Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozpal mnie

TawTaw
edytowano marzec 2008 w Polityka
Franciszkański zespół Fioretti w odnowionym składzie pracuje nad nową płytą. Jak dowiedziałem się w nieoficjalnej rozmowie z członkiem zespołu który chce zachować anonimowość, nowa płyta będzie miała łagodniejsze brzmienie od Rozpal mnie. Znajdzie się na niej najprawdopodobniej 11 utworów. Niestety ze względu na czas spędzony w studio ponad 100h zapłacimy za nią najprawdopodobniej więcej niż 25zł.
ZAGRAMY

13 kwietnia - CHĘCINY
KONCERT GODZ. --.--, kościół Franciszkanów

19 kwietnia - KRUŻLOWA WYŻNA k/GRYBOWA
EUCHARYSTIA GODZ. 18.00, KONCERT PO EUCHARYSTII
Sanktuarium Przemienia Pańskiego w Krużlowej

20 kwietnia - KROSNO
KONCERT GODZ. 18.00, kościół Franciszkanów

13 maja - RYCHWAŁD k/ŻYWCA
KONCERT GODZ. --.--, Sanktuarium MB Rychwałdzkiej

24 maja - STARY ZAGÓRZ
KONCERT GODZ. --.--, kościół pw. Wniebowzięcia NMP

25 maja - PORAŻ
KONCERT GODZ. --.--, kościół pw. MB Gromnicznej
i coś mi się zdaje że czekają na dalsze zaproszenia...

Komentarz

  • Franciszkański zespół Fioretti
    ---
    Rozumiem, że chorał gregoriański śpiewają?
  • [cite] Torquemada:[/cite]Franciszkański zespół Fioretti
    ---
    Rozumiem, że chorał gregoriański śpiewają?
    Jak to się mówi "prawie"
  • Tak się pytam, bo zauważyłem, że zakonnicy ostatnio chorał olewają totalnie i śpiewać nie chcą i nie umieją. Coś takiego jak wspólne śpiewanie oficjum to w większości zakonów fikcja. Za to chętnie pakują się w świecką muzykę z religijnymi tekstami - dziedzinę, która pasuje świeckim, a nie duchownym. A chorał śpiewają świeccy, bo zakonnicy nie umieją. Osobiście nie narzekam, bo od czasu do czasu wpada mi trochę kasy z honorariów za takie śpiewy, ale każdy chyba przyzna, że sytuacja w której np. banda świeckich śpiewa u wrocławskich dominikanów oficjum na wigilię wniebowzięcia NMP za kasę w ramach festiwalu Wratislavia Cantans - jest nienormalna...
  • sytuacja w której np. banda świeckich śpiewa u wrocławskich dominikanów oficjum na wigilię wniebowzięcia NMP za kasę w ramach festiwalu Wratislavia Cantans
    Za wysokie progi jak na franciszkańskie nogi ;)
  • [cite] Torquemada:[/cite]Tak się pytam, bo zauważyłem, że zakonnicy ostatnio chorał olewają totalnie i śpiewać nie chcą i nie umieją.

    Franciszkanie (np. kapucyni) chorał gregoriański uważalizali za zbyt bogatą formę! Od wieków! Woleli skromniejsze formy ...
  • Ależ chorał to bardzo skromna i ascetyczna forma śpiewu. Dodam też, że miałem przyjemność śpiewać z trzynastowiecznego graduale franciszkańskiego i oglądać jeszcze parę - większość po śladach i zniszczeniach zwłaszcza na marginesach wyglądała na mocno używane, wiec chyba nie zawsze franciszkanie brzydzili się chorałem.
  • Tak to wygląda z naszego XXI wiecznego punktu widzenia! 500 lat temu wyglądało to inaczej! Franciszkanie owszem uzywali chorału gregoriańskiego ale np. reforma kapucyńska (powrót do duchowości franciszkanskiej) z rezerwą odnosila się do chorału gregoriańskiego (nie wykluczając go). Chorał bardziej pasowal benedyktynom.
    Troszkę z innej beczki: zwrociliscie uwagę czym różni się kościoł franciszkański od kapucyńskiego? Zazwyczaj barokowe ołtarze u kapucynów są mniej ozdobne i całkowicie surowe - pozbawione złoceń (brązowe).
  • Reportaż o życiu brata Piotra Dąbka, muzyka franciszkańskiego zespołu Fioretti

    http://ww2.tvp.pl/View?Cat=8979&id=682354
  • Mamy przyjemność obwieścić, że długo oczekiwana nowa płyta pod tytułem "Pragnienie" wyjechała 25 lipca z tłoczni i znajduje się na niej 10 autorskich pięknych utworów...
    Płyta jest już w sprzedaży w księgarni obok wejścia do seminarium ul. Franciszkańska 4 w Krakowie, jak również w sklepikach przy wejściach do naszej bazyliki na Franciszkańskiej w Krakowie... Postaramy się w połowie września wprowdzić sprzedaż wysyłkową przez internet pisząc na nasz mail: fioretti@franciszkanie.pl ...
    Dziękujęmy wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej powstania... Kto by chciał ją usłyszeć na żywo, to zapraszamy już jutro (26 lipca) na wieczór na Kalwarię Pacławską k/Przemyśla - oficjalna premiera...
    Błogosławionego odbioru (co nieco można już usłyszeć - zapraszamy do dzialu 'mp3')...

    pragnienied.jpg
    Faktycznie spokojniejsza
  • Za sprawą jednego z braci nie zabrakło też czarnego brzmienia i modlitwy w języku swahili.
  • myślałem że znajdę tu coś o grillowaniu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.