Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

„SKARB WIARY CZY GARB WIARY?"

edytowano października 2012 w Polecamy
image


Wykład jest otwarty dla rodziców spoza szkoły

 Już dziś!!!!! Może jeszcze ktoś się zdecyduje...
:)

Komentarz

  • Łeeee, szkoda, że poza Wawą :P
  • Katia, ale całkiem niedaleko W-wy ;)
  • Oj, szkoda, że dzisiaj... Myślicie, że ma szanse zawitać też w Sterniku zachodnim?
  • Inka on zawituje w rózne miejsca :)
  • No wiem, wiem... Tak ogólnie. Ale szczegółowo, to skąd wiedzieć gdzie, kiedy i z czym? Bo na stronie księdza tych informacji nie widzę.
  • z plakatów...   ;)

    można do niego napisać, na pewno odpowie
  • Inka, Ty z zachodniego? My też (byliśmy). Znamy się?
  • U nas we Franciszku (Dolny Mokotów) jest mniej więcej co dwa miesiące, w niedziele. Najpierw Msza św. dla rodzin z kazaniem, a bezpośrednio po Mszy konferencja dla rodziców.
    Był w ostatnią niedzielę. Mogę dać znać, kiedy kolejny dzień formacyjny. One nie są co prawda dla ludzi z poza szkoły, ale nie są też zamknięte. Przychodzą babcie, wujkowie. A wielodzietni to wszak rodzina, prawda?
  • @IrenaB, dzięki - chętnie się dowiem, jak coś będziesz wiedzieć. Lubię go słuchać, a ten temat szczególnie mnie zainteresował.

    @Marcelina - my (jeszcze) nie ze Sternika, ale sympatyzujemy. Swoją drogą, chętnie bym z Tobą pogadała, jeżeli nie masz nic przeciw. 


  • Gadaj, napisz na priv.
  • piszcie jak było
    ktoś nagrał może?

    miałam taki piękny plan... żeby najpierw na wykład, a potem do Dworku.....


    :-((
  • Zazdroszczę, słucham  często na You Tubie. Temat ciekawy:( 
  • edytowano października 2012
    Byliśmy.
    Frekwencja spora...

    Powiem tak. Wykład na pewno potrzebny, pożyteczny i ciekawy. I prowadzony w charakterystyczny, pełen humoru sposób. Chociaż ja tak naprawdę nie usłyszałam niczego, czego bym nie wiedziała.
    Ks.Piotr dużo mówił do o roli ojca w wychowaniu religijnym. I o konieczności dawania świadectwa...
  • A i jeszcze coś, co mi utkwiło...
    Msze św. dla dzieci określił jako "seanse kłamstwa".
  • Dlaczego seanse kłamstwa?
  • edytowano października 2012
    To ten wielebny co pluł na Mszę Św trydencką?
  • Wtedy była inna prawda etapu.
  • Ta, ten ksiadz jest dobry dla nastolatków z problemami seksualnymi. I na tym się kończy
  • Uważasz, że dlatego był kapelanem kaplicy sejmowej? ;)
  • Ten ksiądz się też rozwija i dojrzewa, jesgo stare kazania i aktualne bardzo się różnią, widać, że cały czas nad soba pracuje, nie siedzi na laurach
  • Aha, pewnie dlatego kiedyś twierdził, ze umieranie za wiarę to frajerstwo.
  • tórychCzasami łatwiej z siebie zrobić męczennika za wiarę, niż nieść codziennie z rodziną swój krzyż, codzienny trud w dzisiejszych czasach gorszy od śmierci dla niektórych. A wiem co piszę bo w rodzinie jest taki przypadek...
  • Gregorius, jak zwykle się czepiasz.
    ATSD też nie jestem fanką ks.Piotra. Dla mnie też za bardzo "młodzieżowy".
  • Mocno "młodzieżowy", ale sądzę, że do wielu osób to dociera...tzn takie głoszenie...
  • Msze dla dzieci seansami kłamstwa, bo kapłan pyta:
    - dzieci a kochacie Pana Jezusa?
    a dzieci nieobecnym wzrokiem, jednogłośnie
    - taaaaaak
    - a lubicie chodzić do kościołą?
    - taaaaaak - a patrzą, jakby tu zwiać
    Przy czym, żeby nie było wyrwane z kontekstu - chodziło właśnie o przykład i świadectwo - uczymy dzieci Boga i modlitwy poprzez przykład własny a nie obłudę. Biały tydzień dzieci w kościele, matki pod kościołem palą papierosy  i dzieci już wiezą, że kościół jest zabawą dla dzieci, Tymczasem Bóg to poważna sprawa!

    Mnie wczoraj koleżanka przypomniała jego inną anegdotę, wczoraj nie mówił, o tym, jak na Mszy dziecko dokazuje i w końcu ojciec bierze syna pod pachę i wynosi. A młody wydziera się błągalnie:
    - Ludzieeee! Módlcie się za mnie!!!
    Moim zdaniem ten młody dobrze czuł, co to znaczy siła... modlitwy ;)

    A mojemu meżowi zaszkliły się oczy wczoraj i to nie ze śmiechu
  • Nadal nie rozumiem, czemu to seanse kłamstwa. Przecież dzieci mówią prawdę. Ktoś je nauczył, że wyrazem miłości do Chrystusa jest to, że się odpowiada księdzu na Mszy dla dzieci. No więc odpowiadają.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.