanie. Zdam relację, jak zdobędę poszukiwaną informację - piosenka naprawdę piękna.
  • Głupio mi zakładać wątek poświęcony czemuś tak mało istotnemu, obiektywnie rzec biorąc, ale jeśli nie rozwikłam tej zagadki, chyba uschnę ;)

    Usłyszałam w wykonaniu na żywo irlandzką pieśń, która mnie zachwyciła - wokalistka o cudnym, baśniowym głosie, świetni muzycy grający na tradycyjnych instrumentach, aaaach
    8->

    Dowiedziałam się, że to piosenka, która jest dość znana, bo śpiewała ją kiedyś Sinead O'Connor. Ale tytułu nie znam. Trochę przypominą The Moorlough Shore



    ale ta którą usłyszałam na żywo była śpiewana nieco szybciej - albo tak mi się wydaje ;) - i melodia chyba nieco inna była, i chyba w którymś fragmencie w słowach piosenki pojawia się "we were flying again", albo coś z flying, ale głowy nie dam, bo był gwar i generalnie słów nie dało się rozróżnić.

    No, to zostawiam Wam tę zagadkę i idę, bo robota wzywa :) Licze na odzew
    [-O<


    Proponuję znaleźć wykaz wszystkich piosenek Sinead O'Connor, a potem na stronie ze słowami typu lyrics.com znaleźć coś z flying :-)
  • próbowałam już Ireno, ale bez powodzenia, chyba jednak tam inne słowa padają ;)
  • Lying, szukałam ale może ktoś będzie miał większe efekty.
  • Nie rozumiem do końca, o co chodzi.

    Skojarzenia miałam z Blackmore's Night.




  • @origami dobre dobre, baśniowym głosem śpiewana tradycyjna irlandzka pieśń o... smażeniu
    =))
  • Ta piosenka Pustynna którą wkleiłaś jest bardzo piękna, co dopiero ta której szukasz :)
  • edytowano październik 2012

    Fajna zagadka! To strzelam "Foggy Dew"

  • AAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

    Wybawco mój!!!

    To JEST The foggy dew!!!!

    Dzięki dzięki dzięki dzięki!!!!

    No, to już nie muszę usychać...

    chociaż... trochę tak, bo wykonanie Sinead O'Connor, ani żadne inne, po prostu się nie umywa do tego, co usłyszałam na żywo!!! A to śpiewała nikomu nie znana dziewczyna, ot tak muzykująca z przyjaciółmi - taki talent się marnuje!!! Piękny miała głos, zachwycający, i ci jej znajomi pięknie grali, tak się te wszystkie intrumenty cudnie skomponowały w idealnie brzmiącą całość, aaaaach...

    No, to chyba jednak uschnę ;)

    Dziękuję Kaiko!!!
  • Płoszę bałdzo :) Bardzo mnie zaintrygowałaś, gdzie oni grali? Może się jakoś da dotrzeć do ich muzyki?
  • A to śpiewała nikomu nie znana dziewczyna, ot tak muzykująca z
    przyjaciółmi - taki talent się marnuje!!! Piękny miała głos,
    zachwycający, i ci jej znajomi pięknie grali, tak się te wszystkie
    intrumenty cudnie skomponowały w idealnie brzmiącą całość, aaaaach...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jak marnuje? Przecież śpiewa.
  • Taw jak zwykle, krótko i celnie :)

    No masz rację - śpiewa - i to jak! i gra na kilku instrumentach.

    Głupie myślenie, że jak się nie robi czegoś dla szerokiej widowni i nie wydaje płyt w tysiącach egzemplarzy, to się marnuje zdolności :)

    Szopen chyba nigdy nie nagrał płyty ;)
  • @Kaika raczej się nie da dotrzeć, grają dla znajomych znajomych i dla siebie, i już... I nie w Polsce...
  • To szkoda. Lubię takie amatorskie zespoły, albo inne niszowe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.