Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Oktawa Wszystkich Świętych - pomoc dla dusz czyśćcowych!!!

edytowano październik 2012 w Pomagajmy sobie

Podczas oktawy Dnia Zadusznego ( od 01.11. do 08.11. ) można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY i ofiarować go w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. 

Czyli że można pomóc otworzyć komuś niebo - aż osiem razy....Teoretycznie  :\"> , gdyż...

...trudno jest  uzyskać odpust zupełny, ponieważ jest związany z zupełnym brakiem przywiązania do grzechu... Poza tym obowiązują zwykłe warunki, spowiedź (jedna, na początku powinna"wystarczyć" na te osiem dni, sakramentalna Komunia Święta, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach papieskich. (Jeśli coś pominęłam, poprawcie mnie..) Jest to niełatwe ale możliwe.

Kto może niech próbuje, my też przecież kiedyś będziemy potrzebować.



  

Komentarz

  • Dla mniej ambitnych   :P
      , są odpusty cząstkowe...

     Są cztery ogólne warunki uzyskania odpustu cząstkowego:

    - Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który w wykonywaniu swoich obowiązków i znoszeniu przeciwności życiowych, wznosi swoją myśl do Boga z pokorną ufnością, dołączając jakieś pobożne westchnienie choćby tylko wewnętrznie.
    - Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który wiedziony duchem wiary sam siebie ofiaruje lub przeznacza swoje dobra w duchu miłosierdzia na służbę bliźnich żyjących w potrzebie.
    - Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który w duchu pokuty powstrzymuje się dobrowolnie od czegoś, co samo w sobie godziwe i przyjemne dla niego osobiście.
    - Udziela się odpustu częściowego wiernemu, który w szczególnych okolicznościach życia codziennego dobrowolnie wyznaje wiarę wobec innych. (Może to wyrazić się np. poprzez modlitwę przed posiłkiem w publicznej jadłodajni, czy uczynienie znaku krzyża, kiedy przechodzi się obok kościoła itp.)

    Wykaz niektórych odpustów cząstkowych. Otrzymuje się je za:
    - odmówienie modlitwy: „Czynności nasze...” (Actiones nostras, w Mszale Rzymskim kolekta z czwartku po Popielcu),
    - odmówienie aktów cnót teologicznych i żalu za grzechy,
    - odmówienie hymnu: „Uwielbiam Cię nabożnie…” (Adoro te devote),
    - odmówienie modlitwy: „Do Ciebie, o święty Józefie…”,
    - odmówienie modlitwy: „Dzięki Ci składamy, Wszechmogący Boże, za wszystkie dobrodziejstwa Twoje. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen”,
    - odmówienie modlitwy: „Aniele Boży…”,
    - odmówienie modlitwy: „Anioł Pański”, w okresie wielkanocnym „Królowo nieba”,
    - odmówienie hymnu „Duszo Chrystusowa…”,
    - odmówienie Składu Apostolskiego (pacierzowe wyznanie wiary) lub Symbolu Nicejsko-Konstantynopolitańskiego (mszalne wyznanie wiary),
    - akt komunii duchowej, wzbudzony przy pomocy jakiejkolwiek pobożnej formuły,
    - odmówienie jutrzni lub nieszporów żałobnych,
    - udział w nauczaniu lub uczeniu się nauki chrześcijańskiej,
    - odmówienie psalmu 129: „Z głębokości…”,
    - odmówienie litanii: do Najświętszego Imienia Jezus, do Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny, do św. Józefa, do Wszystkich Świętych,
    - odmówienie kantyku: „Magnificat”,
    - odmówienie modlitwy: „Maryjo, Matko łaski, Matko miłosierdzia. Broń nas od wroga i przyjmij w godzinę śmierci”,
    - odmówienie modlitwy św. Bernarda: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo…”,
    - odmówienie psalmu 50: „Zmiłuj się...”,
    - uczestnictwo w publicznie odprawianej nowennie przed Bożym Narodzeniem, Zesłaniem Ducha Świętego i Niepokalanym Poczęciem,
    - odmówienie małych oficjów: o Męce Pańskiej, o Najświętszym Sercu pana Jezusa, o Matce Bożej, o Niepokalanym Poczęciu, o św. Józefie,
    - odmówienie zatwierdzonej przez władzę kościelną modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
    - odmówienie modlitwy za Papieża: „V. Módlmy się za Papieża naszego... R. Niech go Pan strzeże, zachowa przy życiu, darzy szczęściem na ziemi, i broni przed nieprzyjaciółmi”,
    - wysłuchanie przepowiadanego Słowa Bożego (kazania),
    - odmówienie modlitwy o jedność Kościoła,
    - uczestnictwo w miesięcznym dniu skupienia,
    - odmówienie modlitwy: „Wieczny odpoczynek…”,
    - odmówienie modlitwy: „Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia...”,
    - pobożne przeżegnanie się i wypowiedzenie słów: „W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”,
    - odmówienie modlitwy: „Pod Twoją obronę...”,

    - odmówienie modlitwy: „Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca wiernych Twoich i ogień miłości w nich zapal”.  

    Tu znalazłam dużo informacji:

    http://gdynia.piusx.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=92:ks-edmund-naujokaitis-odpusty&catid=13:teksty-duchowe&Itemid=12〈=pl

  • ale odpust zupełny można uzyskać codziennie po Mszy św, wystarczy przyjąć Komunię św a po mszy albo przed odmówic koronke w kościele i modlitwy w intencjach papieza te co zwykle przy odpustach można tez odmówic z mężęm jedna część różańca 
    i modlitwy w intencjach papieza
  • Półgodzinna adoracja NŚ, udział w publicznej procesji, półgodzinne pobożne czytanie Pisma Św, udział w trzydniowych conajmniej rekolekcjach, ...oj są możliwości...a jak ktoś szkaplerz karmelitański przypadkiem nosi to już wogóle nie wiadomo za co się złapać...

    Teraz można korzystać, podane jak na patelni. Do pewnego czasu :)

  • edytowano październik 2012
    Ja właśnie słyszałem o tym odpuście dla dusz w kościele i chce z nich skorzystać, bo mam wiele dusz, którym chcę pomóc. Ale nie do końca rozumiem ten listopadowy odpust. Niech mi ktoś wyjaśni. Z moich informacji wynika, że można uzyskać dwa rodzaje odpustu:

    1. Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w
    kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny DLA SIEBIE

    2.  od 1 do 8 listopada pod tymi samymi warunkami można uzyskać jeden odpust dziennie dla jednej duszy czyśćcowej

    http://www.traditia.fora.pl/modlitwa-i-duchowosc-katolicka,4/1-listopada-wszystkich-swietych-2-11-dzien-zaduszny,224.html

    No i czy muszę iść do spowiedzi? Byłem 5 dni temu i jeśli miałbym się z czego oskarżać, to musiałbym ich szukać pośród codziennych drobnostek. Warunki jakie podawano w kościele do uzyskania tego odpustu to: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kaplicy/cmentarza i seria modlitw (Credo, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, 3 x Wieczny odpoczynek). Te wszystkie informacje mi się nie zgadzają.

  • Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
    - brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego,
    - odbycie spowiedzi sakramentalnej (jedna spowiedź wystarczy dla kilku odpustów, więc wierny, chodzący do spowiedzi przynajmniej co miesiąc, może codziennie uzyskać odpust zupełny),
    - przyjęcie Komunii świętej (konieczna dla uzyskania każdego odpustu, lecz można ją przyjąć w ciągu kilku dni przed lub po czynności),

    - odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (konieczna dla uzyskania każdego odpustu; np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”; nie chodzi tu o modlitwę za samego papieża, lecz w ogólnych intencjach Ojca Świętego: wywyższenia Kościoła św., wytępienia herezji, rozkrzewienia wiary katolickiej, nawrócenia grzeszników oraz pokoju między chrześcijańskimi władcami).


    http://gdynia.piusx.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=92:ks-edmund-naujokaitis-odpusty&catid=13:teksty-duchowe&Itemid=12〈=pl


    Dla mnie nowością było, jak się dowiedziałam, że modlitwa ma być nie za samego Ojca Św, lecz w jego intencjach - czyli tych, w których on się modli.


    Z tą serią modlitw to nie wiem, może podali taki "okolicznościowy zestaw" parafialny ,czemu nie..


  • 1. Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w
    kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny DLA SIEBIE


    Pierwsze słyszę @-) ;

    W sumie odpust za siebie pewnie i można, przez, powiedzmy, koronkę przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast z całą pewnością TYLKO dla zmarłych jest ten za "pobożne nawiedzenie cmentarza", to dosyć logiczne.


    BTW, czy wiecie, co się dzieje, jeśli człowiek wykona wszystkie czynności dla uzyskania odpustu zupełnego, ale jest jednak "przywiązany do grzechu" (okropnie to brzmi, nie? Jakby człek darzył swoje grzechy sympatią... Może zresztą na tym właśnie to polega :-? ). OK, zupełny mu się nie należy, rozumiem więc, że dostaje cząstkowy, czyż nie? Zastanawiam się, czy ten cząstkowy nie jest jakiś "większy" od innych  :-??


  • A... to by się przydała specjalna waga, żeby porównać te odpusty, który "większy" ..ale na allegro chyba takich nie mają :\"> 
  • Na odpust zupełny Klarcia nie ma szans.
    Kopcę jak parowóz, jest to niewątpliwie przywiązanie do grzechu*, bo absolutnie nie mam zamiaru przestać kurzyć.

    * - co najmniej powszedniego
  • Ale Klarcia jest tak silną niewiastą, że spokojnie mogłaby rzucić sama i spowodować rzucenie przez męża :D


  • Jakby ktoś był zainteresowany, to mam takie coś:

    http://www.modlitwa.fatima.pl/

    Co prawda nie jest to obietnica uzyskania odpustu, ale moim zdaniem fajne.
    Ja i Myszaty zapaliliśmy te na 7 dni.
  • Aha, też zapaliłam :D

    Mam na myśli świecę, rzecz jasna ;))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.